Kalibrator X-Rite ColorMunki Photo

Cena netto: 1 462,60 zł Cena brutto: 1 799,00 zł
LUB

Kalibrator X-Rite ColorMunki Photo

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

ColorMunki Photo to narzędzie zaprojektowane specjalnie dla potrzeb fotografii cyfrowej, łączące wszechstronność, precyzję, prędkość, łatwość użytkowania i mobilność. ColorMunki Photo to pierwsze rozwiązanie w tym przedziale cenowym, które tworzy profile w oparciu o pomiar spektrofotometryczny, a nie jego emulację. Zestaw umożliwia szybkie profilowanie urządzeń RGB i CMYK oraz kalibrację i profilowanie monitorów w dwóch trybach pracy zaawansowanym i uproszczonym.

Dodatkiem do oprogramowania kalibrującego jest pakiet wartościowych narzędzi dla fotografików cyfrowych. ColorMunki Photo umożliwia kalibrację, tworzenie, przechwytywanie informacji i precyzyjną komunikację kolorów:

 • Łatwa i efektywna kontrola kolorów w układzie monitor-drukarka
 • Kalibracja monitorów w trybie uproszczonym lub zaawansowanym
 • Profilowanie urządzeń drukujących RGB i CMYK
 • Pomiar koloru z dowolnej powierzchni
 • Szybkie i skuteczne profilowanie rzutników cyfrowych
 • Wydobywanie kluczowych kolorów z obrazów i eksport w formie palet
 • DigitalPouch™ – weryfikacja parametrów odbioru kolorystyki zdjęć przez klientów i współpracowników
 • AppSet™ - zautomatyzowane uaktywnienie profili drukarek w aplikacjach graficznych i foto
 • Pomiar oświetlenia w studio lub w komorze świetlnej oraz dostosowanie profili do panujących warunków
 • ColorMunki Photo oferuje nowy poziom kontroli koloru, wszechstronności i elastyczności, szczególnie ceniony w fotografii cyfrowej. Dołączone oprogramowanie jest łatwe w obsłudze, a intuicyjny interfejs nie sprawia kłopotów nawet początkującym użytkownikom. Zestawy ColorMunki cechuje optymalny stosunek ceny do ilości oferowanych funkcji.

Zwycięzca nagrody TIPA 2008 (Technical Image Press Association) w kategori najlepszy system zarządzania kolorami.

Informacje dodatkowe

Typ czujnika spektrofotometr
Producent X-Rite
Rodzaj licencji Wielostanowiskowa
Waga [Kg] 1.5000
Kraj pochodzenia Nie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Kalibrator X-Rite ColorMunki Design

Kalibrator X-Rite ColorMunki Design

Cena netto: 1 527,64 zł Cena brutto: 1 879,00 zł
     

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące produktu

Zadaj pytanie na temat tego produktu

Produkty 1 do 5 z 9

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
Pyt.: Dzień dobry. Czy Colormunki Photo jest już wspierany przez easypix2? Zapowiedź była w 2012 roku, czy coś się zmieniło?

Napisane: 17-03-17 Przez: namo

Odp.: Niestety, projekt EasyPix2 nie jest już rozwijany.
Pyt.: Witam, chcę skalibrować swojego laptopa macbooka pro z ekranem retina oraz do tego drukarkę epson l850 (atramentowa). Czy colormunki photo to dobry wybór? Czy może lepiej użyć zestawu SpyderStudio (spyder elite i print)? Czytam różne opinie o tych kalibratorach, ale w żaden sposób nie przybliżam się do rozwiązania :( Zaznaczam, że jestem amatorem, co zresztą widać po sprzęcie, który chcę kalibrować :) Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Napisane: 02-11-15 Przez: Tomek

Odp.: Do amatorskiego zastosowania nadaje się jak najbardziej ColorMunki Photo. Jeśli jednak chciałby Pan bardziej optymalnie, należy użyć I1 Display Pro do monitora i I1 Pro Photo 2 do drukarki. Ewentualnie zlecić profilowanie drukarki.
Pyt.: Czym różni się wersja Design od Photo? Jak z trwałością tego urządzenia, słyszałem że np. I1display2 był nietrwały? Czy w kwestii kalibracji monitora ten sprzęt ma jakąś przewagę nad i1display pro? Wiem że ten drugi jest bardzo dobry ale ja jeszcze drukarkę chcę oprofilować.

Napisane: 18-03-13 Przez: Grzegorz

Odp.: Wersja Design różni się oprogramowaniem, ułatwiającym nieco pracę ludziom zajmującym się projektowaniem graficznym. Czujniki jak wszystko na świecie ulega biodegradacji. Kolorymetry i spektrofotometry wymagają serwisowania lub wymiany co około 2 lata. I1 Display Pro jest obecnie jednym z lepszych amatorskich czujników do monitorów. I1 Display Photo i Design umożliwiają za to stworzenie amatorskiego profilu drukarki.
Pyt.: Witam Czy sam czujnik ColorMunki Photo, w połączeniu z basICColor display 4.1, przed kalibracją monitora kalibruje się i jak wygląda współpraca z tym oprogramowaniem? Ranula

Napisane: 05-10-11 Przez: Ranula

Odp.: Tak, procedura inicjalizacji (samokontroli) urządzenia jest wykonywana w czasie procedury kalibracji i polega na przekręceniu pokrętła czujnika na odpowiednią pozycję. Program podpowiada dokładnie jak to zrobić. Współpraca basICColor Display z ColorMunki Photo jest bezproblemowa, pod warunkiem że w systemie niema rezydenta z oryginalnego oprogramowania X-Rite.
Pyt.: Witam Posiadam monitor Nec P221W i dotychczas do kalibracji używałem I1 Display 2. Zdając sobie jednak sprawę z niedoskonałości tego sprzętu, podjąłem decyzję o wymianie czujnika, tylko mam dylemat który wybrać: 1.I1 Display Pro (i1D3) 2.ColorMunki Photo Jak Pan ocenia te dwa czujniki, szczególnie ColorMunki Photo. Proszę Pana o radę w tej materii. Pozdrawiam Ranula

Napisane: 05-10-11 Przez: Ranula

Odp.: Najwłaściwszy czujnik do Pana monitora to X-Rite ColorMunki Photo lub Design. To spektrofotometr, urządzenie bardzo uniwersalne i "przyszłościowe" gdyż jest niewrażliwy na to co mierzy. Dzięki temu nie straszne mu nowości i zmiany w technice monitorowej. Czujniki kolorymetryczne natomiast choć są bardziej precyzyjne, szalenie nieuniwersalne i stosunkowo mało trwałe..