Monitor EIZO ColorEdge CS270 + ColorNavigator OSTATNIE SZTUKI

Cena netto: 0,00 zł Cena brutto: 0,00 zł

Krótki opis

Zastosowania: profesjonalne fotograficzne, graficzne.
- ekran 27" (68 cm), IPS
- rozdzielczość naturalna - 2560x1440 (16:9)
- kontrast - 1000:1
- jasność - 120/300 cd/m²
- kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie
- gamut poszerzony (Adobe RGB)
- 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door
- kolor czarny

Monitor EIZO ColorEdge CS270 + ColorNavigator OSTATNIE SZTUKI

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

 TUV

EIZO ColorEdge CS270 to monitor przeznaczony dla fanów fotografii i grafików. Ma przestronny ekran o przekątnej 27 cali i szeroki gamut kolorów, a także zapewnia jednolitą jasność wyświetlanych obrazów. Do monitora dołączone jest oprogramowanie do kalibracji EIZO ColorNavigator 6 kompatybilne z systemami operacyjnymi Mac, Windows i Linux oraz z wieloma różnymi urządzeniami do kalibracji.
Poniżej skrót wybranych cech:

 

Odwzorowanie 99% przestrzeni AdobeRGB

EIZO ColorEdge CS270Panel IPS wyposażony w szeroką paletę barw wyświetla aż 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB, dzięki czemu obrazy w formacie RAW mogą być przekonwertowanie do Adobe RGB, a obrazy w formacie Adobe RGB będą wyświetlane poprawnie. Kolory na zdjęciach przedstawiających błękitne niebo czy żywą zieleń lasów będą wyświetlane z wiernością, której nie oddadzą monitory z przestrzenią kolorów sRGB.

 

ColorNavigator6

Oprogramowanie do kalibracji dołączane do większości monitorów graficznych jest zazwyczaj zapewniane przez niezależnego producenta i ma ograniczoną kompatybilność z systemami operacyjnymi oraz urządzeniami do kalibracji. Czasami takie oprogramowanie daje możliwość stworzenia zaledwie jednego lub dwóch profilów, co może być uciążliwe dla użytkowników, którzy pracują w kilku przestrzeniach kolorów lub wykonują w tym samym czasie kilka zadań wymagających różnych ustawień.

Do modelu ColorEdge CS270 dołączono autorskie oprogramowanie do kalibracji o nazwie ColorNavigator 6. ColorNavigator został stworzony przez EIZO, dzięki czemu jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac, Windows i Linux, a także współpracuje z szeroki wyborem urządzeń do pomiarów, takich jak X-Rite czy DataColor. Dla uproszczenia pracy w programie wprowadzono predefiniowane ustawienia docelowe dla fotografii, projektowania stron i drukowania. Zaawansowani użytkownicy mogą sami wprowadzać wartości jasności, punktu bieli oraz krzywej gamma, aby tworzyć własne profile docelowe. Kalibracja zajmuje tylko kilka minut.
ColorNavigator 6 oferuje także kilka zaawansowanych funkcji, takich jak pomiar bieli papieru do drukowania, który gwarantuje lepsze dopasowanie kolorów, oraz zatwierdzanie profilu, dzięki któremu można zweryfikować efekty kalibracji.

Układ ASIC

Wszystkie nowe modele EIZO ColorEdge zostały wyposażone w układ ASIC (Application Specific Integrated Circut), będący autorskim pomysłem producenta. System korzysta z własnych algorytmów do bardzo dokładnego przetwarzania kolorów, aby precyzyjnie reprodukować poszczególne odcienie.

EIZO ColorEdge CS270

Jednolita jasność i kolor dzięki DUE

Różne wartości jasności i koloru w różnych częściach ekranu są częstą bolączką wyświetlaczy LCD. Aby temu zapobiec EIZO opracowało system DUE (Digital Uniformity Equalizer), który zapewnia że różnice widziane na ekranie nie przekraczają poziomu Delte-E 3. Najnowsza wersja systemu DUE bierze również pod uwagę zmiany w temperaturze otoczenia, które mogą mieć wpływ na temperaturę wyświetlanych kolorów. Dzięki temu najnowsze monitory serii ColorEdge dają stabilny obraz również w warunkach polowych (np. podczas sesji w plenerze).

 

Fabryczna regulacja gamma

Każdy monitor EIZO ColorEdge CS270 jest kalibrowany fabrycznie do wyświetlania obrazu ze współczynnikiem gamma 2,2. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie - korzystając z zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór jednego z 256 odcieni tak, by osiągnąć współczynnik gamma na poziomie 2,2. W razie potrzeby można dokonać zmiany tego ustawienia w zakresie od 1,0 do 2,6 ze skokiem co 0,1. Każdy egzemplarz monitora EIZO CS270 posiada certyfikat fabrycznej kalibracji, który jest dostarczany wraz z urządzeniem.

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Monitor EIZO ColorEdge CS270 korzysta z 16-bitowej tablicy LUT i przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, a przez złącze sygnałowe DisplayPort możliwe jest dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze*. Wszystkie te czynniki sprawiają, że jednocześnie może być przetwarzana informacja aż o 1 miliardzie odcieni! To 64 razy więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.

Złącza sygnałowe

Monitor EIZO ColorEdge CS270 wyposażono w złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, 2 porty hub USB (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

EIZO ColorEdge CS270

 

Krótki czas reakcji

Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji do 6 ms (szary-do-szarego) i redukuje efekt smużenia, dzięki czemu ruchome obrazy są ostre i wyraźne.

 

Ergonomiczna podstawa

Aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki pracy monitor CS270 osadzony został na podstawie zapewniającej szeroką regulację w zakresie wysokości, obrotu wokół osi pionowej, pochylenia. Jak również pracę w pozycji portretowej.

EIZO ColorEdge CS270

Kaptur ochronny

Dla monitora EIZO ColorEdge CS270, opcjonalnie dostępny jest kaptur chroniący przed odblaskami pochodzącymi z otoczenia. Unikatowa konstrukcja pozwala na użycie kaptura również podczas pracy w trybie portretowym.

 

Zaangażowanie w zapewnienie jakości

W dzisiejszych czasach normą w branży produkcji monitorów jest "outsourcing". Oznacza to zlecanie produkcji całych urządzeń lub części innym podmiotom. EIZO jako jedyny producent monitorów na świecie, od 40 lat kontynuuje ten sam model działania, opierając się wyłącznie na własnej myśli technicznej, własnej fabryce w Japonii i rygorystycznej kontroli jakości. Również jako jedyna firma w branży, obligatoryjnie udziela 5-letniej gwarancji na wszystkie elementy monitora. W Polsce dodatkowo dystrybutor oferuje specjalną obsługę serwisową EIZO Exclusive Service, a reklamacje realizowane są w trybie door-to-door.

Informacje dodatkowe

Producent EIZO
Przekątna ekranu [cali] 27
Obszar wyświetlania [mm] 596.7 x 335.6
Rozdzielczość naturalna 2560 x 1440
Wyświetlacz (producent) Nie
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Jasność [cd/m2] 300
Kontrast 1000:1
Plamka [mm] 0.2331 x 0.2331
Paleta barw 16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 15
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) DVI, DP: H: 26 - 89 kHz V: 23.75 - 63 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz) / HDMI: H: 15 - 78 kHz, V: 23.75 - 63 Hz
Głośniki Nie
Kabel zasilający Tak
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel USB Tak
Kabel audio Nie
Uchwyt typu VESA Tak
Wejście video (cyfrowe) DVI-I, DisplayPort, HDMI
Zasilanie AC 100 - 120V, 200 - 240V, 50 / 60 Hz
Pobór mocy (praca) [W] 34, 86 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 0.5
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 35° w górę, 5° w dół
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 148
Panel dotykowy Nie
Gwarancja [lata] 5 lat
Dodatkowe funkcje Fine Contrast: (Custom, Paper, Adobe RGB, sRGB, Calibration); Zarządzanie obrazem: Skalowanie obrazu (full screen, enlarge, normal)
Normy i cetryfikaty CB, CE, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, VCCI-B, TUV/Ergonomics, RCM, GOST-R, RoHS, WEEE, CUDO certified mark
Kolor Czarny
Waga [Kg] 11.0000
Wymiary (szerokość) [mm] 646
Wymiary (wysokość min) [mm] 413
Wymiary (wysokość max) [mm] 561
Wymiary (głębokość) [mm] 245
Kraj pochodzenia Japonia

Oceń ten produkt jako pierwszy

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Monitor EIZO ColorEdge CX271 + ColorNavigator OSTATNIE SZTUKI

Monitor EIZO ColorEdge CX271 + ColorNavigator OSTATNIE SZTUKI

Cena netto: 4 852,85 zł Cena brutto: 5 969,00 zł
Monitor EIZO ColorEdge CG277

Monitor EIZO ColorEdge CG277

Cena netto: 7 560,16 zł Cena brutto: 9 299,00 zł
   

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące produktu

Zadaj pytanie na temat tego produktu

1 pozycji

na stronę
Pyt.: Witam, Czy monitor jest już dostępny ? Czy jest jakaś promocyjna cena przy preorderze ?

Napisane: 21-06-15 Przez: Michał Janiszewski

Odp.: Witam. Jest już dostępny. Preorder to gratisowo kalibracja lub selekcja. Gdyby był Pan zainteresowany, proszę dać znać jaką usługę firma ma Panu wykonać w ramach promocji.