×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.

Blog

 1. EIZO rozszerza ofertę o nową generację flagowych 27” monitorów ColorEdge z obsługą HDR, dedykowanych do edycji i postprodukcji

  EIZO Corporation zaprezentowało pierwsze modele ColorEdge nowej generacji: 27” CG2700X o rozdzielczości UHD i CG2700S z ekranem WQHD. Te flagowe modele będą obsługiwać standard HDR i jako pierwsze monitory graficzne EIZO będą miały wbudowaną kartę sieciową wykorzystującą złącze USB-C. Nowe modele mają też nową obudowę.

  Więcej »
 2. Już jest! ColorNavigator 7 w języku polskim!


  ColorNavigator 7 jest pierwszym dostępnym w polskiej wersji językowej programem do kalibracji. Już dziś użytkownicy mogą pobrać polską wersję!

  * Aktualnie wspierane są modele:  CG319X, CG318-4K, CG248-4K, CG277, CG2730, CG247X, CG247, CG2420, CX271, CX241, CS2730, CS2420, CS270, CS240.
  Modele CS230 i CG3145 będą wspierane od połowy stycznia. Starsze urządzenia nie będą lub będą tylko częściowo wspierane.

  Jak zainstalować polską wersję?

  1. Zainstaluj najnowszą wersję angielską.

  2. Pobierz polską wersję językową..

  3. Uruchom oprogramowanie. W głównym menu wejdź w menu „Preferencje” (Preferences).

  4. Po lewej stronie znajduje się przycisk „Języki” (Languages).
  Wybierz: Dodaj język [Ad

  Więcej »
 3. Nowy monitor graficzny i oprogramowanie do zarządzania kolorem od EIZO

  Firma EIZO zaprezentowała nowy monitor ze sprzętową kalibracją oraz obsługą obrazu w standardzie HDR oraz nową wersję autorskiego oprogramowania do zarządzania kolorem, ColorNavigator 7.

  ColorEdge CG279X jest bezpośrednim następcą modelu CG277. Ma 27” ekran o rozdzielczości 2560 x 1440. Najważniejszą różnicą między modelem CG279X a jego poprzednikiem jest obsługa krzywych HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (PerceptualQuantization), która pozwala wyświetlać i edytować treści wideo w standardzie HDR (high dynamicrange). Korzystając ze zoptymalizowanych krzywych gamma, monitor jest w stanie odtwarzać obrazy w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (standard dynamicrange). Dzięki temu twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na następny etap postprodukcji, jakim jest colorgrading.

  ColorEdge CG279X ma szerokogamutową matrycę, która wyświetla 98% p

  Więcej »
 4. Nowe rozwiązania radiologiczne EIZO prezentowane na ECR – Europejskim Kongresie Radiologicznym w Wiedniu

  Japoński producent EIZO, zaprezentuje monitory do zastosowań w radiologii i na salach operacyjnych, jak również oprogramowanie do kontroli jakości obrazu EIZO RadiCS na branżowej wystawie organizowanej podczas Europejskiego Kongresu Radiologii (ECR), który odbywać się będzie w dniach 1-4 marca 2018 we Wiedniu. Dodatkowo EIZO wystawiać będzie wybrane rozwiązania dostępne w bieżącej ofercie.

  Wśród innowacyjnych rozwiązań prezentowanych na ECR będzie RX560 MammoDuo – zestaw do obrazowania badań piersi. W jego skład wchodzą dwa 5-megapikselowe modele RadiForce RX560-MD, umieszczone na wspólnej stopce. Takie rozwiązanie zwiększa wygodę i ogranicza przestrzeń konieczną do ustawienia obok siebie dwóch 21.3” monitorów, wykorzystywanych do przeglądania badań piersi.

  Zwiększenie ergonomii nie jest jedyną innowacją w

  Więcej »
 5. Oprogramowanie EIZO Quick Color Match współpracuje już z papierami ILFORD i Pictorico

  Firma EIZO ogłosiła, że jej autorskie oprogramowanie Quick Color Match do zarządzania barwą będzie współpracować z 13 nowymi typami papieru od ILFORD i Pictorico.

  Quick Color Match to rozwiązanie dla fotografów, ułatwiające zapewnienie zgodności kolorystycznej między obrazem wyświetlanym na ekranie a wydrukiem. Pojawiło się po raz pierwszy we wrześniu 2016 roku i było wtedy kompatybilne z 13 różnymi typami papieru marek Canon i Epson. Dzięki bliskiej współpracy z producentami papieru ILFORD i Pictorico najnowsza wersja EIZO Quick Color Match (2.1) obsługuje teraz 13 kolejnych rodzajów papieru, co daje łącznie 26 typów papieru od 4 producentów.

  Quick Color Match jest wynikiem współpracy EIZO z trzema cenionymi na całym świecie liderami branży kreatywnej: Adobe, Canon i Epson. Teraz do tego grona dołączyło dwóch

  Więcej »
 6. EIZO SafeGuard – zintegrowany system dystrybucji treści dla środowisk krytycznych

  EIZO wprowadza kompleksowe rozwiązanie do przechwytywania danych i zarządzania treścią dla centrów kontroli lotów, systemów zarządzania kryzysowego i innych wymagających środowisk

  W ofercie EIZO pojawił się nowy produkt o nazwie SafeGuard. Jest to rozwiązanie do przechwytywania danych i zarządzania treścią zaprojektowane z myślą o odbiorze sygnału z wielu interfejsów komunikacyjnych stosowanych w krytycznych środowiskach, takich jak na przykład kontrola ruchu lotniczego (ATC – air traffic control). To kompleksowe rozwiązanie oferujące bezpieczne archiwum wpierające zarządzanie, analizę i dystrybucję danych w centrach reagowania kryzysowego, branży dochodzeniowej, poszukiwawczej, ratunkowej i innych.


  SafeGuard umożliwia przechwytywanie i synchroniczne odtwarzanie syg

  Więcej »
 7. Nec kupił firmę [S]quadrat

  NEC Display Solutions oficjalnie poinformował 5 lutego br. o zakupie firmy [S]quadrat, wiodącego dostawcy rozwiązań LED. Celem tego działania jest rozwój portfolio technologii wizualnych NEC, poprzez wzmocnienie oferty kompletnych systemów LED indoor i outdoor, zaprojektowanych i opracowanych w Niemczech.

  Przejęcie [S]quadrat jeszcze bardziej wzmacnia pozycję NEC, firmy z ponad 30-letnim doświadczeniem, pozycjonując ją jako jednego z wiodących dostawców rozwiązań wizualnych na świecie. Ponadto zakup [S]quadrat sprzyjać będzie bardziej doradczemu podejściu rynkowemu, skupiającemu się na dogłębnym zrozumieniu potrzeb klienta i możliwościach jakie otwiera ten rynek wertykalny. Przejęcie umożliwia firmie NEC integrację i dalszy rozwój rozwiązań LED, a także kontynuację rozwoju profesjonalnych usług oraz dodatkowych możliwości wsparcia. Zapewniając kompleksową ofertę w zakresie najwyższej klasy technologii wizualnej, NEC może zapro

  Więcej »
 8. Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

  1. Wprowadzenie

  Technologiczne postępy w dziedzinie obrazowania medycznego sprawiły, że szpitale muszą radzić sobie z coraz większą ilością różnorodnych danych. W efekcie w placówkach medycznych popularne stało się korzystanie z wielu rodzajów kolorowych i monochromatycznych obrazów jednocześnie. Tę tendencję dodatkowo wspierają i napędzają nowoczesne wyświetlacze LCD, oferujące wysoki poziom jasności i wysoki współczynnik kontrastu.

  Odtwarzanie monochromatycznych i kolorowych obrazów na jednym ekranie stanowi jednak poważne wyzwanie z technicznego punktu widzenia – a to dlatego, że monochromatyczne obrazy muszą być wyświetlane z zastosowaniem ustandaryzowanych wartości gamma, które są zupełnie inne dla obrazów kolorowych.

  Norma DICOM (ang. Digital Imaging and Communications in Medicine – obrazowanie cyfrowe i wymiana obrazów w medycynie) część 14 podaje dokładne wytyczne dotyczące wartości gamma dla obrazów monochromatycznych, znane pod nazwą GSDF (Graysca

  Więcej »
 9. Nowa seria monitorów wielkoformatowych: NEC MultiSync C  Nowoczesne wnętrza  projektowane są lekko i minimalistycznie, wymagając przy tym uporządkowanej przestrzeni. Nasze najnowsze  monitory wielkoformatowe idealnie pasuje do takiego środowiska. Monitory NEC MultiSync z serii C mogą pracować w pozycji pionowej i poziomej, płynnie integrując się z otoczeniem.

  Dzięki wydajnemu odtwarzaczowi multimediów MediaPlayer, monitory NEC MultiSync C doskonale odtwarzają pliki obrazów i wideo. To samodzielne rozwiązanie nie wymaga dodatkowego okablowania, zapewniając przyjemny dla oka rezultat końcowy, a jedynym wymaganym dodatkowym sprzętem może być co najwyżej napęd USB lub karta pamięci MicroSDHC. Łatwe rozwiązanie plug-in pozwala zaoszczędzić czas i zasoby.

  Tak, jak w przypadku każdego innego urządzenia NEC, także monitory MultiSync z serii C odznaczają się wysoką jakością i niezawodnością. Dzięki komponentom klasy przemysłowej inwestujesz w długotrwałą technologię z niskim całkowitym kosztem posiadania. Dzięki szerokiemu wyborow

  Więcej »
 10. Kompleksowa oferta rozwiązań EIZO do zastosowań medycznych

  W szpitalach obserwuje się ostatnio wiele zmian – pojawiają się liczne innowacje, takie jak radiologia zabiegowa czy operacje hybrydowe, a także coraz częściej wykonuje się zabiegi o minimalnej inwazyjności. Szpitalne rozwiązania poprawiły się także od strony IT, umożliwiając przesyłanie i udostępnianie danych między gabinetami diagnostycznymi, pomieszczeniami do badań, salami zabiegowymi i operacyjnymi oraz punktami przyjmowania i wypisywania pacjentów. Odpowiedzią na potrzeby tego specyficznego, ulegającego ciągłym przemianom środowiska są wysokiej jakości monitory i panele oferowane przez EIZO.

  W 2002 roku EIZO wprowadziło na rynek linię produktów o nazwie RadiForce, składającą się z medycznych monitorów LCD w wysokiej rozdzielczości przeznaczonych do badań i diagnostyki. Z kolei w 2011 roku w ofercie EIZO pojawiły się systemy do zarządzania obrazami wideo w rozdzielczości 4K. Trzy lata później powstała linia CuratOR, stworzona specjalnie z myślą o wyświetlaniu wysokiej jakości obra

  Więcej »