LED High CRI 10W

LED High CRI 10W

LED High CRI 6W

Model: P45B-3-E27 Moc: 6W Jasność: 420 lumenów Żywotność: 15 tyś. godzin Gwarancja: 2 lata
199,00 zł 161,79 zł
SKU
LED-A14

Technologia High CRI LED

Źródła śwatła High CRI LED bazują na specjalnie opracowanych luminoforach, dających widmo znacznie bardziej zbliżone do światła dziennego niż typowych "żarówek LED". Rozkład widmowy jest kluczowy do poprawnego widzenia barwnego. Widmo dzienne, wydobywa z otoczenia naturalną kolorystykę, nie zdegradowaną przez braki wycinków długości fali w widmie.

Widmo typowej, niebieskiej diody LED, (W-LED, biała LED), będącej źródłem w większości dostępnych na rynku "żadówek ledowych". LED tego typu jest emiterem o charakterystyce bardziej zbliżonej do monochromatycznej, z maksimum energii w zakresie około 450nm (barwa niebieska). Sama struktura LED jest pokryta żółtym luminoforem, pobudzanym światłem diody. Żółty luminofor ma za zadanie uzupełniać część pozostałego, "brakującego" widma. Światło tego typu zupełnie nie nadaje się w zastosowaniach związanych z kolorem, fotografii, grafice ani przygotowaniu do druku. Co więcej, rówież w normalnym życiu światło ma niekorzystny wpływ na wizualny odbiór czegokolwiek w codziennym otoczeniu. Postrzeganie barw jest nienaturalnie wyeksponowane w zakresie niebieskich i żółtych przy jednoczesnym silnym stłumieniu pozostałych walorów, ze szczególnie widocznym zdegradowaniem fioletów, turkusów i czerwieni.

Wydaje się niewiarygodne, ale zdjęcie truskawek w filiżance po lewej wykonano w świetle popularnej "żarówki led" a z prawej w świetle dziennym.

Przełomem w konstrukcji "ledowych" źródłem światła jest opracowanie palety luminoforów, których odpowiednie wymieszanie da ciągłe widmo tzw "full spectrum", najbardziej zbliżone do dziennego, słonecznego. W chwili obecnej, firma chemiczna Yuji opracowała około dwudziestu luminoforów z reemisją w różnych zakresach widma od 520 do 650nm. Dzięki ich mieszaniu można stworzyć bardzo wiele kombinacji widm, dających w efekcie energooszczędne źródła światła do wszelakich zastosowań, od uprawy roślin, po zastosowania o znaczeniu krytycznym jeśli chodzi o barwę.

Co istotne, High CRI LED są wolne od wysokoenergetycznych pików w widmie, charakterystycznych dla świelówek CCFL. W obecnym stadium zaawansowania, High CRL LED mogą konkurować z systemami oświetleń, bazujących na świetlówkach graficznych.

Specyfikacja techniczna
Producent Yuji
Temperatura (CCT) [K] N/D
Moc [W] 6W
Kąt wiązki światła 240
Wymiary [mm] Nie
Źródło światła LED (diody)
Barwa 950
Oprawka E27
Rodzaj lampy Lampa typu "bulb"
Indeksy Ra Nie
CRI 95+
Współrzędne chromatyczne Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:LED High CRI 6W
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!