LED High CRI 3000K 10W

Cena netto: 129,27 zł Cena brutto: 159,00 zł
LUB

Krótki opis

Model: P60B-3-E27
Temperatura barwowa: 3000K
Moc: 10W
Jasność: 960 lumenów
Żywotność: 15 tyś. godzin
Gwarancja: 2 lata

LED High CRI 3000K 10W

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Technologia High CRI LED

Źródła śwatła High CRI LED bazują na specjalnie opracowanych luminoforach, dających widmo znacznie bardziej zbliżone do światła dziennego niż typowych "żarówek LED". Rozkład widmowy jest kluczowy do poprawnego widzenia barwnego. Widmo dzienne, wydobywa z otoczenia naturalną kolorystykę, nie zdegradowaną przez braki wycinków długości fali w widmie.

Widmo typowej, niebieskiej diody LED, (W-LED, biała LED), będącej źródłem w większości dostępnych na rynku "żadówek ledowych". LED tego typu jest emiterem o charakterystyce bardziej zbliżonej do monochromatycznej, z maksimum energii w zakresie około 450nm (barwa niebieska). Sama struktura LED jest pokryta żółtym luminoforem, pobudzanym światłem diody. Żółty luminofor ma za zadanie uzupełniać część pozostałego, "brakującego" widma. Światło tego typu zupełnie nie nadaje się w zastosowaniach związanych z kolorem, fotografii, grafice ani przygotowaniu do druku. Co więcej, rówież w normalnym życiu światło ma niekorzystny wpływ na wizualny odbiór czegokolwiek w codziennym otoczeniu. Postrzeganie barw jest nienaturalnie wyeksponowane w zakresie niebieskich i żółtych przy jednoczesnym silnym stłumieniu pozostałych walorów, ze szczególnie widocznym zdegradowaniem fioletów, turkusów i czerwieni.

Wydaje się niewiarygodne, ale zdjęcie truskawek w filiżance po lewej wykonano w świetle popularnej "żarówki led" a z prawej w świetle dziennym.

Przełomem w konstrukcji "ledowych" źródłem światła jest opracowanie palety luminoforów, których odpowiednie wymieszanie da ciągłe widmo tzw "full spectrum", najbardziej zbliżone do dziennego, słonecznego. W chwili obecnej, firma chemiczna Yuji opracowała około dwudziestu luminoforów z reemisją w różnych zakresach widma od 520 do 650nm. Dzięki ich mieszaniu można stworzyć bardzo wiele kombinacji widm, dających w efekcie energooszczędne źródła światła do wszelakich zastosowań, od uprawy roślin, po zastosowania o znaczeniu krytycznym jeśli chodzi o barwę.

Co istotne, High CRI LED są wolne od wysokoenergetycznych pików w widmie, charakterystycznych dla świelówek CCFL. W obecnym stadium zaawansowania, High CRL LED mogą konkurować z systemami oświetleń, bazujących na świetlówkach graficznych.

Informacje dodatkowe

Producent Yuji
Źródło światła LED (diody)
Rodzaj obudowy Nie
Trzonek E27
Moc [W] 10
CRI 95+
Temperatura 3000K
Kąt wiązki światła 240

Oceń ten produkt jako pierwszy

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące produktu

Zadaj pytanie na temat tego produktu

Obecnie nie ma żadnych pytań