Monitor EIZO ColorEdge CS240 + ColorNavigator

Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł

Krótki opis

Zastosowania: profesjonalne fotograficzne, graficzne.
- ekran 24" (61 cm), IPS
- rozdzielczość naturalna - 1920x1200 (16:10)
- kontrast - 1000:1
- jasność - 120/350 cd/m²
- kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie
- gamut poszerzony (AdobeRGB)
- 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door
- kolor czarny

Monitor EIZO ColorEdge CS240 + ColorNavigator

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

5 lat gwarancji TUV

Monitor graficzny EIZO ColorEdge CS240 to wszechstronne urządzenie przeznaczone dla początkujących grafików i fotografów. Do monitora dołączone jest oprogramowanie ColorNavigator. Ponadto EIZO ColorEdge CS240 zapewnia m. in. zaawansowany system równomiernego podświetlenia, szeroki wachlarz złącz sygnałowych, oraz sprzętową kalibrację.
Poniżej skrót wybranych cech:

 

Odwzorowanie 99% przestrzeni barw Adobe RGB


EIZO ColorEdge CS240Panel IPS wyposażony w szeroką paletę barw wyświetla aż 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB, dzięki czemu obrazy w formacie RAW mogą być przekonwertowanie do Adobe RGB, a obrazy w formacie Adobe RGB będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą wyświetlane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB.

 

Układ ASIC

Wszystkie nowe modele EIZO ColorEdge zostały wyposażone w układ ASIC (Application Specific Integrated Circut), będący autorskim pomysłem producenta. System korzysta z własnych algorytmów do bardzo dokładnego przetwarzania kolorów, aby precyzyjnie reprodukować poszczególne odcienie.

 

Jednolita jasność i kolor dzięki DUE

Różne wartości jasności i koloru w różnych częściach ekranu są częstą bolączką wyświetlaczy LCD. Aby temu zapobiec EIZO opracowało system DUE (Digital Uniformity Equalizer), który zapewnia że matryca jest równomiernie podświetlona, dzięki czemu kolor jest równomierny na całej powierzchni ekranu. Różnice wskaźnika Delta-E mierzonego w różnych punktach matrycy nie przekraczają wartości 3.

EIZO ColorEdge CS240

 

Fabryczna regulacja gamma

EIZO ColorEdge CS240Każdy monitor EIZO ColorEdge CS240 jest kalibrowany fabrycznie do wyświetlania obrazu ze współczynnikiem gamma 2,2. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie - korzystając z zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór jednego z 256 odcieni tak, by osiągnąć współczynnik gamma na poziomie 2,2. W razie potrzeby można dokonać zmiany tego ustawienia w zakresie od 1,0 do 2,6 ze skokiem co 0,1. Każdy egzemplarz monitora EIZO CS230 posiada certyfikat fabrycznej kalibracji, który jest dostarczany wraz z urządzeniem.

 

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Monitor EIZO ColorEdge CS240 korzysta z 16-bitowej tablicy LUT i przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, a przez złącze sygnałowe DisplayPort możliwe jest dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze*. Wszystkie te czynniki sprawiają, że jednocześnie może być przetwarzana informacja aż o 1 miliardzie odcieni! To 64 razy więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.

 

Złącza sygnałowe

Monitor wyposażony jest w złącza DisplayPort, HDMI i DVI-I, które umożliwiają połączenie z różnymi rodzajami kart graficznych. Wejście HDMI pozwala też na bezpośrednie podłączenie cyfrowego aparatu. Ponadto dostępne są 2 porty USB (upstream), pozwalające na jednoczesne podłączenie 2 komputerów, dzięki czemu nie ma potrzeby przepinania kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

EIZO ColorEdge CS240

 

Krótki czas reakcji

Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji do 6 ms (szary-do-szarego) i redukuje efekt smużenia, dzięki czemu ruchome obrazy są ostre i wyraźne.

 

Ergonomiczna podstawa

Aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki pracy monitor CS240 osadzony został na podstawie zapewniającej szeroką regulację w zakresie wysokości, obrotu wokół osi pionowej, pochylenia. Jak również pracę w pozycji portretowej.

 

Podświetlenie LED

Podświetlenie LED zmniejsza zużycie energii podczas wykonywania standardowych operacji do zaledwie 27 W. Podczas korzystania z monitora przy niskim poziomie jasności ColorEdge CS240 stosuje technologię modulacji jasności, aby zapewnić wyświetlanie obrazu bez migotania i dzięki temu ograniczyć zmęczenie oczu. Ponadto wykorzystywane w panelach LCD podświetlenie LED nie zawiera rtęci, przez co monitor ma minimalny negatywny wpływ na środowisko naturalne.

 

Kaptur ochronny

Z większości kapturów można korzystać tylko w trybie pejzażowym, ale ten unikalny kaptur został zaprojektowany w taki sposób, że można z niego korzystać również w trybie portretowym.

 

Prosta i dokładna kalibracja dzięki ColorNavigator

Do modelu ColorEdge CS240 dołączono autorskie oprogramowanie do kalibracji o nazwie ColorNavigator. ColorNavigator został stworzony przez EIZO, dzięki czemu jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac, Windows i Linux, a także współpracuje z szeroki wyborem urządzeń do pomiarów, takich jak X-Rite czy DataColor. Dla uproszczenia pracy w programie wprowadzono predefiniowane ustawienia docelowe dla fotografii, projektowania stron i drukowania. Zaawansowani użytkownicy mogą sami wprowadzać wartości jasności, punktu bieli oraz krzywej gamma, aby tworzyć własne profile docelowe. Kalibracja zajmuje tylko kilka minut.
ColorNavigator 6 oferuje także kilka zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar bieli papieru do drukowania, który gwarantuje lepsze dopasowanie kolorów, oraz zatwierdzanie profilu, dzięki któremu można zweryfikować efekty kalibracji.

 

Zaangażowanie w zapewnienie jakości

W dzisiejszych czasach normą w branży produkcji monitorów jest "outsourcing". Oznacza to zlecanie produkcji całych urządzeń lub części innym podmiotom. EIZO jako jedyny producent monitorów na świecie, od 40 lat kontynuuje ten sam model działania, opierając się wyłącznie na własnej myśli technicznej, własnej fabryce w Japonii i rygorystycznej kontroli jakości. Również jako jedyna firma w branży, obligatoryjnie udziela 5-letniej gwarancji na wszystkie elementy monitora. W Polsce dodatkowo dystrybutor oferuje specjalną obsługę serwisową EIZO Exclusive Service, a reklamacje realizowane są w trybie door-to-door.

Informacje dodatkowe

Producent EIZO
Przekątna ekranu [cali] 24
Obszar wyświetlania [mm] 518.4 x 324
Rozdzielczość naturalna 1920 x 1200
Wyświetlacz (producent) Nie
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Jasność [cd/m2] 350
Kontrast 1000:1
Plamka [mm] 0.270 x 0.270
Paleta barw 16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 6
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
Częstotliwość odchylania (wejście analogowe) H: 26 - 78 kHz V: 47.5 - 61 Hz
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) DP, DVI: H: 26 - 78 kHz V: 23.75 - 63 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz) / HDMI: H: 15 - 78 kHz, V: 23.75 - 61 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz
Głośniki Nie
Kabel zasilający Tak
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel USB Tak
Kabel audio Nie
Uchwyt typu VESA Tak
Wejście video (analogowe) DVI-I
Wejście video (cyfrowe) DVI-D, HDMI, DisplayPort
Zasilanie AC 100 - 120V, 200 - 240V, 50 / 60 Hz
Pobór mocy (praca) [W] 27, 68 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 0.5
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 35° w górę, 5° w dół
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 130
Panel dotykowy Nie
Gwarancja [lata] 5 lat
Dodatkowe funkcje Fine Contrast: (Custom, Paper, Adobe RGB, sRGB, Calibration); Zarządzanie obrazem: Skalowanie obrazu (full screen, enlarge, normal)
Normy i cetryfikaty CB, CE, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, VCCI-B, TUV/Ergonomics (łącznie z ISO 9241-307), RCM, RoHS, WEEE, GOST-R
Kolor Czarny
Waga [Kg] 9.0000
Wymiary (szerokość) [mm] 575
Wymiary (wysokość min) [mm] 423
Wymiary (wysokość max) [mm] 553
Wymiary (głębokość) [mm] 245
Kraj pochodzenia Japonia

Oceń ten produkt jako pierwszy

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Monitor EIZO ColorEdge CX241 + ColorNavigator OSTATNIE SZTUKI

Monitor EIZO ColorEdge CX241 + ColorNavigator OSTATNIE SZTUKI

Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł
Monitor EIZO ColorEdge CG247

Monitor EIZO ColorEdge CG247

Cena netto: 5 843,90 zł Cena brutto: 7 188,00 zł
   

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące produktu

Zadaj pytanie na temat tego produktu

3 pozycji

na stronę
Pyt.: Dzień dobry. Czy do tego monitora będzie się nadawał X-rite Color munki display? Czy nie popsuje tym kalibracji?

Napisane: 27-01-16 Przez: Wojtek

Odp.: Zdecydowanie bardziej radzę X-Rite Display Pro lub zlecenie kalibracji usługowo. ColorMunki Display nie jest obsługiwany przez oprogramowanie monitora.
Pyt.: Witam! Jaką minimalną jasność można ustawić w Eizo CS240 bezpośrednio z menu monitora oraz poprzez kalibrację sprzętową z użyciem color navigatora? Pytam bo nie mogę tej informacji nigdzie znaleźć, słyszałem że ten monitor ma trochę większą jaskrawość minimalną niż inne monitory ColorEdge. Wiem że rekomendowana jasność do pracy z kolorem to minimum 80 kandeli, jednak standardowo nie sposób dla mnie tak normalnie pracować, ja potrzebuję mniej a tylko do podglądu wynikowego owych 80 kandeli. Skoro ten monitor ma 3 pozycje CAL to można i skalibrować 3 różne ustawienia np 20, 40, 80 z różnymi temperaturami w zależności od zmieniających się warunków oświetlenia. Jestem zaawansowanym amatorem grafiki, lecz niestać mnie na studyjne warunki oświetlenia. Będę wdzięczny z informację.

Napisane: 25-06-15 Przez: RMX74

Odp.: Z menu można ustawić 50 nitów, przy kalibracji 14 nitów. Można oczywiście zrobić kalibrację do różnego światła, targetów może być nawet kilkadziesiąt, ale znacznie lepiej zacząć od oświetlenia. Koszt jest znikomy, w kontekście ceny monitora. Lampa zależnie od wykonania ok 50-200 zł, świetlówki ok 37 zł/szt.
Pyt.: Jestem fotoamatorem posiadającym dobry sprzęt fotograficzny i zaledwie laptopa. Od czasu do czasu zdarza mi się robić zdjęcia, które idą do druku w piśmie branżowym (również na okładkę). Z uwagi na akceptowalną cenę, przymierzam się do zakupu tego monitora jako części nowego zestawu komputerowego. Czy to dobry wybór ? I czy zestaw typu Spyder Express pro będzie wystarczający do samodzielnej, systematycznej kalibracji monitora. Uprzejmie proszę o pomoc (adres polecił mi znajomy grafik komputerowy, ktory korzystal już z państwa firmy).

Napisane: 01-06-15 Przez: Sławomir Badurek

Odp.: CS240 to najlepszy obecnie produkowany montiror z klasy półprofesjonalnej do 4 tys zł na rynku. Wybór jest jak najbardziej uzasadniony, no chyba, że budżet pozwala Panu na lepsze, jeszcze bardziej wiarygodne i komfortowe. :) Spyderem niestety rozreguluje Pan sprzęt. Proponuję zlecić kalibrację z prawdziwego zdarzenia przy zakupie: http://monitory.mastiff.pl/kalibracja-monitora-1923.html Zrobione będzie jak należy, przyrządami profesjonalnymi, nie wprowadzającymi do ustawień monitora własnych błędów. Kalibracja będzie wykonana do Pana zastosowań i światła i będzie Pan miał spokój na minimum rok. W cenie jest również wzornik do oceny poprawności wyświetlania.