Monitor EIZO FlexScan S1934-BK

Monitor EIZO FlexScan S1934-BK

Monitor EIZO FlexScan S1933-BK

Zastosowania: biurowe, uniwersalne. - ekran 19" (48 cm), IPS - rozdzielczość naturalna 1280x1024 (5:4) - kontrast 1000:1 - jasność 250 cd/m² - kąt widzenia: 178/178 - gamut podstawowy (sRGB) - gwarancja 5 lat w systemie drzwi do drzwi - kolor czarny
1 444,00 zł 1 173,98 zł
SKU
UMLEI19S1933HB

Panel IPS o szerokich kątach widzenia

Panel IPS (in-plane switching) o kątach widzenia 178° wykazuje minimalne zmiany koloru i kontrastu przy patrzeniu na ekran z boku. Dzięki temu idealnie nadaje się do pracy w konfiguracjach wielomonitorowych i środowiskach, gdzie na ekran patrzy kilka osób jednocześnie.

 

Podświetlenie LED

Z energooszczędnym podświetleniem LED FlexScan S1933 zużywa jedynie 12W prądu. Podświetlenie LED nie zawiera rtęci, dzięki czemu monitor ma minimalny wpływ na środowisko naturalne.

Wbudowane głośniki

2 głośniki o mocy 0,5 W zostały ukryte w tylnej części obudowy monitora, dzięki czemu ramka zachowała swoją minimalną szerokość. Dodatkowo monitor posiada wbudowane wejście słuchawkowe.

 

Optymalny poziom jasności, dzięki funkcji Auto EcoView

Czujnik Auto EcoView wykrywa występujące w ciągu dnia zmiany oświetlenia w otoczeniu i automatycznie dostosowuje jasność ekranu, który dzięki temu nigdy nie jest zbyt jasny lub zbyt ciemny. Funkcja zapobiega zmęczeniu oczu i redukuje zużycie energii.

Wzrost efektywności pracy, zmniejszenie zmęczenia oczu

EIZO przeprowadziło badania, aby sprawdzić zależność pomiędzy przemęczeniem oczu, a używaniem monitora. Wyniki testów dowiodły, że poprawnie ustawiona jasność monitora, właściwa pozycja oraz regularne przerwy w pracy powodują wzrost efektywności aż o 12,5%.

Symulacja wyglądu zadrukowanego papieru

Tryb Paper poprzez odpowiednią temperaturę kolorów i kontrast symuluje wygląd zadrukowanego papieru. W połączeniu z funkcją Auto EcoView dbającą o odpowiedni poziom jasności monitora zapobiega zmęczeniu oczu podczas czytania dokumentów.

Aplikacja EcoView NET

Monitor jest kompatybilny z autorskim oprogramowaniem EIZO EcoView NET. Aplikacja ta daje administratorowi scentralizowaną kontrolę nad ustawieniami odnoszącymi się do poboru mocy wszystkich znajdujących się w sieci monitorów FlexScan. Możliwe jest ustawienie jasności, włączenie/wyłączenie monitora, włączenie/wyłączenie opcji Auto EcoView oraz zdalne i lokalne określanie czasu pracy urządzenia.

Jakość jest najważniejsza

Wielu producentów monitorów korzysta z usług podwykonawców. Filozofia EIZO jest całkowicie odmienna – produkcja odbywa się w taki sam sposób, jak miało to miejsce w 40-letniej historii – z udziałem własnego personelu i we własnych fabrykach. Takie podejście pozwala na pełną kontrolę jakości produkcji, a w efekcie oferowanie 5-letniej gwarancji, co jest rzadkością na rynku monitorów.

Komfortowa praca, dzięki ergonomicznej stopce

Podstawka z regulacją wysokości w zakresie 82 mm, regulacja w osi pionowej 40°, poziomej 70°, możliwość pracy w trybie portretowym – tak szeroki zakres ustawień położenia ekranu zapewnia dopasowanie pozycji monitora do preferencji użytkownika, a w rezultacie pracę w komfortowych warunkach.

Matowy panel

Matowy panel redukuje powstawanie drażniących refleksów świetlnych i odbić otoczenia na ekranie, zapobiegając w ten sposób zmęczeniu oczu. Dodatkowo powierzchnia ramki również została wykończona w sposób zapobiegający powstawaniu refleksów.

10-bitowa korekcja krzywej gamma

Ta technologia zapewnia dokładne i płynne dostosowanie tonów krzywej gamma, przy konwertowaniu 8-bitowego sygnału z komputera do postaci 10-bitowej i z powrotem do 8-bitowej, w której obraz jest wyświetlany przez monitor.

 

Optymalne wyświetlanie obrazów dzięki 5 trybom pracy

Aby zagwarantować optymalne wyświetlanie różnych rodzajów obrazów funkcja Fine Contrast oferuje różne tryby pracy: do aplikacji biurowych (Paper), do filmów (Movie), do przeglądania Internetu (sRGB) i 2 tryby definiowane przez użytkownika ( User  1, 2). Przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami może być wykonywane ręcznie poprzez menu OSD monitora lub automatycznie, dzięki dołączonemu oprogramowaniu ScreenManager Pro for LCD.

Oczy pod kontrolą

Autorska aplikacja EIZO EyeCare pomaga wprowadzać zdrowe nawyki  – przypomina o konieczności robienia przerw podczas pracy przy komputerze, zapobiegając w ten sposób przemęczeniu oczu.

 

Zaangazowanie w zapewnienie jakosci

W dzisiejszych czasach normą w branży produkcji monitorów jest "outsourcing". Oznacza to zlecanie produkcji całych urządzeń lub części innym podmiotom. EIZO jako jedyny producent monitorów na świecie, od 40 lat kontunuuje ten sam model działania, opierając się wyłącznie na własnej myśli technicznej, własnej fabryce w Japonii i rygorystycznej kontroli jakości. Również jako jedyna firma w branży, obligatoryjnie udziela 5-letniej gwarancji.

5 lat gwarancji TCO EPEAT Gold Energy Star TUV

Specyfikacja techniczna
Producent EIZO
Kolor Czarny
Przekątna ekranu [cali] 19
Jasność [cd/m2] 250
Kontrast 1000:1
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Panel dotykowy Nie
Obszar wyświetlania [mm] 376,3 x 301
Plamka [mm] 0.294 x 0.294
Paleta barw 16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 14
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
Częstotliwość odchylania (wejście analogowe) H: 31 - 80 kHz V: 50 - 75 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz)
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H: 31 – 64 kHz V: 59 – 61 Hz
Wejście video (analogowe) D-Sub mini 15 pin
Wejście video (cyfrowe) DVI-D 24 pin (z HDCP)
Głośniki Tak
Gwarancja [lata] 5 lat
Kabel audio Nie
Kabel USB Nie
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Pobór mocy (praca) [W] 12 - 24
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 0.5
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 30° w górę, 0° w dół
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 100
Uchwyt typu VESA Tak
Wymiary (głębokość) [mm] 205
Wymiary (szerokość) [mm] 405
Wymiary (wysokość max) [mm] 506,5
Wymiary (wysokość min) [mm] 406,5
Zasilanie AC 100 - 120V, 200 - 240V, 50 / 60 Hz
Dodatkowe funkcje Power Save (VESA DPM i DVI DMPM), Eco Timer , FineContrast (Text, sRGB, EyeCare, Paper, Custom)
Normy i cetryfikaty TCO Displays 6.0, EPEAT Gold, TUV/Ergonomics (including ISO9241-307), TUV/GS, C-Tick, CE, CB, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, TUV/S, VCCI-B, EPA Energy Star, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC
Krótki opis Zastosowania: biurowe, uniwersalne. - ekran 19" (48 cm), IPS - rozdzielczość naturalna 1280x1024 (5:4) - kontrast 1000:1 - jasność 250 cd/m² - kąt widzenia: 178/178 - gamut podstawowy (sRGB) - gwarancja 5 lat w systemie drzwi do drzwi - kolor czarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Monitor EIZO FlexScan S1933-BK
Zadaj pytanie