×

Sonopan L-51 Luksomierz

Sonopan L-51 Luksomierz

Sonopan Kalibrator fotometryczny KF-10

Sonopan Kalibrator fotometryczny KF-10

Sonopan LS-200 Luksomierz z wbudowaną sondą

861,00 zł 700,00 zł
Sonopan Luksomierz LS-200
SKU
LS-200

Luksomierz LS-200

Ze względu na niską cenę luksomierza LS-200 jest on przeznaczony przede wszystkim do zastosowania w szkolnictwie, w domu itp. Dokładność pomiaru jest praktycznie taka sama jak w luksomierzu L-51. Jest to kieszonkowym miernikiem z głowicą fotometryczną wbudowaną w obudowę przyrządu. Sonda pomiarowa wyposażona w fotodiodę krzemową jest skorygowana widmowo do względnej skuteczności oka dla widzenia fotopowego V(λ) oraz kierunkowo do krzywej cosinus. Luksomierz przeznaczony jest do pomiaru natężenia oświetlenia w zakresie 0,1 lx÷19,99 klx. Dobre dopasowanie czułości spektralnej głowicy fotometrycznej do krzywej V(λ) gwarantuje prawidłowy pomiar natężenia oświetlenia niezależnie od charakteru promieniowania i nie wymaga stosowania żadnych współczynników przeliczających dla różnych źródeł światła.

Przyrząd posiada funkcję PAUZA (HOLD) służącą do wstrzymania procesu pomiaru i zapamiętania wyniku. Dzięki małym wymiarom, lekkiej konstrukcji i zasilaniu bateryjnemu, miernik LS-200 jest przyrządem przenośnym i wygodnym w użyciu.

Odczyt wartości mierzonej dokonywany jest na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym bezpośrednio w lx lub klx, w zależności od ustawienia przełącznika zakresów. Przekroczenie zakresu pomiarowego sygnalizowane jest wyświetleniem jedynki na pierwszym polu i wygaszeniem pozostałych cyfr. Przyrząd automatycznie sygnalizuje stan rozładowania baterii zasilającej poniżej dopuszczalnego poziomu.

Specyfikacja techniczna
Błąd niedopasowania widmowego f1 ≤ 6 % wg CIE
Błąd niedopasowania widmowego f2 ≤ 3 % wg CIE
Wilgotność względna ≤ 80 %
Zakres temperatur 0 ÷ 40°C
Wymiary (wysokość) [mm] 130
Wymiary (szerokość) [mm] 65
Wymiary (głębokość) [mm] 27
Zasilanie 9V (bateria 6LR61)
Skrót właściwości Sonopan Luksomierz LS-200
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sonopan LS-200 Luksomierz z wbudowaną sondą
Twoja ocena
Zadaj pytanie