Wzornik kontrolny (wariant 2)

Wzornik kontrolny (wariant 2)

Wzornik QPcard 101 (1szt.)

Wzornik QPcard 101 (1szt.)

Wzornik kontrolny (wariant 3)

Wzornik specjalny: Wydruk na papierze zamówionym przez nabywcę. Format do A4.
30,00 zł 24,39 zł
SKU
wzornik_3

Wzornik specjalny: Wydruk na papierze zamówionym przez nabywcę.

Wzornik jest dostępny wyłącznie w komplecie, jako opcja w ofercie wybranych papierów.


Wysokiej jakości wydruk obrazu kontrolnego, mający cechy wzorca.

Wzornik służy do oceny wizualnej (porównawczej) jakości reprodukcji.


Czym wzorniki różnią od "odbitek testowych" udostępnianych przez zakłady fotograficzne?

Aby para plik i wydruk mogła służyć do celów oceny jakości wyświetlania, wydruk musi w jak największym stopniu odzwierciedlać postać pliku z którego powstaje. "Odbitka testowa" jest naświetlana na minilabie, który z uwagi na własne ograniczenia, mocno zniekształca kolorystykę i jasność. Odbitka nie jest więc punktem odniesienia. Zdjęcie takie na papierze różni się dość mocno od tego samego zdjęcia na ekranie. Użyteczność do oceny wyświetlania jest w takim przypadku znikoma.


Na czym wykonane są wzorniki?

Oferowane wydruki są robione na profesjonalnych maszynach Epson serii Pro, na profesjonalnych podłożach gwarantujących duża stabilność i trwałość


Czy można na wzór wydruków lub odbitek testowych wyregulować sobie monitor?

Nie wolno pod żadnym pozorem wykonywać takiej operacji. W rzeczywistości jest to bardziej lub mniej udana próba symulacji kilku rodzajów błędów: specyfiki maszyny która stworzyła odbitkę, błędy samego monitora i oświetlenia, w którym oglądamy zdjęcie. W przypadku odbitek z minilabu kardynalny błąd polega na tym, że minilab nie jest w stanie dokładnie naświetlić odbitki tak, jak ona jest zapisana w pliku. Reprodukcja zawiera sporą ilość błędów, których nie wolno przenosić na monitor. Z uwagi na duże różnice w reprodukowaniu barw przez monitor i minilab bezpośrednia próba symulacji przez regulatory w menu nie rokuje wielkich nadziei. W sytuacji kiedy uda się doprowadzć do podobieństwa, monitor będzie wyświetlał zdjęcie zbliżone do zachowania tylko jednego minilabu. Wysłanie zdjęcia do innego lub na inne medium spowoduje odmienne efekty. Regulacja nawet do wysokiej jakości wydruku nie jest poprawną metodą, gdyż nie przewiduje stworzenia profilu monitora, który jest kluczowym w opanowaniu jego kolorystyki.


Instrukcja obsługi:

  • Na ekranie należy wyświetlić plik pobranego obrazu z poniższej listy.
  • Aplikacja wyświetlająca musi mieć moduł zarządzania barwą (CMM).
  • Wydruk powinien być oświetlony światłem dziennym, słonecznym w godzinach około południa (5000-5500K).
  • W przypadku światła sztucznego, należy zadbać o właściwą temperaturę barwową. Przypadkowe oświetlenie będzie silnie zmieniać wygląd wydruku.
  • Wzornik zachowuje trwałość wzorcową ok 2 lat.Szczegółowy opis obrazu kontrolnego:

http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=6&p=6#p6

Wzornik koloru 1 - pobierz plik JPG [8MB]

Wzornik1


Uwagi dotyczące praw autorskich

Powyższe wzorniki są darmowe zgodnie z intencją ich autorów. Nie mogą w żaden sposób stanowić przedmiotu handlu. Oferta dotyczy wyłącznie kosztu wydruku wybranych obrazów na odpowiednich nośnikach z zachowaniem jak najwyższej jakości.

 

Copyright notice

Authors of foregoing sample card has purposed it for free access.You may not resell it and use for any commercial purpose, such as conducting sales of merchandise or services of any kind.This commercial offer contains costs of professional device’s printing and papers designed specifically to produce high quality images.

Specyfikacja techniczna
Krótki opis Wzornik specjalny: Wydruk na papierze zamówionym przez nabywcę. Format do A4.
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wzornik kontrolny (wariant 3)
Zadaj pytanie