Monitor EIZO ColorEdge CX240

Monitor EIZO ColorEdge CX240

Monitor EIZO FlexScan EV2316W

Monitor EIZO FlexScan EV2316W

Monitor EIZO FORIS FS2333

Zastosowania: domowe, multimedia, film. - ekran 23" (58 cm), IPS - rozdzielczość naturalna - 1920x1080 (16:9) - kontrast - 1000:1 - jasność - 250 cd/m² - kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie - gamut podstawowy (sRGB) - 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door - kolor czarny
SKU
UMLEI23F2333WK

Ten produkt został wycofany z oferty. Modele będące następcami lub równoważnymi, wyświetlone są na dole strony.

Monitor EIZO FORIS FS2333 został stworzony z myślą o grach. Posiada wyświetlacz IPS z podświetleniem LED. Specjalnie dla niego stworzono technologię Smart Insight, która wydobywa detale z ciemnych partii obrazu. Ponadto posiada złącza PC i DVI do podłączania komputera, oraz dwa porty HDMI umożliwiające podłączenie najnowocześniejszego sprzętu audio-video lub konsol do gier.
Poniżej skrót wybranych cech:

 

Smart Insight

Nie można pokonać wroga, którego się nie widzi. Mając to na względzie, EIZO opracowało technologię Smart Insight, której zadaniem jest poprawa widoczności w ciemnych partiach ekranu. Dzięki tej technologii użytkownik dostrzeże detale, które nie były by widoczne na innych monitorach - to on zaskoczy przeciwnika, a nie na odwrót. W powszechnie używanych monitorach dla graczy stosuje się korekcję krzywej gamma do poprawienia widoczności, co powoduje rozmycia i ogranicza kontrast w ciemnych obszarach obrazu. W modelu EIZO FORIS FS2333 funkcja Smart Insight wykorzystuje technologię mapowania odcieni, która zachowuje detale obrazu bez utraty kontrastu. Różnica jest tak znaczna, że może być potraktowana jako gra nie fair...
Funkcja Smart Insight oferuje 5 ustawień odpowiednich do gier typu RTS (real time strategy) oraz FPS (first person shooter).

EIZO FORIS FS2333

 

Współpraca z graczami

Technologię Smart Insight EIZO oraz parametry ustawień odpowiednich  do gier RTS i FPS opracowało we współpracy z Fnatic, jednym z wiodących na świecie zawodowych zespołów e-sportowych.

 

Smart Resolution

Smart Resolution jest autorską technologią EIZO, która analizuje obraz pod kątem szumów i nieostrości, a następnie koryguje rozmycia, bez akcentowania szumów. Funkcja jest „inteligentna”, ponieważ dokonuje zmian tylko w tych obszarach, w których jest to koniczne. Rozróżnia odcienie skóry i tekst spośród innej zawartości i optymalizuje sposób ich wyświetlania.

EIZO FORIS FS2333

 

Panel IPS z podświetleniem LED

EIZO FORIS FS2333 posiada panel klasy IPS (in-plane switching) z 178° kątami widzenia, dzięki czemu zmiany barwy i kontrastu są minimalne, nawet gdy obraz oglądany jest pod dużym kątem.

EIZO Foris FS2333

 

Krótki czas reakcji

Korzystanie z monitora z matrycą IPS oznacza świetne odwzorowanie kolorów, ale wiąże się również z pewnymi niedogodnościami widocznymi w dynamicznych obrazach. Model EIZO FORIS FS2333 posiada układ, dzięki któremu taki kompromis nie jest konieczny. 3.4 ms to najszybszy czas reakcji, jaki posiada panel IPS tej wielkości, tak więc użytkownik nie musi wybierać pomiędzy głębią kolorów a płynnym wyświetlaniem gier i filmów.

EIZO Foris FS2333

 

Krótki input lag

EIZO FORIS FS2333Różnica pomiędzy momentem, kiedy sygnał zostaje przekazany do monitora a jego wyświetleniem to tzw. input lag. Opóźnienie w wyświetleniu obrazu skutkuje opóźnieniem reakcji gracza. EIZO opracowało swój własny układ, który powoduje, że input lag jest praktycznie zerowy.

 

Złącza sygnałowe

Niezależnie od tego, czy do gier wykorzystywany jest komputer, konsola, czy oba te narzędzia, zestaw złącz sygnałowych monitora EIZO FORIS FS2333 zaspokoi wszelkie potrzeby. Dwa złącza HDMI pozwolą bez problemów podłączyć konsolę i odtwarzacz Blu-ray, natomiast porty DVI-D i D-Sub dają możliwość podłączenia komputera wyposażonego w kartę graficzną dającą sygnał analogowy, bądź cyfrowy. Monitor posiada również złącze jack, do którego można podpiąć głośniki oraz wejście na słuchawki.

 

Ergonomiczna podstawa

Nowa podstawa zapewnia regulację wysokości ekranu, jego pochylenia i obrotu wokół osi pionowej, tak aby urzytownik mógł dopasować go do swoich potrzeb i preferencji. W tylnej części obudowy umieszczono dodatkowo uchwyt, który umożliwia wygodne przenoszenie monitora - np. zabranie ze sobą na turniej.

EIZO Foris FS2333

 

Pilot zdalnego sterowania

EIZO FORIS FS2333Do monitora dołączony jest pilot zdalnego sterowania, który oferuje pełną kontrolę nad menu OSD monitora oraz szybki dostęp trzech "inteligentnych" funkcji regulowania obrazu.

 

Tryby wyświetlania obrazu

Monitor posiada 7 zdefiniowanych trybów wyświetlania obrazów, które gwarantują, że ustawienia kolorów będą optymalne dla poszczególnych aplikacji. Korzystając z funkcji Auto FineContrast, możesz przypisać poszczególne tryby wyświetlania do aplikacji, a monitor będzie się w sposób automatyczny przełączać z chwilą ich uruchomienia.

 

Mniejsze zmęczenie oczu

Wielogodzinne siedzenie przed monitorem powoduje zmęczenie wzroku, ale można temu po części zapobiec, obniżając do odpowiedniego poziomu jasność. Zajmuje się tym funkcja Auto EcoView wykorzystująca czujnik mierzący poziom oświetlenia w pomieszczeniu. Gdy zajdzie słońce lub gdy zostanie wyłączone światło, jasność monitora zostanie znacznie obniżona. Dzięki tej funkcji ekran nigdy nie jest za ciemny ani za jasny i można grać lub oglądać filmy przez długi czas bez większego wpływu na zmęczenie oczu.

 

EIZO EasyPIX

Monitor EIZO FORIS FS2333 jest zgodny z opcjonalnym zestawem EIZO EasyPIX. Jest to łatwe w obsłudze narzędzie, umożliwia użytkownikom aparatów cyfrowych zarządzanie kolorami, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie na wydruku tej samej kolorystyki, która była widoczna na zdjęciu oglądanym na ekranie monitora. Dołączony do zestawu EasyPix kalibrator EX1 umożliwia stworzenie profilu kolorystycznego monitora, który można wykorzystać podczas edycji zdjęć. Cały proces nie wymaga od użytkowników ani wiedzy ani doświadczenia w temacie zarządzania kolorami. Najnowsza wersja zestawu EasyPIX  umożliwia kalibrację sprzętową wybranych modeli z serii FlexScan. Kalibracja sprzętowa jest skuteczniejsza – szybsza, prostsza i daje dokładniejsze wyniki niż kalibracja programowa.

 

Zaangażowanie w zapewnienie jakości

W dzisiejszych czasach normą w branży produkcji monitorów jest "outsourcing". Oznacza to zlecanie produkcji całych urządzeń lub części innym podmiotom. EIZO jako jedyny producent monitorów na świecie, od 40 lat kontunuuje ten sam model działania, opierając się wyłącznie na własnej myśli technicznej, własnej fabryce w Japonii i rygorystycznej kontroli jakości. Również jako jedyna firma w branży, obligatoryjnie udziela 5-letniej gwarancji.

 

Specyfikacja techniczna
Producent EIZO
Kolor Czarny
Przekątna ekranu [cali] 23
Proporcje ekranu 16x9
Rozdzielczość 1920x1080
Jasność [cd/m2] 250
Kontrast 1000:1
Przestrzeń barwna sRGB
Wyświetlacz (producent) Nie
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Wyświetlacz (model) Nie
Wyświetlacz (typ) Nie
Powłoka matrycy matowa
Panel dotykowy Nie
Obszar wyświetlania [mm] 509.8 x 286.7
Plamka [mm] 0.265 x 0.265
Paleta barw 16,77 miliona z palety 1.06 miliarda
Czas reakcji (black-white-black) [ms] Nie
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 3.4
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
Częstotliwość odchylania (wejście analogowe) H: 31 - 81 kHz V: 55 – 76 Hz
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) DVI: H: 31 – 68 kHz V: 59 – 61 Hz (VGA Text: 69 – 71 Hz); HDMI: H: 15 – 68 kHz V: 49 – 61 Hz (VGA Text: 69 – 71 Hz)
Wejście video (analogowe) D-Sub
Wejście video (cyfrowe) DVI-D, HDMI
Głośniki Tak
Gwarancja [lata] 5 lat
Gwarancja na piksele N/D
Kabel audio Tak
Kabel USB Tak
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DP) Nie
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Klasa energetyczna N/D
Pobór mocy (praca) [W] 22 - 42
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 0.3
Regulacja ekranu (pivot) Nie
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 20° w górę, 0° w dół
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 60
Uchwyt typu VESA Tak
Wymiary (głębokość) [mm] 200
Wymiary (szerokość) [mm] 545
Wymiary (wysokość max) [mm] 450
Wymiary (wysokość min) [mm] 390
Zasilanie AC 100 – 120 V / 200 – 240 V, 50 / 60 Hz
Dodatkowe funkcje Regulacja koloru: jasność, kontrast, poziom czerni, temperatura, nasycenie, odcień, wzmocnienie,Contrast Enhancer, Smart Resolution; Tryby wyświetlania: Paper, Game, Cinema, sRGB, Custom x 2, Auto Fine Contrast
Normy i cetryfikaty CB, TUV/GS, CE, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, TUV/S, VCCI-B, TUV/Ergonomics, C-tick, GOST-R, RoHS, WEEE, EPEAT Silver(US)
Krótki opis Zastosowania: domowe, multimedia, film. - ekran 23" (58 cm), IPS - rozdzielczość naturalna - 1920x1080 (16:9) - kontrast - 1000:1 - jasność - 250 cd/m² - kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie - gamut podstawowy (sRGB) - 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door - kolor czarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Monitor EIZO FORIS FS2333
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!