×

NEC gwarancja 5 lat (wariant 5)

NEC gwarancja 5 lat (wariant 5)

Kramer HDMI CLS-AOCH

Kramer HDMI CLS-AOCH

Wzornik kontrolny

Już od 30,00 zł 24,39 zł
Tylko %1 pozostał
SKU
wzornik_1

Wysokiej jakości wydruk obrazu kontrolnego, mający cechy wzorca.

Wzornik służy do oceny wizualnej (porównawczej) jakości reprodukcji.

Czym wzorniki różnią od "odbitek testowych" udostępnianych przez zakłady fotograficzne?

Aby para plik i wydruk mogła służyć do celów oceny jakości wyświetlania, wydruk musi w jak największym stopniu odzwierciedlać postać pliku z którego powstaje. "Odbitka testowa" jest naświetlana na minilabie, który z uwagi na własne ograniczenia, mocno zniekształca kolorystykę i jasność. Odbitka nie jest więc punktem odniesienia. Zdjęcie takie na papierze różni się dość mocno od tego samego zdjęcia na ekranie. Użyteczność do oceny wyświetlania jest w takim przypadku znikoma.

Na czym wykonane są wzorniki?

Oferowane wydruki są robione na profesjonalnych maszynach Epson serii Pro, na profesjonalnych podłożach gwarantujących duża stabilność i trwałość

Fotogafikom, artystom, rysownikom, polecamy szczególnie wzorniki na podłożach bezkwasowych. Obecnie w ofercie jest jeden z najlepszych papierów barytowych Ilford Galerie Prestige Gold Fibre Silk. Jest  to ekskluzywny bezkwasowy papier barytowy do fotograficznych drukarek atramentowych wykorzystujących w procesie druku tusze pigmentowe. Wysoka gramatura papieru 310 g/m2 i wykorzystanie dodatkowej tylnej warstwy przeciwdziałającej zwijaniu się daje poczucie pracy z materiałem najwyższej jakości.

Ilford Galerie Prestige Gold Fibre Silk Posiada warstwę przyjmującą tusz naniesioną bezpośrednio na prawdziwe podłoże barytowe. Dzięki zastosowaniu barytu papier ten świetnie odwzorowuje kremowe biele, aksamitne czernie, zachowując płynność przejść tonalnych w całym zakresie pośrednich odcieni szarości. W efekcie fotografie drukowane na papierze Gold Fibre Silk charakteryzuje unikalny wygląd (oraz zapach) tradycyjnych halogenosrebrowych papierów fotograficznych. Kremowa biel podłoża, świadczy o tym, że w produkcji nie są wykorzystywane chemiczne wybielacze optyczne (OBA), które negatywnie wpływają na stabilność i trwałość wydruków, a ta w przypadku papieru Ilford Gold Fibre Silk porównywalna jest z trwałością tradycyjnych odbitek fotograficznych na papierze barytowym.

Do zastosowań w fotografii popularnej, polecamy wysokiej klasy podłoża Epson z serii Premium o trzech różnych wykończeniach. Matowym, Epson Archival Matte lub Epson Enhanced Mate, charakteryzującym się największą gęstością optyczną, perłowym Epson Premium Luster, bardzo zbliżonym do typowego "matowego" papieru fotograficznego oraz najbardziej popularnym, błyszczącym Epson Premium Glossy. Papiery Epson Luster i Glossy mają domieszkę OBA podobną do typowych papierów używanych w minilabach, Fujicolor Crystal Supreme.

Istnieje również możliwość zamówienia wydruków wzorcowych na dowolnym papierze. Wyboru takiej opcji należy wykonać w ofercie konkretnych pozycji papierów oferowanych przez sklep. Wówczas, taki wzornik służy do oceny potencjalnych walorów drukarki i pozwala na zweryfikowanie poprawności reprodukcji i profilowania. Wydruk jest wykonywany z plików wzorców uniwersalnych, lub dowolnego pliku własnego.

Czy można na wzór wydruków lub odbitek testowych wyregulować sobie monitor?

Nie wolno pod żadnym pozorem wykonywać takiej operacji. W rzeczywistości jest to bardziej lub mniej udana próba symulacji kilku rodzajów błędów: specyfiki maszyny która stworzyła odbitkę, błędy samego monitora i oświetlenia, w którym oglądamy zdjęcie. W przypadku odbitek z minilabu kardynalny błąd polega na tym, że minilab nie jest w stanie dokładnie naświetlić odbitki tak, jak ona jest zapisana w pliku. Reprodukcja zawiera sporą ilość błędów, których nie wolno przenosić na monitor. Z uwagi na duże różnice w reprodukowaniu barw przez monitor i minilab bezpośrednia próba symulacji przez regulatory w menu nie rokuje wielkich nadziei. W sytuacji kiedy uda się doprowadzć do podobieństwa, monitor będzie wyświetlał zdjęcie zbliżone do zachowania tylko jednego minilabu. Wysłanie zdjęcia do innego lub na inne medium spowoduje odmienne efekty. Regulacja nawet do wysokiej jakości wydruku nie jest poprawną metodą, gdyż nie przewiduje stworzenia profilu monitora, który jest kluczowym w opanowaniu jego kolorystyki.

Instrukcja obsługi:

- Na ekranie należy wyświetlić plik pobranego obrazu z poniższej listy.
- Aplikacja wyświetlająca musi mieć moduł zarządzania barwą (CMM).
- Wydruk powinien być oświetlony światłem dziennym, słonecznym w godzinach około południa (5000-5500K).
- W przypadku światła sztucznego, należy zadbać o właściwą temperaturę barwową. Przypadkowe oświetlenie będzie silnie zmieniać wygląd wydruku.
- Wzornik zachowuje trwałość wzorcową ok 2 lat.

Istnieje możliwość zamówienia wydruku z innego pliku, w tym materiałów własnych. W celu ustalenia szczegółów proszę o kontakt z obsługą sklepu - zadaj pytanie

Lista obrazów kontrolnych:

Szczegółowe opisy obrazów kontrolnych: http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=6&p=6#p6

Wzornik koloru 1 - pobierz plik JPG [8MB]

Wzornik1

Wzornik koloru 2 pobierz plik RGB JPG [1,5MB], pobierz plik CMYK JPG [4,5MB]

Wzornik2

Wzornik koloru 3 pobierz plik JPG [1,2MB]

PhotoDisc

Wzornik koloru 4 pobierz plik JPG [2,7MB]

Datacolor

Wzornik koloru 5 pobierz plik JPG [7,1MB]

Tetenal

Wzornik koloru 6 - pobierz plik JPG [2,3MB]

Nikon

Wzornik czarno-biały B&W - pobierz plik JPG [1,2MB]

Wzornik B&W

Uwagi dotyczące praw autorskich

Powyższe wzorniki są darmowe zgodnie z intencją ich autorów. Nie mogą w żaden sposób stanowić przedmiotu handlu. Oferta dotyczy wyłącznie kosztu wydruku wybranych obrazów na odpowiednich nośnikach z zachowaniem jak najwyższej jakości.

 

Copyright notice

Authors of foregoing sample card has purposed it for free access.You may not resell it and use for any commercial purpose, such as conducting sales of merchandise or services of any kind.This commercial offer contains costs of professional device’s printing and papers designed specifically to produce high quality images.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wzornik kontrolny
Twoja ocena
Zadaj pytanie