Specjalistyczna lampa biurkowa 36W1

Cena netto: 1 598,37 zł Cena brutto: 1 966,00 zł
LUB

Krótki opis

- Moc 36W
- Płynna regulacja jasności
- Programowanie
- Ciepły start (podgrzewanie katod)
- Komunikacja IB wg protokołu DALI
- Regulacja wysokości kolumny
- Regulacja pochylenia odbłyśnika
- Całkowicie aluminiowa konstrukcja
- Kolor antracyt (grafit)
- Produkt polski
- Gwarancja 2 lata

Specjalistyczna lampa biurkowa 36W1

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Każdy, na pewnym etapie swej pracy przy monitorach, spotkał się z problemem poprawnego oświetlenia miejsca pracy. Kłopot nasila się przy wieczornej pracy w domu, gdyż rzadko kiedy można zaadoptować mieszkanie na pracownię a praca w półmroku, powoduje nieuniknione "świecenie" monitora, co poważnie zaburza odbiór obrazu. Przy ciemnym otoczeniu i jasno ustawionym monitorze, zachodzi kilka zjawisk psycho-fizjologicznych, skutkiem których obraz na monitorze widzimy jako jaśniejszy niż jest. W efekcie gotowy materiał, oglądany w normalnym świetle jest ciemny i "brudny", wyprany z koloru. Jedynym sposobem walki z tymi defektami jest zrównanie poziomu świecenia monitora z jasnością tła. Jako, że w ciemnym, kameralnym wnętrzu nie da się na tyle "przyciemnić" monitora, pozostaje rozjaśnienie otoczenia.

Główne cechy.

Prezentowana lampa została skonstruowana z myślą o potrójnym zastosowaniu:
1. Zapewnienie odpowiednich warunków przy pracy z monitorem.
2. Źródło światła imitującego dzienne do weryfikacji wydruków i zdjęć w fotografii.
3. Referencyjne źródło światła w proofingu, przygotowaniu do druku.

Wykonanie podstawowe obejmuje dwie wersje mocy i szerokości oświetlanego obszaru:

1. Lampa ze świetlówką o mocy 36W:

Obrazek

2. Lampa ze świetlówką o mocy 18W:

Obrazek

W celu zapewnienia maksymalnego dopasowania projektowanego światła do zastosowań, istnieje szereg wersji różniących się nieco wymiarami oraz wyposażeniem elektronicznym. Przykładowo, lampy do celów kontroli wydruków próbnych, wielkoformatowych, mogą być wykonane z dłuższym wysięgnikiem zarówno pionowym jak i poziomym, pozwalającym na lepszy rozkład światła na stole.

Parametry techniczne.

Ogólne:
Biurkowa lampa CCFL, (świetlówka). Mocowanie trzonek G13 (T8). Ilość 1 szt. Moc 18W (60cm) lub 36W (120cm). Współczynnik oddania barw Ra>98. Zawartość UV zależnie od zastosowanego źródła, spełniająca normę ISO 3664:2009.

Parametry elektryczne:
- Zasilanie świetlówki przetwornicą napięcia zmiennego o zmiennej częstotliwości.
- Zakres regulacji jasności 90x względem maksimum. Całkowicie płynna regulacja mocy.
- Częstotliwość pracy przetwornicy 60 - 120 kHz eliminująca migotanie, również na poziomie wrażliwości jako jednostka chorobowa. Brak możliwości powstawania jakichkolwiek interferencji z innymi źródłami. Przetwornica zwiększa częstotliwość przy minimum regulacji jasności, aby nie dopuścić do "pływania" luminoforu świetlówki.
- Ciepły start. Lampa gaśnie i zapala się łagodnie, całkowicie płynnie, bez uderzenia prądowego. Zapewnia to maksymalną trwałość świetlówek, co ma znaczenie w przypadku nie tanich świetlówek proofingowych.
- Programowanie najczęściej używanego ustawienia jasności. Po zaprogramowaniu lampa przy kolejnym włączeniu automatycznie ustawi się na zaprogramowaną wartość.
- Obsługa, regulacja i programowanie jednym przyciskiem.
- Sterownik zgodny z protokołem komunikacyjnym DALI. Istnieje możliwość sterowania lampą lub zespołem lamp za pomocą typowej automatyki IB.
- Opcjonalnie możliwość sterowania dotykowego, pilotem, czujnik oświetlenia.
- Proponowane źródła światła: Just DAYLIGHT 5000, Osram Lumilux Proof 950, Philips Graphica 950. Możliwe jest zastosowanie lamp o temperaturze barwowej 6500K.

Parametry mechaniczne:
- Konstrukcja całkowicie aluminiowa.
- Innowacyjna technika profil klejonych. Wytrzymałość podobna do spawania. Bez widocznych śladów montażu.
- Malowanie proszkowe RAL7016, antracyt (grafit) strukturalny o bardzo wysokiej odporności mechanicznej. Nie pozostawia śladów palców. Istnieje możliwość wykonana w dowolnym malowaniu.
- Odbłyśnik wewnątrz biały, neutralny chromatycznie. Regulowany w zakresie 90st, od całkowicie poziomego do całkowicie pionowego względem stołu. Przednia część odbłyśnika wydłużona, aby wyeliminować ryzyko świecenia w oczy nawet przy niekorzystnych kątach oraz w celu lepszego ukierunkowania plamy światła szczególnie przed monitorem.
- Mocowanie odbłyśnika na przegubach kulowych, napinane wewnętrznymi sprężynami, nie opadający nawet po długiej eksploatacji. Mocowanie odbłyśnika odporne na uderzenia i przekrzywianie we wszystkich płaszczyznach.
- Kolumna z regulacją wysokości 10cm. Umożliwia zastosowanie ze wszystkimi monitorami od 23 do 32". Możliwość wykonania z innymi długościami kolumny.
- Podtrzymanie na sprężynie powietrznej, która po poluzowaniu blokady zapobiega opadnięciu lampy. Siła sprężyny dobrana tak, że po zwolnieniu blokady lampa samoczynnie wysuwa się do góry.
- Montaż do krawędzi stołu. Maksymalna grubość blatu 45mm. Odstęp od ściany ok 1,5 cm.

Obrazek

Obrazek

Lampa dostępna na zamówienie. Termin w wykonaniu nietypowym, modyfikacja rozmiarów, inne malowanie, złącze sterowania, ok 4 tygodni.

Informacje dodatkowe

Producent monitory.mastiff.pl
Źródło światła CCFL (świetlówka)
Rodzaj obudowy Lampa
Waga [Kg] 0.0000
Trzonek G13 (T8)
Wymiary [mm] 120
Moc [W] 36
CRI Nie
Temperatura 5000K
Kąt wiązki światła Nie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Specjalistyczna lampa biurkowa 18W1

Specjalistyczna lampa biurkowa 18W1

Cena netto: 1 517,07 zł Cena brutto: 1 866,00 zł
     

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące produktu

Zadaj pytanie na temat tego produktu

Obecnie nie ma żadnych pytań