Monitor EIZO ColorEdge CG318-4K

Monitor EIZO ColorEdge CG318-4K

Monitor NEC SpectraView Reference 322UHD-2

Monitor NEC SpectraView Reference 322UHD-2

Monitor EIZO ColorEdge CG2420 + ColorNavigator

Zastosowania: profesjonalne fotograficzne, graficzne. - ekran 24" (61 cm), IPS - rozdzielczość naturalna - 1920x1200 (16:10) - kontrast - 1500:1 - jasność - 120/400 cd/m² - kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie - gamut poszerzony (Adobe RGB) - 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door - kolor czarny
4 698,00 zł 3 819,51 zł
SKU
UMLEICG2420K

Monitor graficzny EIZO ColorEdge CG2420 został stworzony z myślą o profesjonalnych zastosowaniach w poligrafii, fotografii i postprodukcji, ColorEdge CG2420 oferuje odwzorowanie prawie całej przestrzeni barw Adobe RGB, równomierne kolory i podświetlenie na całej powierzchni matrycy oraz funkcję automatycznej kalibracji.
Poniżej skrót wybranych cech:

Kontrola koloru

Wbudowany kalibrator

EIZO ColorEdge CG2420Sensor schowany jest w górnej krawędzi wyświetlacza. Kiedy rozpoczyna się kalibracja, wysuwa się on nad wyświetlacz. Dzięki niemu dodatkowe urządzenia kalibracyjne stają się zbędne. Używając menu OSD lub dołączonego oprogramowania ColorNavigator możesz zaplanować auto kalibrację CG2420 na określoną godzinę, lub co określony okres czasu. Możesz nawet zaplanować tę czynność po godzinach pracy, kiedy komputer jest wyłączony. Ponieważ komputer stał się zbędny przy kalibracji tego monitora, system operacyjny również nie ma znaczenia. Dlatego użytkownicy systemu Linux mogą cieszyć się pewnym obrazem pomimo faktu, że ColorNavigator nie działa pod tym systemem operacyjnym.

 

ColorNavigator 6

Oprogramowanie EIZO ColorNavigator sprawia, że kalibracja jest łatwa i szybka. Wprowadź tylko parametry docelowe jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. ColorNavigator korzysta bezpośrednio z tabeli Look-Up monitora i tworzy profil ICC w ciągu kilku minut.

ColorNavigator Network i NX

Połączenie programów ColorNavigator Network i ColorNavigator NX pozwala administratorom na korzystanie z funkcji automatycznej kalibracji monitorów ColorEdge oraz zdalne zarządzanie zadaniami związanymi z kontrolą jakości wyświetlanego obrazu na wszystkich monitorach podłączonych do sieci, niezależnie od miejsca w jakim się znajdują. Administrator może zautomatyzować zadania kontroli jakości poprzez zaplanowanie ich wykonywania w regularnych odstępach czasu. W skali roku pozwala to potencjalnie zaoszczędzić studiom postprodukcyjnym i drukarniom setki czy nawet tysiące godzin poświęconych na prace konserwatorskie, przy jednoczesnym zapewnieniu dokładnego odwzorowania kolorów przez cały czas.

Emulacja sposobu wyświetlania na innych urządzeniach

EIZO ColorEdge CG2420ColorNavigator 6 emuluje charakterystyki urządzeń takich jak tablety, smartfony, netbooki i inne monitory. W połączeniu ze spektrofotometrem ColorNavigator 6 jest w stanie stworzyć odpowiedni profil ICC urządzenia. Korzystając z profilu na monitorze ColorEdge CG2420, twórcy będą mogli zobaczyć jak ich klienci będą widzieć kolory na swoich urządzeniach.

Jakość obrazu

Szeroka przestrzeń kolorów

EIZO ColorEdge CG242Monitor EIZO ColorEdge CG2420 ma szeroki gamut kolorów i wyświetla prawie całą przestrzeń Adobe RGB, tak więc zdjęcia wykonane w RAWach mogą być przekonwertowanie do Adobe RGB zgodnie z intencjami autora, a z kolei zdjęcia zrobione w Adobe RGB będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą wyświetlane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB. Szeroki gamut monitora oznacza również, że będzie on w stanie wyświetlić prawie w całości przestrzenie CMYK ISO-coated i US web-coated, wykorzystywane w procesie druku.

 

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Monitor EIZO ColorEdge CG246 korzysta z 16-bitowej tablicy LUT i przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, a przez złącze sygnałowe DisplayPort możliwe jest dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze*. Wszystkie te czynniki sprawiają, że jednocześnie może być przetwarzana informacja aż o 1 miliardzie odcieni! To 64 razy więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał. W przypadku wejścia HDMI potrzebny jest także sprzęt obsługujący Deep Color.

Fabryczna minaryzacja gamma

Każdy monitor EIZO ColorEdge CG2420 jest kalibrowany fabrycznie do wyświetlania obrazu ze współczynnikiem gamma 2,2. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie - korzystając z zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór jednego z 256 odcieni tak, by osiągnąć współczynnik gamma na poziomie 2,2. W razie potrzeby można dokonać zmiany tego ustawienia w zakresie od 1,0 do 2,6 ze skokiem co 0,1. Każdy egzemplarz monitora EIZO CG2420 posiada certyfikat fabrycznej kalibracji, który jest dostarczany wraz z urządzeniem.

Szybsza stabilizacja obrazu

Przeciętne monitory potrzebują około 30 minut, aby ustabilizować poziomy jasności, nasycenia i charakterystyki tonalne. W EIZO ColorEdge CG2420 udało się skrócić ten czas do 3 minut. Teraz, nie ważne w pracy, czy w podróży, otrzymujesz pewny kolor, zaraz po włączeniu monitora.

Jednolita jasność i kolor dzięki DUE

Różne wartości jasności i koloru w różnych częściach ekranu są częstą bolączką wyświetlaczy LCD. Aby temu zapobiec EIZO opracowało system DUE (Digital Uniformity Equalizer), który zapewnia że różnice widziane na ekranie nie przekraczają poziomu Delte-E 3. Najnowsza wersja systemu DUE bierze również pod uwagę zmiany w temperaturze otoczenia, które mogą mieć wpływ na temperaturę wyświetlanych kolorów. Dzięki temu najnowsze monitory serii ColorEdge dają stabilny obraz również w warunkach polowych (np. podczas sesji w plenerze).

Wyświetlacz IPS

Dzięki zastosowaniu matrycy IPS (In-Plane Switching), kolory i kontrast wyświetlane przez monitor ColorEdge CG2420, praktycznie nie zmieniają się nawet podczas patrzenia na wyświetlacz pod dużym kontem. Pozwala to na wygodną pracę kilku osób przy jednym stanowisku.

 

Ciemne tony w ciemnych pomieszczeniach

W ciemnych pomieszczeniach, patrząc na ekran z boku, zazwyczaj ciemne odcienie są nieco rozjaśnione, ma to związek z charakterystyką paneli LCD. Monitor ColorEdge CG2420 ma wysoki poziom kontrastu, dzięki temu ciemne tony zachowują swoją głębię.

Nowoczesny design

Nowa odchudzona obudowa posiada ramki węższe o 39% niż w poprzednich modelach tej klasy, dzięki czemu można lepiej skupić się na wyświetlaczu.

Obudowę wyposażono w dotykowe przyciski na dolnej ramce monitora. Obsługa OSD monitora stała się jeszcze wygodniejsza.

Wbudowany uchwyt z tyłu monitora pozwala na przenoszenie go z miejsca na miejsce.

Monitor posiada trzy złącza USB 3.0 w łatwo dostępnym miejscu. Ponadto jedno z nich może służyć za gniazdo ładowania urządzeń przenośnych.

Wygoda użytkowania

Złącza sygnałowe

Monitor EIZO ColorEdge CG2420 wyposażono w złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort obsługujące rozdzielczość do 2560 x 1440. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, 2 porty hub USB (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

EIZO ColorEdge CG2420

 

Matowy panel

Monitor wyposażono w matrycę IPS z matową powłoką, dzięki czemu otoczenie znajdujące się za plecami użytkownika nie zaburza obrazu wyświetlanego. Ponadto urządzenie wykorzystuje specjalne technologie EIZO, zmniejszające mruganie podświetlenia, co zapobiega męczeniu się oczu i zapewnia komfortowe warunki pracy.

Konwersja I/P

Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu.

 

Ergonomiczna podstawa

Aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki pracy monitor CG2420 osadzony został na podstawie zapewniającej szeroką regulację w zakresie wysokości, obrotu wokół osi pionowej, pochylenia. Jak również pracę w pozycji portretowej.

EIZO ColorEdge CG2420

Kaptur ochronny

Ddedykowany do monitora EIZO ColorEdge CG2420 kaptur chroniący przed odblaskami pochodzącymi z otoczenia. Unikatowa konstrukcja jest łatwa do zamontowania (mocowania magnetyczne) i pozwala na użycie kaptura również podczas pracy w trybie portretowym.

Jakość EIZO

5-letnia gwarancja

5-letnia gwarancja producenta obejmuje wszystkie komponenty monitora, łącznie z panelem LCD, zapewniając długi okres użytkowania. Gwarancja EIZO jest o 2 lata (67%) dłuższa niż standardowa, 3-letnia gwarancja oferowana przez większość producentów monitorów.

 

Ekran wolny od subpikseli

W przypadków monitorów kupionych po 1 września 2015 roku EIZO gwarantuje, że przez 6 miesięcy od daty zakupu na ekranie nie pojawią się żadne uszkodzone subpiksele.

 

Zaangażowanie w zapewnienie jakości

W dzisiejszych czasach normą w branży produkcji monitorów jest "outsourcing". Oznacza to zlecanie produkcji całych urządzeń lub części innym podmiotom. EIZO jako jedyny producent monitorów na świecie, od 40 lat kontynuuje ten sam model działania, opierając się wyłącznie na własnej myśli technicznej, własnej fabryce w Japonii i rygorystycznej kontroli jakości. Również jako jedyna firma w branży, obligatoryjnie udziela 5-letniej gwarancji na wszystkie elementy monitora. W Polsce dodatkowo dystrybutor oferuje specjalną obsługę serwisową EIZO Exclusive Service, a reklamacje realizowane są w trybie door-to-door.

 Gwarancja na piksele TUV

Specyfikacja techniczna
Producent EIZO
Kolor Czarny
Przekątna ekranu [cali] 24
Proporcje ekranu 16x10
Rozdzielczość 1920x1200
Jasność [cd/m2] 400
Kontrast 1500:1
Przestrzeń barwna AdobeRGB
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Powłoka matrycy satynowa
Obszar wyświetlania [mm] 518.4 x 324
Plamka [mm] 0.270 x 0.270
Paleta barw 16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 10
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) DP: H: 26 - 78 kHz V: 24 - 61 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz) / HDMI: H: 15 - 78 kHz, V: 24 - 61 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz)
Wejście video (cyfrowe) DVI-I, DisplayPort, HDMI
Głośniki Nie
Gwarancja [lata] 5 lat
Gwarancja na piksele Tak (producenta)
Kabel audio Nie
Kabel USB Tak
Kabel USB-C Nie
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Pobór mocy (praca) [W] 20, 79 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 0.6
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 35° w górę, 5° w dół
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 155
Uchwyt typu VESA Tak
Wymiary (głębokość) [mm] 336
Wymiary (szerokość) [mm] 572.4
Wymiary (wysokość max) [mm] 560
Wymiary (wysokość min) [mm] 405
Zasilanie AC 100 - 120V, 200 - 240V, 50 / 60 Hz
Dodatkowe funkcje Fine Contrast: Color Mode (Custom, Adobe RGB, sRGB, Calibration) ; Zarządzanie obrazem: Skalowanie obrazu (full screen, enlarge, normal)
Normy i cetryfikaty CB, CE, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, VCCI-B, TUV/Ergonomics, TUV/Color Accuracy, RCM, RoHS, WEEE, EAC, Energy labelling of televisions
Krótki opis Zastosowania: profesjonalne fotograficzne, graficzne. - ekran 24" (61 cm), IPS - rozdzielczość naturalna - 1920x1200 (16:10) - kontrast - 1500:1 - jasność - 120/400 cd/m² - kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie - gamut poszerzony (Adobe RGB) - 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door - kolor czarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Monitor EIZO ColorEdge CG2420 + ColorNavigator
Zadaj pytanie

ColorNavigator to oprogramowanie do kalibracji i zarządzania monitorem. Aby ColorNavigator działał, potrzebny jest jeszcze czujnik pomiarowy (kalibrator), dopasowany do właściwości kalibrowanego monitora.


Masz pytanie, wątpliwości albo sugestie do tego artykułu? Wyślij wiadomość

Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!