Monitor wielkoformatowy  NEC MultiSync V422

Monitor wielkoformatowy NEC MultiSync V422

Monitor NEC MultiSync X462HB

Monitor NEC MultiSync X462HB

Monitor EIZO FORIS FS2331

Zastosowania: multimedia, film, obróbka video. - ekran 23" (58 cm), S-PVA - rozdzielczość naturalna - 1920x1080 (16:9) - kontrast - 3000/10000:1 - jasność - 300 cd/m² - kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie - gamut podstawowy (sRGB) - 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door - kolor czarny
SKU
UMLEI23F2331WK

Ten produkt został wycofany z oferty. Modele będące następcami lub równoważnymi, wyświetlone są na dole strony.

Monitor EIZO FORIS FS2331 został stworzony z myślą o grach, edycji zdjęć, oglądaniu filmów i czytaniu ebook'ów. Został wyposażony w dwa złącza PC do podłączania komputera, oraz dwa porty HDMI umożliwiające podłączenie najnowocześniejszego sprzętu audio-video lub konsol do gier.
Poniżej skrót wybranych cech:

 

Rozdzielczość Full HD

EIZO Foris FX2331Naturalna rozdzielczość 1920 x 1080 umożliwia wyświetlenie całej zawartości obrazu, 1:1, co do piksela ze źródeł takich jak: płyty Blu-ray, konsole do gier bez czarnych pasów u góry i dołu ekranu.

 

Trzy rodzaje złącz

Monitor EIZO FORIS FS2331 wyposażony jest w dwa porty HDMI (High-Definition Multimedia Interface), które umożliwiają nie tylko podłączanie komputerów, ale również najnowszych konsol do gier lub odtwarzaczy Blu-ray. Z wykorzystaniem analogowych lub cyfrowych wejść PC oraz HDMI do monitora można jednocześnie podłączyć nawet cztery komputery.

EIZO Foris FX2331

 

Kontrast 10 000:1

EIZO Foris FX2331Funkcja ContrastEnhancer koryguje krzywą gamma do wartości idealnej, zarówno w przypadku jasnych, jak i ciemnych obrazów, jak również zwiększa współczynnik kontrastu dynamicznego z poziomu 3.000:1 do 10.000:1, różnicując czerń i „wyciągając” szczegóły w ciemnych scenach.

 

Tryb Game

Tryb „Game” uruchamia 2 funkcje: Power Resolution i Power Gamma. Pierwsza gwarantuje czysty i ostry obraz nawet przy najmniejszych detalach zarówno przy niskiej jak i wysokiej rozdzielczości. Druga funkcja koryguje krzywą gamma w przypadku gier i innych animowanych obrazów, co daje odczucie zwiększonego kontrastu i trójwymiarowego obrazu. Kolejna cecha optymalizująca obraz podczas gier to czas reakcji matrycy na poziomie 7 ms.

 

Tryb Paper

EIZO Foris FX2331Tryb Paper został zaprojektowany aby zmniejszyć zmęczenie oczu podczas czytania dokumentów i ebook'ów. Tryb ten symuluje wygląd wydrukowanego papieru poprzez zwiększenie poziomu czerni i obniżenia kontrasu.

 

 

 

Sześć trybów wyświetlania

Poza trybami Paper i Game, monitor EIZO FORIS FS2331 oferuje kilka innych zdefiniowanych ustawień. Użytkownik ma do dyspozycji tryby Cinema, sRGB oraz 2 dodatkowe, które może całkowicie dostosować do swoich potrzeb. Dzięki dołączonemu do monitora oprogramowaniu ScreenManager Pro for LCD (kompatybilne z systemami Windows 7 i Vista), poszczególne tryby wyświetlania mogą zostać przypisane do wskazanych aplikacji, tak aby po ich uruchomieniu monitor automatycznie przełączał się w odpowiedni tryb.

 

EIZO EasyPIX

Monitor EIZO FORIS FS2331W jest zgodny z opcjonalnym zestawem EIZO EasyPIX. Jest to łatwe w obsłudze narzędzie, umożliwia użytkownikom aparatów cyfrowych zarządzanie kolorami, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie na wydruku tej samej kolorystyki, która była widoczna na zdjęciu oglądanym na ekranie monitora. Dołączony do zestawu EasyPix kalibrator EX1 umożliwia stworzenie profilu kolorystycznego monitora, który można wykorzystać podczas edycji zdjęć. Cały proces nie wymaga od użytkowników ani wiedzy ani doświadczenia w temacie zarządzania kolorami.

 

Nowa obudowa

Monitor EIZO FORIS FS2331 debiutuje w całkiem nowej obudowie z nową stopką. Nowoczesny design to nie wszystko, użytkownik ma również możliwość wyboru koloru paska znajdującego się na dole przedniego panela.

EIZO Foris FX2331

 

Zdalne sterowanie

EIZO Foris FX2331Do monitora dołączony jest pilot zdalnego sterowania, który oferuje pełną kontrolę nad menu OSD monitora, możliwość przełączania pomiędzy wejściami PC/HDMI oraz szybki dostęp do regulacji rozmiaru obrazu, poziomu dźwięku.

 

10-bitowa korekcja krzywej gamma

Osobom zajmującym się edycją fotografii, grami i innymi dziedzinami, gdzie odwzorowanie kolorów odgrywa kluczową rolę, monitor EIZO FORIS FS2331 oferuje 10-bitową korekcję krzywej gamma. Funkcja ta wykorzystuje 10-bitową tablicę kolorów z paletą ponad miliarda kolorów, z których dobieranych jest 16.7 miliona najbardziej odpowiednich odcieni, zapewniając płynne wyświetlanie przejść tonalnych..

 

Auto EcoView

Funkcja ta wykorzystując umieszczony na przedniej części obudowy czujnik dostosowuje jasność do panujących warunków oświetleniowych - ekran nigdy nie będzie zbyt jasny lub zbyt ciemny. Ma to wpływ na zmniejszenie zmęczenia oczu użytkownika, a także obniża zużycie energii do 40% w porównaniu ze zużyciem energii kiedy funkcja Auto EcoView jest wyłączona i jest ustawiony 100% poziom jasności.

 

EcoView Index

Funkcja EcoView wyświetla poziom oszczędzania energii w korelacji z jasnością monitora, aby uświadamiać i zachęcać ludzi do ochrony środowiska podczas pracy. Gdy EcoView Index jest w pełni podświetlony, monitor działa optymalnie, jeśli chodzi o pobór energii.

 

Zaangażowanie w zapewnienie jakości

W dzisiejszych czasach normą w branży produkcji monitorów jest "outsourcing". Oznacza to zlecanie produkcji całych urządzeń lub części innym podmiotom. EIZO jako jedyny producent monitorów na świecie, od 40 lat kontynuuje ten sam model działania, opierając się wyłącznie na własnej myśli technicznej, własnej fabryce w Japonii i rygorystycznej kontroli jakości. Również jako jedyna firma w branży, obligatoryjnie udziela 5-letniej gwarancji.

 

Specyfikacja techniczna
Producent EIZO
Kolor Czarny
Przekątna ekranu [cali] 23
Proporcje ekranu 16x9
Rozdzielczość 1920x1080
Jasność [cd/m2] 300
Kontrast 3000:1
Przestrzeń barwna sRGB
Wyświetlacz (producent) Samsung
Wyświetlacz (rodzaj) PVA
Wyświetlacz (typ) S-PVA
Powłoka matrycy matowa
Obszar wyświetlania [mm] 509.8 x 286.7
Plamka [mm] 0,2655 x 0,2655
Paleta barw 16,77 miliona z palety 1.06 miliarda
Czas reakcji (black-white-black) [ms] 25
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 7
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
Częstotliwość odchylania (wejście analogowe) H: 31 - 81 kHz V: 55 – 76 Hz
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H: 31 – 68 kHz V: 59 – 61 Hz (VGA Text: 69 – 71 Hz)
Wejście video (analogowe) D-Sub
Wejście video (cyfrowe) DVI-D, HDMI
Głośniki Tak
Gwarancja [lata] 5 lat
Kabel audio Tak
Kabel USB Tak
Kabel USB-C Nie
Kabel video (analog) Tak
Kabel video (DP) Nie
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (HDMI) Tak
Kabel zasilający Tak
Pobór mocy (praca) [W] 24 - 45
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 1
Regulacja ekranu (pivot) Nie
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 20° w górę, 5° w dół
Uchwyt typu VESA Tak
Wymiary (głębokość) [mm] 212
Wymiary (szerokość) [mm] 549
Wymiary (wysokość max) [mm] 403
Wymiary (wysokość min) [mm] 403
Zasilanie AC 100 – 120 V / 200 – 240 V, 50 / 60 Hz
Dodatkowe funkcje Regulacja koloru: jasność, kontrast, poziom czerni, temperatura, nasycenie, odcień, wzmocnienie,Contrast Enhancer, reset, gamma; Tryby wyświetlania: Paper, Game, Cinema, sRGB, Custom x 2, Auto Fine Contrast
Normy i cetryfikaty TCO Displays 5.1, EPEAT Silver (US) ,TÜV/Ergonomics (including ISO 13406-2), TÜV/GS, TÜV/NRTL, c-Tick, CE, CB, cTÜVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, TÜV/S, VCCI-B, EPA Energy Star, RoHS, WEEE, CCC
Krótki opis Zastosowania: multimedia, film, obróbka video. - ekran 23" (58 cm), S-PVA - rozdzielczość naturalna - 1920x1080 (16:9) - kontrast - 3000/10000:1 - jasność - 300 cd/m² - kąty widzenia - 178° w pionie i w poziomie - gamut podstawowy (sRGB) - 5-letnia gwarancja w systemie door-to-door - kolor czarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Monitor EIZO FORIS FS2331
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!