×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.

Czyszczenie wnętrza matrycy LCD iMac

500,00 zł 406,50 zł
Usługa czyszczenia kurzu, plam i smug w matrycach LCD.
SKU
czyszczenie_matryc

Drogi użytkowniku, chciałbyś, aby Twój iMac wyglądał znowu tak?


To jest rzeczywiste zdjęcie jednego z komputerów czyszczonych w ramach usługi o której właśnie czytasz. Nie jest to nowy komputer, nie jest to również fotomontaż. 

Problem z zasysaniem kurzu przez obudowę monitorów, szczególnie Apple iMac jest znany od lat. Wizualnie wygląda to jak ciemne pasma, smugi i plamy. Najczęściej występują w górnej części ekranu, szczególnie z lewej strony oraz w okolicach kamery. Wygląda to paskudnie. Skrajne przypadki widoczne są na zdjęciach. Pół biedy jeśli kurz jest pomiędzy szybą chroniącą ekran a matrycą. Można to bez problemu wyczyścić samodzielnie, trzeba tylko zdjąć szybę i zaopatrzeć się w dobry płyn i czystą, nie zostawiającą śladów szmatkę.

Gorzej jeśli kurz, czasem połączony z dymem papierosowym, zostanie wessany do wnętrza matrycy LCD. Jeśli komputer jest na gwarancji, Apple po prostu wymienia panel LCD. Serwis nie naprawia matrycy. Obrazuje to skalę trudności. Niestety po gwarancji nie jest to w ogóle możliwe i ekran "straszy" plamami widocznymi najwyraźniej na jasnym tle.

Problem występuje też w normalnych monitorach, szczególnie w takich z wymuszonym chłodzeniem. Powietrze z kurzem wnika w najdrobniejsze otwory. Nawet w przypadku kiedy monitor nie ma wentylatora, powietrze wewnątrz obudowy jest w ciągłym ruchu powodowane zjawiskiem konwekcji, czyli unoszenia się powietrza ciepłego, co powoduje zasysanie nowego od dołu i osiadanie częstek stałych na elementach wewnątrz monitora i ekranu. Całe urządzenie działa jak odkurzacz. Ciekawym przypadkiem jest formowanie fal podobnych do "tarki" na drogach żwirowych. Poniżej przykład takiego zabrudzenia. "Fale" są widoczne w około 1/3 szerokości ekranu od lewej. Dla porównania, efekt tego samego ekranu po wyczyszczeniu:

 

 

Inny przykład, duże zdjęcia jednego z narożników iMaca. Nalot kurzu niewielki, ale przy normalnej pracy uciążliwy. Uwaga, zdjęcia mają rozmiar 3000px i należy je koniecznie oglądać w powiększeniu 100%, inaczej wystąpi mora (ciemne i jasne smugi). Pliki są duże, ok 1,5MB każde.

Przed czyszczeniem: http://monitory.mastiff.pl/images/iMac20_przed.jpg
Po czyszczeniu: http://monitory.mastiff.pl/images/iMac20_po.jpg

Jeśli posiadasz monitor po gwarancji i opisany objaw wystąpił, naprawa jest możliwa, choć trudna. Wymaga rozebrania matrycy na czynniki pierwsze. Jak łatwo się domyśleć, jest to operacja wymagająca niemalże sterylnych warunków, odpowiedniej wiedzy, specjalistycznych narzędzi i doświadczenia. Rozbierając panel LCD łatwo można go nieodwracalnie uszkodzić. Matryca jest najdroższym elementem i po jej zniszczeniu komputer w zasadzie nadaje się do wyrzucenia. Ewentualnie na części.

Firma monitory.mastiff.pl, istniejąca na rynku od 21 lat i mająca potężne doświadczenie w branży monitorowej ma przyjemność zaoferować usługę profesjonalnego wyczyszczenia wnętrza matrycy. Również można w ten sposób usunąć mikro-insekty, które też czasem się dostają między matrycę a dyfuzor. Jest tam ciepło i te małe paskudy włażą, a potem nie wiedzą jak wyjść, zdychają, pozostawiając nam na widoku swoje truchło. Cień małego trupa na jasnym tle wygląda jak mała ciemna kreseczka o wielkości kilku pikseli. Pomimo, że czasem sytuacja na ekranie wygląda beznadziejnie, można to naprawić. Gwarantujemy, że po robocie, ekran będzie świecił jak fabrycznie nowy.

Przykładowe opinie użytkowników, opublikowane w serwisie Opineo:

Specyfikacja techniczna
Skrót właściwości Usługa czyszczenia kurzu, plam i smug w matrycach LCD.
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Czyszczenie wnętrza matrycy LCD iMac
Twoja ocena
Zadaj pytanie