Selekcja

Cena netto: 203,25 zł Cena brutto: 250,00 zł
LUB

Selekcja

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Usługa selekcji to weryfikacja ekranu na okoliczność naturalnej liniowości i defektów fabrycznych. Przed badaniem monitor jest wygrzewany przez 100 godzin lub ekwiwalent w podwyższonej temperaturze, w celu ustabilizowania parametrów. Konieczność wygrzania wynika z faktu, że fabrycznie nowy monitor ma znacząco inne właściwości niż po kilkudziesięciu godzinach pracy. Nie można wiarygodnie ocenić jakości monitora wyjętego z pudełka. Po osiągnięciu stabilności, dokonywane są pomiary, badanie naturalnego potencjału wyswietlacza, regulacja monitora oraz przygotowanie do kalibracji.

W czasie selekcji wykluczane są wszelkie widoczne wady monitora, łącznie z dopuszczalnymi przez normy fabryczne. Monitor selekcjonowany ma zagwarantowany całkowity brak wad pikseli oraz ograniczenie nierówności rozświetlenia ekranu (*).

Usługa jest szczególnie polecana w przypadku planowanej kalibracji monitora. Egzemplarz selekcjonowany ma statystycznie o połowę mniejsze błędy wyświetlania.

(*) - Nierównomierność rozświetlenia ekranu jest naturalną cechą wynikającą z budowy i zasady działania ekranu LCD. Selekcja ma na celu maksymalne możliwe zmniejszenie widoczności tej cechy, jednak nie jest możliwe przekroczenie parametrów konstrukcyjnych właściwych dla konkretnych modeli monitorów.

Oceń ten produkt jako pierwszy

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Pytania i odpowiedzi dotyczące produktu

Zadaj pytanie na temat tego produktu

2 pozycji

na stronę
Pyt.: "regulacja monitora oraz przygotowanie do kalibracji" - mogę prosić od dokładniejszy opis tego procesu i jak on się przekłada na moją wygodę/poprawność kalibracji?

Napisane: 10-04-15 Przez: Wit

Odp.: Kalibracja, sposób jej wykonania, zależy od specyfiki monitora. W najprostszym przypadku (kalibracja programowa) polega na dociągnięciu regulacją do parametrów najbliższych wymaganym przez Pana profil zastosowań i uwarunkowania miejsca pracy a czego się nie da, poprzez ingerencję w tablicę koloru karty graficznej. Profil icc to kolorymetryczny opis właściwości systemu wyświetlania. Całość jest odrębną usługą: http://monitory.mastiff.pl/kalibracja-monitora-1923.html Przy selekcji zasadniczo nie robi się kalibracji, chyba że jako kontrola, ale są to tylko pomiary do założonych syntetycznych parametrów wynikających z właściwości sprzętu. Głównym celem selekcji jest wychwycenie wad panelu LCD, które bywają uciążliwe a nie przekraczają norm gwarancyjnych. Procedura polega przede wszystkim na wygrzaniu ekranu. Jest to zalecenie serwisowe, nie szkodzi sprzętowi. Skuteczność sprowokowania wad pikseli jest bliska 100%, a egzemplarze które wykazały jakieś defekty po transporcie, w wyniku wstrząsów są wymieniane na nasz koszt. Również nierówności podświetlenia utrwalają się po „ułożeniu się” matrycy. Pobocznym skutkiem wygrzania ekranu jest jego ustabilizowanie, co wydatnie zwiększa jakość kalibracji. Stąd jest zalecana z kalibracją, jako komplet. Regulacja monitora po selekcji jest sprowadzeniem ustawień „na ziemię” w stosunku do ustawień fabrycznych, które, na przykładzie jaskrawości, jest niemal zawsze na wartość max. Jest to przydatne najmniej doświadczonym użytkownikom.
Pyt.: Czy selekcja w zakresie monitora EIZO FORIS FG2421-PL jest możliwa w związku z wycofywaniem tego monitora z rynku?

Napisane: 27-01-15 Przez: Dominik Kołodziej

Odp.: Jest możliwa selekcja dowolnego modelu, dopóki w magazynach jest wystarczająco dużo egzemplarzy.