Monitor EIZO FlexScan S1933-BK

Monitor EIZO FlexScan S1933-BK

Monitor NEC MultiSync EA294WMi-CT ColorTuned

Monitor NEC MultiSync EA294WMi-CT ColorTuned

Monitor EIZO FlexScan T2381W-BK

Zastosowania: multimedia, film, obróbka video. - ekran 23" (58 cm), S-PVA - rozdzielczość naturalna - 1920x1080 (16:9) - kontrast - 1000:1 - jasność - 260 cd/m² - kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie - gamut podstawowy (sRGB) - 3-letnia gwarancja w systemie door-to-door - kolor czarny
4 795,00 zł 3 898,37 zł
SKU
UMLEI23T2381WK

Idealnie płaska konstrukcja

Dzięki idealnie płaskiej, gładkiej konstrukcji panelu możliwe jest bezproblemowe wykonywanie operacji dotykowych na całej powierzchni ekranu.

Multidotykowy interfejs

FlexScan T2381W umożliwia przewijanie, przeciąganie, obracanie itp. za pomocą palców, bez użycia klawiatury i myszy. Panel obsługuje funkcję wielodotykowości oferowaną przez system Windows 7 i Mac OSX, dzięki czemu współpracuje z rosnącą liczbą aplikacji mutlidotykowych, kompatybilnych z tymi systemami.

Technologia multitouch jest kompatybilna wyłącznie z systemem Windows 8 lub 7, a technologia single touch – z Windows XP. Ponadto multitouch wymaga kompatybilnego oprogramowania.

Szerokie kąty widzenia

Monitor wyposażony jest w panel IPS, który zapobiega zmianie kolorów i kontrastu przy patrzeniu na ekran z dowolnego miejsca. Szerokie kąty widzenia w pionie i poziomie (178°) zapewniają żywy, jednolity kolor na całej powierzchni ekranu, także w jego rogach.

Rozdzielczość full HD

FlexScan T2381W ma rozdzielczość 1080p full HD, dzięki której na całym ekranie można wyświetlać obrazy w doskonałej jakości. Może on odtwarzać wiele danych na raz, co znacznie skraca czas potrzebny do otworzenia nowych okien lub przewijania.

Wydajne podświetlenie LED

W porównaniu do konwencjonalnego podświetlenia lampami CCFL, podświetlenie LED ma dłuższą żywotność i zużywa mniej energii. Nie zawiera również rtęci, więc ma minimalny wpływ na środowisko naturalne.

Matowy panel

Matowy panel rozprasza odbijające się od ekranu światło, aby zapobiegać zmęczeniu oczu przy patrzeniu na monitor pod różnymi kątami.

Podstawa LaidBack

FlexScan T2351W dostępny jest w całkowicie nowej obudowie z podstawą „LaidBack”. Dzięki tej podstawie dolna krawędź monitora spoczywa na blacie, tak jak ekran notebooka i może przyjąć sześć poziomów odchylenia w zakresie od 15° do 65°. Taka pozycja umożliwia użytkownikowi naturalny sposób patrzenia lekko w dół i komfortowe dotykanie monitora bez wyciągania ręki.

 

Obraz bez migotania

Z powodu stosowanych obecnie metod kontroli jasności podświetlenia LED niektóre osoby dostrzegają migotanie ekranu, powodujące zmęczenie oczu. Model T2381 reguluje jasność ekranu, dzięki czemu migotanie staje się niezauważalne.

Paper Mode na ratunek oczu

Z myślą o domowych i korporacyjnych użytkownikach, którzy spędzają dużo czasu przeglądając dokumenty czy e-książki na swoich monitorach, zamiast w formie drukowanej, Eizo zaprojektowało tryb „Paper”. Jego zadaniem jest ulżenie zmęczonym oczom czytelników. Tryb „Paper” imituje wygląd wydrukowanego dokumentu poprzez podniesienie poziomu czerni przy jednoczesnym zmniejszeniu współczynnika kontrastu. W trybie „Paper” współczynnik gamma zachowany jest na poziomie 2,2 co pozwala na płynne wyświetlanie skali szarości.

 

Płynne odtwarzanie ruchomych obrazów

Monitor wyposażony jest w układ Overdrive, który zmniejsza czas reakcji matrycy do jedynie 6 ms (szarość do szarości). Pozwala to ograniczyć smużenie i rozmycie, zapewniając tym samym płynność i ostrość odtwarzanym filmom.

Bogaty wybór złączy wejściowych

Oszczędność energii

EcoView Optimizer 2 to funkcja pozwalająca ograniczyć zużycie energii. Stale analizuje dane wyświetlane na ekranie i zmniejsza poziom jasności podświetlenia, zwiększając jednocześnie kontrast.

Zaangażowanie w zapewnienie jakości

W dzisiejszych czasach normą w branży produkcji monitorów jest "outsourcing". Oznacza to zlecanie produkcji całych urządzeń lub części innym podmiotom. EIZO jako jedyny producent monitorów na świecie, od 40 lat kontunuuje ten sam model działania, opierając się wyłącznie na własnej myśli technicznej, własnej fabryce w Japonii i rygorystycznej kontroli jakości. Również jako jedyna firma w branży, obligatoryjnie udziela 5-letniej gwarancji.

Specyfikacja techniczna
Producent EIZO
Kolor Czarny
Przekątna ekranu [cali] 23
Jasność [cd/m2] 260
Kontrast 1000:1
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Panel dotykowy Tak
Obszar wyświetlania [mm] 509.1 x 286.4
Plamka [mm] 0,265 x 0,265
Paleta barw 16,77 miliona z palety 1.06 miliarda
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 6
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
Częstotliwość odchylania (wejście analogowe) H: 31 - 81 kHz V: 55 – 76 Hz
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H: 31 – 68 kHz V: 59 – 61 Hz (VGA Text: 69 – 71 Hz)
Wejście video (analogowe) 1 x mini D-sub 15 pin
Wejście video (cyfrowe) DVI-D 24 pin x 1 (z HDCP), DisplayPort x 1 (z HDCP)
Głośniki Tak
Gwarancja [lata] 3 lata
Kabel audio Tak
Kabel USB Tak
Kabel video (analog) Tak
Kabel video (DP) Nie
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Pobór mocy (praca) [W] 18 - 56 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 0.5
Regulacja ekranu (pivot) Nie
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 15° - 70%
Uchwyt typu VESA Tak
Wymiary (głębokość) [mm] 89 - 401,3
Wymiary (szerokość) [mm] 556,7
Wymiary (wysokość max) [mm] 360,7
Wymiary (wysokość min) [mm] 143,9
Zasilanie AC 100 – 120 V / 200 – 240 V, 50 / 60 Hz
Dodatkowe funkcje Power Save (VESA DPM, DisplayPort Rev. 1.1a i DVI DMPM), Eco Timer, FineContrast (Paper, Movie, sRGB, User1, User2), Regulacja ekranu (zegar, faza, położenie, korekcja zakresu sygnału wejściowego (Auto) Wielkość obrazu (pełen ekran, powiększony, normalny)
Normy i cetryfikaty c-Tick, CE, CB, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, TUV/S, VCCI-B, RoHS, WEEE, CCC, GOST-R
Krótki opis Zastosowania: multimedia, film, obróbka video. - ekran 23" (58 cm), S-PVA - rozdzielczość naturalna - 1920x1080 (16:9) - kontrast - 1000:1 - jasność - 260 cd/m² - kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie - gamut podstawowy (sRGB) - 3-letnia gwarancja w systemie door-to-door - kolor czarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Monitor EIZO FlexScan T2381W-BK
Zadaj pytanie