Blog

 1. Zalety technologii Hybrid Gamma PXL

  1. Wprowadzenie

  Technologiczne postępy w dziedzinie obrazowania medycznego sprawiły, że szpitale muszą radzić sobie z coraz większą ilością różnorodnych danych. W efekcie w placówkach medycznych popularne stało się korzystanie z wielu rodzajów kolorowych i monochromatycznych obrazów jednocześnie. Tę tendencję dodatkowo wspierają i napędzają nowoczesne wyświetlacze LCD, oferujące wysoki poziom jasności i wysoki współczynnik kontrastu.

  Odtwarzanie monochromatycznych i kolorowych obrazów na jednym ekranie stanowi jednak poważne wyzwanie z technicznego punktu widzenia – a to dlatego, że monochromatyczne obrazy muszą być wyświetlane z zastosowaniem ustandaryzowanych wartości gamma, które są zupełnie inne dla obrazów kolorowych.

  Norma DICOM (ang. Digital Imaging and Communications in Medicine – obrazowanie cyfrowe i wymiana obrazów w medycynie) część 14 podaje dokładne wytyczne dotyczące wartości gamma dla obrazów monochromatycznych, znane pod na

  Więcej »
 2. Nowa seria monitorów wielkoformatowych: NEC MultiSync C  Nowoczesne wnętrza  projektowane są lekko i minimalistycznie, wymagając przy tym uporządkowanej przestrzeni. Nasze najnowsze  monitory wielkoformatowe idealnie pasuje do takiego środowiska. Monitory NEC MultiSync z serii C mogą pracować w pozycji pionowej i poziomej, płynnie integrując się z otoczeniem.

  Dzięki wydajnemu odtwarzaczowi multimediów MediaPlayer, monitory NEC MultiSync

  Więcej »
 3. Kompleksowa oferta rozwiązań EIZO do zastosowań medycznych

  W szpitalach obserwuje się ostatnio wiele zmian – pojawiają się liczne innowacje, takie jak radiologia zabiegowa czy operacje hybrydowe, a także coraz częściej wykonuje się zabiegi o minimalnej inwazyjności. Szpitalne rozwiązania poprawiły się także od strony IT, umożliwiając przesyłanie i udostępnianie danych między gabinetami diagnostycznymi, pomieszczeniami do badań, salami zabiegowymi i operacyjnymi oraz punktami przyjmowania i wypisywania pacjentów. Odpowiedzią na potrzeby tego specyficznego, ulegającego ciągłym przemianom środowiska są wysokiej jakości monitory i panele oferowane przez EIZO.

  W 2002 roku EIZO wprowadziło na rynek linię produktów o nazwie RadiForce, składającą się z medycznych monitorów LCD w wysokiej rozdzielczości przeznaczonych do badań i diagnostyki. Z kolei w 2011 roku w ofercie EIZO pojawiły się systemy d

  Więcej »
 4. EIZO rozszerza ofertę monitorów dedykowanych do endoskopii i chirurgii CuratOR o model 4K


  EIZO poinformowało o rozszerzeniu swojej linii monitorów do zastosowań w chirurgii i endoskopii o nowy model. EX3140 jest pierwszym monitorem o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 pikseli) w linii CuratOR.

  EX3140 ma cztery razy większą rozdzielczość niż model full HD. Z dużą precyzją wyświetla obrazy 4K z kamer mikroskopowych stosowanych w endoskopii i chirurgii, sprawiając że ciężkie do zauważenia zmiany stają się bardziej widoczne. Dzięki autorskiej technologii EIZO Smart Resolution with Sparse Coding (S.R.S.C), obrazy w formacie full HD mogą być powiększane do rozdzielczości 4K bez żadnego opóźnienia, w pełni wykorzystując rozdzielczość 4K monitora.

  Monitor wyświetla szeroki gamut kolorów, emulując s

  Więcej »
 5. Kalibrator X-Rite I1 Studio

  Więcej »
 6. EIZO wprowadza 23” dotykowy monitor z funkcją Multitouch

  Z początkiem października EIZO wprowadziło kolejną nowość, tym razem to 23” 2MP model RadiForce MS236WT. Jest to monitor wielodotykowy z technologią „palm rejection”, obsługujący aktywne piórko, dzięki czemu możliwe jest odręczne wprowadzanie informacji. Model ten jest następcą RadiForce MS235WT, a od poprzednika różni się zwiększoną funkcjonalnością, ma też zdefiniowany dodatkowy tryb wyświetlania zgodny z DICOM Part 14.

  W MS236WT wykorzystano ekran dotykowy typu projected-capacitive (PCAP), który może rejestrować do 10 dotknięć jednocześnie. Intuicyjna i przyjazna w użyciu technologia multitouch umożliwia przewijanie, przeciąganie, obracanie itp. za pomocą palców, bez użycia klawiatury i myszy. Technologia rozpoznawania dłoni (palm rejection technology) pozwala użytkownikowi pisać, nawet gdy jego dłonie opierają się na ekranie. Ekran jest kompatybilny z powszechnie dostępnymi piórkami (stylusami), umożliwiając bezpośrednie wprowadzanie notatek do badań pacjentów, a ich

  Więcej »
 7. Promocja cenowa na monitor EIZO ColorEdge CS230

  Firma EIZO od października rozpoczyna dwumiesięczną promocję cenową na monitor ColorEdge CS230. Cena po obniżce wynosi 2199 zł brutto. Monitor na promocyjnych warunkach jest dostępny u wybranych partnerów.

  Więcej »
 8. Praca z więcej niż jednym ekranem w systemie Windows 10

  Zmiany wprowadzone w nowym systemie Windows 10 sprawiają, że jest on dużo bardziej przyjazny dla użytkowników laptopów i komputerów stacjonarnych.

  Wraz z powrotem menu „Start” pojawiły się także nowe ustawienia ułatwiające pracę z więcej niż jednym ekranem. Przyjrzyjmy się temu, jak mogą pomóc użytkownikom korzystającym z konfiguracji wielomonitorowych.
   
  Windows 10: funkcjonalność przede wszystkim

  29 lipca 2015 roku Microsoft wprowadził Windows 10, najnowszą wersję legendarnego systemu operacyjnego. Ponieważ przez kolejny rok użytkownicy Windows 7 i Windows 8.1 mogli przeprowadzić bezpłatną aktualizację, migracja do systemu Windows 10 rozpoczęła się dużo szybciej, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich systemów. Nawet klienci biznesowi, którzy od innowacji bardziej cenią sobie stabilność, powoli rozpoczęli proces przenoszenia się na „dziesiątkę”, aby zdążyć przed planowanym na rok 2020 zakończeniem wsparcia technicznego dla Windows 7.

  Więcej »
 9. EIZO prezentuje nowy 27″ “bezramkowy” monitor 4K z interfejsem USB-C

  EIZO przedstawia nowy monitor – FlexScan EV2785, pierwszy 27” monitor 4K EIZO, który posiada praktycznie obudowę bez ramek oraz uniwersalny interfejs USB-C, z którego z pewnością ucieszą się użytkownicy Maców.

  27” monitor ma ekran z rozdzielczością (Ultra-High-Definition) UHD 4K (3840 x 2160 pikseli), dzięki temu uzyskano bardzo wysoką gęstość pikseli 163 ppi (pikseli na cal). W wyniku tego obraz oraz tekst jest ostry i wyraźny, a przy tym użytkownik uzyskuje dużą przestrzeń roboczą, na której można uruchomić jednocześnie kilka programów.

  FlexScan EV2785 komunikuje się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB Type-C. Poprzez jeden kabel transmitowane są wideo i audio, co więcej transfer danych sięga 5 Gb/s. Co więcej, za pośrednictwem USB-C, FlexScan EV2785 może zasilić do 60W mocy notebook lub inne urządzenie, eliminując kolejne przewody
  i zasilacze. Klarowność obrazów i wygoda użytkowania sprawia, że model ten świetnie sprawdzi

  Więcej »
 10. Nowość EIZO – kolorowy monitor do mammografii

  EIZO wprowadza 5 MP kolorowy monitor LCD LTPS z unikalną podwójną stopką i funkcjami zwiększającymi walory użytkowe.

  EIZO Corporation poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży 21.3”, 5MP modelu RadiForce RX560 idealnego do obrazowania badań klatki piersiowej. Monitor ma nową konstrukcję, która pozwoli zaoszczędzić przestrzeń i nowe funkcje, które zapewnią zwiększenie efektywności pracy w pracowniach diagnostycznych.

  Screening raka piersi łączy mammografię  z badaniami wykorzystującymi ultradźwięki, pozwalając wykonywać badania pacjentów z dużą gęstością piersi. Co więcej, jeśli istnieje podejrzenie raka piersi, konieczne bywają różne inne badania, takie jak biopsja, rezonans czy tomografia piersi, które muszą być wyświetlane na kolorowym monitorze. RadiForce RX560 jest pierwszym na świecie monitorem medycznym wykorzystującym panel LCD typu LTPS (low temperature polysilicon

  Więcej »