Monitor EIZO ColorEdge CX271 + ColorNavigator OSTATNIE SZTUKI

Cena netto: 4 852,85 zł Cena brutto: 5 969,00 zł
LUB

Krótki opis

Zastosowania: profesjonalne fotograficzne, graficzne.
- ekran 27" (68 cm), IPS
- rozdzielczość naturalna - 2560x1440 (16:9)
- kontrast - 1000:1
- jasność - 50/350 cd/m²
- kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie
- gamut poszerzony (Adobe RGB)
- 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door
- kolor czarny

Monitor EIZO ColorEdge CX271 + ColorNavigator OSTATNIE SZTUKI

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

 TCO 03' TUV

Monitor graficzny EIZO ColorEdge CX271 to wszechstronny wyświetlacz przeznaczony dla profesjonalistów i zaawansowanych amatorów z dziedziny grafiki i fotografii. Posiada wbudowany czujnik korekcyjny. Ponadto EIZO ColorEdge CX271 zapewnia m. in. szeroką przestrzeń barwową, dużą powierzchnię wyświetlania, zaawansowany system równomiernego podświetlenia, szeroki wachlarz złącz sygnałowych, oraz sprzętową kalibrację.
Poniżej skrót wybranych cech:

 

Czujnik do autokorekcji

EIZO ColorEdge CX270Do przeprowadzenia pierwszej kalibracji monitora konieczny jest zewnętrzny kalibrator, natomiast wbudowany czujnik wraz z dostępnym opcjonalnie oprogramowaniem ColorNavigator czuwa nad tym, aby wybrane ustawienia zachowywane były na tym samym poziomie. Czujnik ukryty jest w górnej części obudowy i wysuwa się tylko wtedy, gdy zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez użytkownika, należy dokonać kontroli ustawień. Nawet jeśli monitor jest wyłączony lub nie jest podłączony do komputera, czujnik wysunie się samoczynnie o czasie i dokona samokontroli.

 

 

 

Układ ASIC

Wszystkie nowe modele EIZO ColorEdge zostały wyposażone w układ ASIC (Application Specific Integrated Circut), będący autorskim pomysłem producenta. System korzysta z własnych algorytmów do bardzo dokładnego przetwarzania kolorów, aby precyzyjnie reprodukować poszczególne odcienie.

Szybsza stabilizacja obrazu

Do tej pory monitory EIZO potrzebowały około 30 minut, aby ustabilizować poziomy jasności, nasycenia i charakterystyki tonalne. W najnowszych modelach serii ColorEdge udało się skrócić ten czas o ponad 75%, do około 7 minut. Teraz monitory ColorEdge są gotowe do pracy szybciej niż kiedykolwiek.

 

Jednolita jasność i kolor dzięki DUE

Różne wartości jasności i koloru w różnych częściach ekranu są częstą bolączką wyświetlaczy LCD. Aby temu zapobiec EIZO opracowało system DUE (Digital Uniformity Equalizer), który zapewnia że różnice widziane na ekranie nie przekraczają poziomu Delte-E 3. Najnowsza wersja systemu DUE bierze również pod uwagę zmiany w temperaturze otoczenia, które mogą mieć wpływ na temperaturę wyświetlanych kolorów. Dzięki temu najnowsze monitory serii ColorEdge dają stabilny obraz również w warunkach polowych (np. podczas sesji w plenerze).

Fabryczna regulacja gamma

EIZO ColorEdge CX270Każdy monitor EIZO ColorEdge CX271 jest kalibrowany fabrycznie do wyświetlania obrazu ze współczynnikiem gamma 2,2. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie - korzystając z zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór jednego z 256 odcieni tak, by osiągnąć współczynnik gamma na poziomie 2,2. W razie potrzeby można dokonać zmiany tego ustawienia w zakresie od 1,0 do 2,6 ze skokiem co 0,1. Każdy egzemplarz monitora EIZO CX271 posiada certyfikat fabrycznej kalibracji, który jest dostarczany wraz z urządzeniem.

 

 

Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej

Monitor EIZO ColorEdge CX271 korzysta z 16-bitowej tablicy LUT i przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, a przez złącze sygnałowe DisplayPort możliwe jest dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze*. Wszystkie te czynniki sprawiają, że jednocześnie może być przetwarzana informacja aż o 1 miliardzie odcieni! To 64 razy więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.

Szeroka przestrzeń kolorów

EIZO ColorEdge CX271Monitor EIZO CX271 jest w stanie wyświetlić 99% przestrzeni barw Adobe RGB. Możliwe jest więc wyświetlenie zdecydowanej większości barw, np. fotografii wykonanych za pomocą urządzeń obsługujących przestrzeń Adobe RGB. Dodatkowo, monitor potrafi również pracować w trybie sRGB wyświetlając zakres z węższej, ale równie często używanej przestrzeni barw. Sprawia to, że kolory z palety sRGB, wykorzystywane np. przy projektowaniu aplikacji webowych lub obróbce fotografii wykonanych aparatami w trybie sRGB, są wyświetlane dokładnie tak, jak być powinny.

 

 

 

Złącza sygnałowe

Monitor EIZO ColorEdge CX271 wyposażono w złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, 2 porty hub USB (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

Konwersja I/P

Wejście HDMI obsługuje konwersję I/P (interlace/progressive) – oznacza to, że sygnał typu interlace emitowany przez telewizję i inne źródła wideo zostanie bezstratnie przekonwertowany do trybu progressive, gwarantując doskonałą jakość obrazu.

 

Krótki czas reakcji

Dla obróbki video i post produkcji, w CX271 zastosowano system "dopalaczy", które skracają czas reakcji (szary do szarego) do 6 ms.

 

Ergonomiczna podstawa

Aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki pracy monitor CX271 osadzony został na podstawie zapewniającej szeroką regulację w zakresie wysokości, obrotu wokół osi pionowej, pochylenia. Jak również pracę w pozycji portretowej.

 

Tryby wyświetlania

Dla różnych zastosowań, w monitorze EIZO CX271 zaimplementowano kilka trybów pracy automatycznie dostosowujących wyświetlacz do pracy w różnych standardach kolorystycznych. Użytkownik może wybierać spośród 7 trybów: Paper, Adobe RGB, sRGB, Calibration i trzech trybów w pełni modyfikowalnych przez użytkownika. Tryby można zmieniać jednym przyciskiem na monitorze.

Kaptur ochronny

Dla monitora EIZO ColorEdge CX271, opcjonalnie dostępny jest kaptur chroniący przed odblaskami pochodzącymi z otoczenia. Unikatowa konstrukcja pozwala na użycie kaptura również podczas pracy w trybie portretowym.

 

Prosta i dokładna kalibracja dzięki ColorNavigator

Opcjonalne oprogramowanie ColorNavigator jest proste i szybkie w użyciu. Wystarczy podać wartości dla jasności, gammy i punktu bieli. Wbudowany sensor wykorzystuje tablice kolorów monitora i tworzy profil ICC w ciągu kilku minut.

 

ColorNavigator NX

Oprogramowanie ColorNavigator Network to narzędzie specjalnie dla administratorów sieci, umożliwiające precyzyjną i dokładną kontrolę parametrów wszystkich monitorów serii CG znajdujących się w obrębie jednej sieci komputerowej. Przeznaczone jest głównie dla firm zajmujących się tworzeniem materiałów wideo lub 3D, w których często kliencka wersja ColorNavigator 6 nie jest wykorzystywana. ColorNavigator Network, wykorzystuje wbudowane w monitor czujniki kalibracji lub korekcji oraz zapisuje parametry wyświetlania bezpośrednio w elektronice monitora, wobec czego użytkownik nie musi dokonywać ręcznej ich regulacji nawet jeżeli monitor zostanie podłączony do innego komputera.

Zaangażowanie w zapewnienie jakości

W dzisiejszych czasach normą w branży produkcji monitorów jest "outsourcing". Oznacza to zlecanie produkcji całych urządzeń lub części innym podmiotom. EIZO jako jedyny producent monitorów na świecie, od 40 lat kontynuuje ten sam model działania, opierając się wyłącznie na własnej myśli technicznej, własnej fabryce w Japonii i rygorystycznej kontroli jakości. Również jako jedyna firma w branży, obligatoryjnie udziela 5-letniej gwarancji na wszystkie elementy monitora. W Polsce dodatkowo dystrybutor oferuje specjalną obsługę serwisową EIZO Exclusive Service, a reklamacje realizowane są w trybie door-to-door.

Informacje dodatkowe

Producent EIZO
Przekątna ekranu [cali] 27
Obszar wyświetlania [mm] 596.7 x 335.6
Rozdzielczość naturalna 2560 x 1440
Wyświetlacz (producent) Nie
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Jasność [cd/m2] 350
Kontrast 1000:1
Plamka [mm] 0.2331 x 0.2331
Paleta barw 16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 6
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) DP: H: 26 - 89 kHz V: 23.75 - 63 Hz (VGA Text: 69 - 71 Hz) / HDMI: H: 15 - 68 kHz, V: 23.75 - 61 Hz
Głośniki Nie
Kabel zasilający Tak
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel USB Tak
Kabel audio Nie
Uchwyt typu VESA Tak
Wejście video (cyfrowe) DVI-I, DisplayPort, HDMI
Zasilanie AC 100 - 120V, 200 - 240V, 50 / 60 Hz
Pobór mocy (praca) [W] 74, 150 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 0.5
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 25° w górę, 0° w dół
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 151.5
Panel dotykowy Nie
Gwarancja [lata] 5 lat
Dodatkowe funkcje Fine Contrast: (Callibration, Adobe RGB, sRGB, Paper, User1-3); Zarządzanie obrazem: Skalowanie obrazu (full screen, enlarge, normal)
Normy i cetryfikaty CUDO certified mark, TCO'03, TUV/Ergonomics (including ISO 9241-307 [Pixel fault class I]), TUV/GS, cTUVus, CE, c-Tick, CB, VCCI-B, FCC-B, Canadian ICES-003-B, RoHS, WEEE
Kolor Czarny
Waga [Kg] 14.5000
Wymiary (szerokość) [mm] 646
Wymiary (wysokość min) [mm] 452
Wymiary (wysokość max) [mm] 576.5
Wymiary (głębokość) [mm] 281.5
Kraj pochodzenia Japonia

Oceń ten produkt jako pierwszy

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące produktu

Zadaj pytanie na temat tego produktu

3 pozycji

na stronę
Pyt.: Czy można ten monitor kalibrować x-rite i1 Display pro czy w grę wchodzą tylko spektrofotometry?

Napisane: 05-03-15 Przez: palko

Odp.: Można jak najbardziej kalibrować za pomocą I1 Display Pro. Proszę jednak pamiętać, że to precyzyjny monitor a czujnik I1 Display Pro nie ma takiej dokładności jak przyrządy jakimi ten ekran jest ustawiany w fabryce. Może się więc zdarzyć, że kalibracja nieadekwatnym kalibratorem wprowadzi do monitora większe błędy niż było przed kalibracją. Zasadnym jest zastanowienie się czy nie lepiej zlecić kalibrację usługowo, gdyż wówczas jest ona robiona urządzeniami tego samego standardu jak używane w fabryce. Nasza firma jako jedyna w Polsce świadczy usługi dla ludności i wykonuje kalibrację przyrządami takimi samymi jak kontrola fabryczna. Amatorski kalibrator to dobra rzecz, uwalniająca od dłubania w monitorze na oko. Dobrze mieć cokolwiek bardziej obiektywnego niż ludzki wzrok, ale oczywiście cudów nie należy się spodziewać.
Pyt.: Witam Czy ten monitor można skalibrować przy użyciu colormunki photo? Pozdrawiam

Napisane: 13-02-15 Przez: Rafal

Odp.: Można, ale jest to mocno nieoptymalne. ColorMunki Photo ma zupełnie inne przeznaczenie i nie pokrywa dynamiki monitora. Błędy w ciemnych partiach obrazu będą spotęgowane.
Pyt.: Co oznacza pojęcie "kalibracja zerowa"?

Napisane: 09-01-15 Przez: Martyna s.

Odp.: Kalibracja zerowa, oznacza przystosowanie monitora do docelowego zastosowania, warunków oświetleniowych w miejscu pracy oraz zaprogramowanie układów autokontrolnych monitora.