Blog

 1. Nowy monitor graficzny i oprogramowanie do zarządzania kolorem od EIZO

  Firma EIZO zaprezentowała nowy monitor ze sprzętową kalibracją oraz obsługą obrazu w standardzie HDR oraz nową wersję autorskiego oprogramowania do zarządzania kolorem, ColorNavigator 7.

  ColorEdge CG279X jest bezpośrednim następcą modelu CG277. Ma 27” ekran o rozdzielczości 2560 x 1440. Najważniejszą różnicą między modelem CG279X a jego poprzednikiem jest obsługa krzywych HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (PerceptualQuantization), która pozwala wyświetlać i edytować treści wideo w standardzie HDR (high dynamicrange). Korzystając ze zoptymalizowanych krzywych gamma, monitor jest w stanie odtwarzać obrazy w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (standard dynamicrange). Dzięki temu twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą

  Więcej »
 2. Nowe rozwiązania radiologiczne EIZO prezentowane na ECR – Europejskim Kongresie Radiologicznym w Wiedniu

  Japoński producent EIZO, zaprezentuje monitory do zastosowań w radiologii i na salach operacyjnych, jak również oprogramowanie do kontroli jakości obrazu EIZO RadiCS na branżowej wystawie organizowanej podczas Europejskiego Kongresu Radiologii (ECR), który odbywać się będzie w dniach 1-4 marca 2018 we Wiedniu. Dodatkowo EIZO wystawiać będzie wybrane rozwiązania dostępne w bieżącej ofercie.

  Wśród innowacyjnych rozwiązań prezentowanych na ECR będzie RX560 MammoDuo – zestaw do obrazowania badań piersi. W jego skład wchodzą dwa 5-megapikselowe modele RadiForce RX560-MD, umieszczone na wspólnej stopce. Takie rozwiązanie zwiększa wygodę i ogranicza przestrzeń konieczną do ustawienia obok siebie dwóch 21.3” monitorów, wykorzystywanych do przeglądania badań piersi.

  Więcej »
 3. Oprogramowanie EIZO Quick Color Match współpracuje już z papierami ILFORD i Pictorico

  Firma EIZO ogłosiła, że jej autorskie oprogramowanie Quick Color Match do zarządzania barwą będzie współpracować z 13 nowymi typami papieru od ILFORD i Pictorico.

  Quick Color Match to rozwiązanie dla fotografów, ułatwiające zapewnienie zgodności kolorystycznej między obrazem wyświetlanym na ekranie a wydrukiem. Pojawiło się po raz pierwszy we wrześniu 2016 roku i było wtedy kompatybilne z 13 różnymi typami papieru marek Canon i Epson. Dzięki bliskiej współpracy z producentami papieru ILFORD i Pictorico najnowsza wersja EIZO Quick Color Match (2.1) obsługuje teraz 13 kolejnych rodzajów papieru, co daje łącznie 26 typów papieru od 4 producentów.

  Quick Color Match jest wynikiem współpracy EIZO z trzema cenionymi na całym świecie liderami branży kreatywnej: Adobe, Canon i Epson. Teraz do tego grona dołąc

  Więcej »
 4. EIZO SafeGuard – zintegrowany system dystrybucji treści dla środowisk krytycznych

  EIZO wprowadza kompleksowe rozwiązanie do przechwytywania danych i zarządzania treścią dla centrów kontroli lotów, systemów zarządzania kryzysowego i innych wymagających środowisk

  W ofercie EIZO pojawił się nowy produkt o nazwie SafeGuard. Jest to rozwiązanie do przechwytywania danych i zarządzania treścią zaprojektowane z myślą o odbiorze sygnału z wielu interfejsów komunikacyjnych stosowanych w krytycznych środowiskach, takich jak na przykład kontrola ruchu lotniczego (ATC – air traffic control). To kompleksowe rozwiązanie oferujące bezpieczne archiwum wpierające zarządzanie, analizę i dystrybucję danych w centrach reagowania kryzysowego, branży dochodzeniowej, poszukiwawczej, ratunkowej i innych.


  SafeGuard umożliwia przechwytywanie i syn

  Więcej »
 5. Nec kupił firmę [S]quadrat

  NEC Display Solutions oficjalnie poinformował 5 lutego br. o zakupie firmy [S]quadrat, wiodącego dostawcy rozwiązań LED. Celem tego działania jest rozwój portfolio technologii wizualnych NEC, poprzez wzmocnienie oferty kompletnych systemów LED indoor i outdoor, zaprojektowanych i opracowanych w Niemczech.

  Przejęcie [S]quadrat jeszcze bardziej wzmacnia pozycję NEC, firmy z ponad 30-letnim doświadczeniem, pozycjonując ją jako jednego z wiodących dostawców rozwiązań wizualnych na świecie. Ponadto zakup [S]quadrat sprzyjać będzie bardziej doradczemu podejściu rynkowemu, skupiającemu się na dogłębnym zrozumieniu potrzeb klienta i możliwościach jakie otwiera ten rynek wertykalny.

  Więcej »
 6. Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

  1. Wprowadzenie

  Technologiczne postępy w dziedzinie obrazowania medycznego sprawiły, że szpitale muszą radzić sobie z coraz większą ilością różnorodnych danych. W efekcie w placówkach medycznych popularne stało się korzystanie z wielu rodzajów kolorowych i monochromatycznych obrazów jednocześnie. Tę tendencję dodatkowo wspierają i napędzają nowoczesne wyświetlacze LCD, oferujące wysoki poziom jasności i wysoki współczynnik kontrastu.

  Odtwarzanie monochromatycznych i kolorowych obrazów na jednym ekranie stanowi jednak poważne wyzwanie z technicznego punktu widzenia – a to dlatego, że monochromatyczne obrazy muszą być wyświetlane z zastosowaniem ustandaryzowanych wartości gamma, które są zupełnie inne dla obrazów kolorowych.

  Norma DICOM (ang. Digital Imaging and Communications in Medicine – obrazowanie cyfrowe i wymiana obrazów w medycynie) część 14 podaje dokładne wytyczne dotyczące wartości gamma dla obrazów monochromatycznych, znane pod na

  Więcej »
 7. Nowa seria monitorów wielkoformatowych: NEC MultiSync C  Nowoczesne wnętrza  projektowane są lekko i minimalistycznie, wymagając przy tym uporządkowanej przestrzeni. Nasze najnowsze  monitory wielkoformatowe idealnie pasuje do takiego środowiska. Monitory NEC MultiSync z serii C mogą pracować w pozycji pionowej i poziomej, płynnie integrując się z otoczeniem.

  Dzięki wydajnemu odtwarzaczowi multimediów MediaPlayer, monitory NEC MultiSync C

  Więcej »
 8. Kompleksowa oferta rozwiązań EIZO do zastosowań medycznych

  W szpitalach obserwuje się ostatnio wiele zmian – pojawiają się liczne innowacje, takie jak radiologia zabiegowa czy operacje hybrydowe, a także coraz częściej wykonuje się zabiegi o minimalnej inwazyjności. Szpitalne rozwiązania poprawiły się także od strony IT, umożliwiając przesyłanie i udostępnianie danych między gabinetami diagnostycznymi, pomieszczeniami do badań, salami zabiegowymi i operacyjnymi oraz punktami przyjmowania i wypisywania pacjentów. Odpowiedzią na potrzeby tego specyficznego, ulegającego ciągłym przemianom środowiska są wysokiej jakości monitory i panele oferowane przez EIZO.

  W 2002 roku EIZO wprowadziło na rynek linię produktów o nazwie RadiForce, składającą się z medycznych monitorów LCD w wysokiej rozdzielczości przeznaczonych do badań i diagnostyki. Z kolei w 2011 roku w ofercie EIZO pojawiły się systemy do

  Więcej »
 9. EIZO rozszerza ofertę monitorów dedykowanych do endoskopii i chirurgii CuratOR o model 4K


  EIZO poinformowało o rozszerzeniu swojej linii monitorów do zastosowań w chirurgii i endoskopii o nowy model. EX3140 jest pierwszym monitorem o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 pikseli) w linii CuratOR.

  EX3140 ma cztery razy większą rozdzielczość niż model full HD. Z dużą precyzją wyświetla obrazy 4K z kamer mikroskopowych stosowanych w endoskopii i chirurgii, sprawiając że ciężkie do zauważenia zmiany stają się bardziej widoczne. Dzięki autorskiej technologii EIZO Smart Resolution with Sparse Coding (S.R.S.C), obrazy w formacie full HD mogą być powiększane do rozdzielczości 4K bez żadnego opóźnienia, w pełni wykorzystując rozdzielczość 4K monitora.

  Monitor wyświetla szeroki gamut kolorów, emulując st

  Więcej »
 10. Kalibrator X-Rite I1 Studio

  Więcej »