Kalibracja

Cena netto: 284,55 zł Cena brutto: 350,00 zł
LUB

Kalibracja

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Kalibracja jest to proces polegający na ustawieniu monitora do wymagań wynikających z konkretnego zastosowania oraz specyfiki warunków oświetleniowych w pracowni. Wynikiem kalibracji jest wyregulowany monitor, zaprogramowana jego automatyka kontrolna, baza nastaw do oprogramowania zarządzającego, jeśli takowe występuje w konkretnym przypadku, oraz profile icc, czyli charakteryzacja w jaki sposób monitor reprodukuje barwy. Profile icc są niezbędne do prawidłowego działania systemu zarządzania barwą w systemie operacyjnym.

W przypadku monitorów EIZO serii ColorEdge CS, CX, CG oraz NEC P, PA, Spectraview, z monitorem na życzenie dostarczane są raporty zdatności do zastosowań związanych z kolorem zgodne ze standardem UGRA/Fogra oraz wzornik ułatwiający ocenę poprawności wyświetlania i jakości oświetlenia miejsca pracy. Wzornik jest też przydatnym narzędziem do sprawdzenia konieczności następnej kalibracji. Ponadto, w przypadku monitorów kalibrowanych sprzętowo, kalibracja zawiera symulacje zapasowe umożliwiające proste przekonfigurowanie monitora w przypadku zmian oświetlenia.

UWAGI:

- Firma monitory.mastiff.pl, w tej chwili jedyna w Polsce, wykonuje kalibrację przyrządami Konica-Minolta, takimi samymi, jakie są używane w fabryce na linii technologicznej przy ustawianiu ekranów i kontroli jakości. Użycie takiego samego miernika gwarantuje brak wprowadzania do monitora błędów wynikających z małej dokładności popularnych kalibratorów, powszechnie używanych do wykonywania usługowych zleceń kalibracji.

- Monitory EIZO serii ColorEdge, NEC serii 90, P, PA i Spectraview są kalibrowane sprzętowo, czyli korekcja jest dokonywana wyłącznie w monitorze zamiast w sterowniku karty graficznej.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące produktu

Zadaj pytanie na temat tego produktu

4 pozycji

na stronę
Pyt.: Czy jeśli posiadam 3 monitory, to cenę usługi mam pomnożyć przez 3?

Napisane: 19-02-17 Przez: Sebastian

Odp.: Tak.
Pyt.: Przy zakupie Eizo FlexScan SX2262W chciałbym zamówić również kalibrację sprzętową Czy kalibruje pan ten monitor za pomocą zestawu Eizo (easy pix), czy jakąś doskonalszą metodą? "Kalibracja polega na ustawieniu monitora do zadanych parametrów wyświetlania, wynikających z profilu pracy użytkownika oraz specyfiki warunków oświetleniowych w pracowni." Czy może pan rozwinąć ten wątek? Czy to oznacza, że kalibruje pan bezpośrednio u klienta?

Napisane: 29-05-14 Przez: GO

Odp.: Witam Pana Kalibracja EIZO serii SX jest robiona metodami serwisowymi z użyciem przyrządów wysokiej klasy. Dokładność laboratoryjna klasy B. Jeśli jest życzenie, technik przyjedzie do Pana z monitorem i finalnie ustawi go na miejscu. Jeśli koszty dojazdu byłyby nieakceptowalne, jest to robione u nas, na podstawie szczegółowych informacji o Pana pracowni, jej kubaturze, umeblowaniu, oświetleniu itd.
Pyt.: " Monitory EIZO serii S, SX, CG, NEC serii 90, P, PA są kalibrowane sprzętowo, czyli korekcja jest dokonywana wyłącznie w monitorze zamiast w sterowniku karty graficznej." Czy monitor FlexScan S2031W również może być kalibrowany sprzętowo? Pozdrawiam Jacek

Napisane: 20-12-11 Przez: jfuks

Odp.: Nie. Pana monitor nie ma takiej możliwości. Sprzętowo można kalibrować tylko monitory produkowane obecnie.
Pyt.: Dziękuję uprzejmie za odpowiedź. Opisałem wariant: monitor jest sprzętowo kalibrowany, a ja posiadam Spydera z dedykowanym oprogramowaniem Datacolor, które kalibracji sprzętowej nie umożliwia. Rozumiem, że skoro Spyder nie umożliwia optymalnego ustawienia monitora to wnioskuję, że dostarczone profile icc dostępne na stronie karty monitora będą dawały lepszy jakościowo obraz - bez względu na zastane warunki oświetleniowe - niż profil icc utworzony przy pomocy Spydera, uściślając. Pozdrawiam, Darek

Napisane: 06-10-11 Przez: Darek

Odp.: Źle dobranym zestawem kalibracyjnym wprowadzi się poważne wady w kalibrację. Nie ma sensu tego robić, jest to oczywiste.