×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Monitor NEC MultiSync EA245WMi-2 COLOR

Monitor NEC MultiSync EA245WMi-2 COLOR

Monitor NEC Multisync PA311D COLOR

Zastosowania: profesjonalne • grafika • fotografia • proofing • webdesign.
Skrót parametrów: IPS 31,1" • rozdzielczość 4096x2160x1440 (17:9) • jasność: 350 cd/m² • kontrast: 1400:1 • kąty widzenia: 178° / 178° • gwarancja: 5 lat • kolor: czarny.
SKU
60004941-COLOR
Ten produkt został już wycofany. Użyj możliwości zapytania o dostępność aby sprawdzić, czy jest jeszcze możliwość sprowadzenia. Modele będące następcą, jeśli istnieją, są wymienione na dole strony.

NEC MultiSync® PA311D COLOR - Profesjonalny monitor graficzny

Profesjonalny, kalibrowany monitor z 10-bitowym panelem IPS,  do fotografii, grafiki, webmasteringu i projektowania.

Wersja COLOR jest najbardziej zaawansowanym rozwinięciem serii EA. Monitory tej serii przechodzą sztuka w sztukę identyczną procedurę weryfikacji i strojenia, jak monitory profesjonalne.

 1. Selekcja, weryfikacja wybranych egzemplarzy, pod kątem defektów fabrycznych, liniowości, równomierności.
 2. Stabilizacja panelu (matrycy) w kontrolowanych warunkach.
 3. Wykluczenie ryzyka wad pikseli i rażących nierówności podświetlenia.
 4. Gwarancja na wszystkie wady pikseli i subpikseli.
 5. Wielowariantowa prekalibracja, uwzględniająca wiele popularnych dziedzin zastosowań.
  - uniwersalne, domowe, biurowe, fotograficzne pod media elektroniczne,
  - fotograficzne do współpracy z minilabami,
  - projektowanie architektoniczne,
  - edycja tekstów,
  - praca programistyczna.
 6. Po kątem ergonomii użytkownia, przygotowane są następujące korekcje:
  - standardowa: naturalne ustawienia monitora, - uniwersalna: przygotowana pod kątem długotrwałej pracy,
  - ergonomiczna: korekcja typu LowBlueEmission, pod kątem obniżenia intensywności niebieskiej części widma, do pracy z tekstem, arkuszami danych, na stanowiskach gdzie występuje ekstremalnie długotrwałe obciążenie wzroku,
  - szeroki zakres dostosowania do warunków oświetleniowych.
 7. Po kątem ergonomii, korekcje do prac obciążających wzrok.
 8. Załączony indywidualny certyfikat pomiarowy.
 9. Wzornik barwny do oceny kalibracji, kontroli monitora i poprawności oświetlenia.
 10. Oprogramowanie do samodzielnej kalibracji NEC SpectraView II
 11. Gwarancja rozszerzona do 5 lat.
 12. Stosowne oznaczenia na monitorze i opakowaniu.

Wszystkie opracowane korekcje są zapisane wprost w pamięci monitora. Przełączanie scenariusza wyświetlania następuje przez wybranie odpowiedniej pozycji w programie kalibracyjnym. Przekonfigurowanie monitora następuje automatycznie.


Monitor jest dostarczany z kompletnym oprogramowaniem, służącym do całkowicie zautomatyzowanego odświeżenia monitora (rekalibracji). Czyności obsługowe sprowadzają się tylko do powieszenia kalibratora na ekranie i naciśnięciu przycisku rekalibracji. Firma oferuje możliwość wypożyczenia odpowiedniego czujnika do tego celu. Cały proces jest automatyczny, nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy:

 1. W czasie rekalibracji nie można popełnić błędu.
 2. Nie trzeba wzywać technika do kalibracji.
 3. Zalecamy rekalibrację monitora tego typu raz na dwa lata, a przy bardzo intensywnym użytkowaniu, raz na rok.

Firma monitory.mastiff.pl jest autoryzowanym partnerem NEC Display Solutions Europe GmbH i uczestnikiem programów NEC BusinessPARTNER oraz NEC SolutionsPLUS.


WAŻNA UWAGA:

Wbrew potocznym opiniom, monitory ustawiane do jednego, hipotetycznego zestawu parametrów, nie są "skalibrowane". Kalibracja musi uwzględniać indywidualne zastosowania i warunki panujące w docelowym miejscu pracy. W tym celu seria COLOR ma zaprogramowanych kilkanaście scenariuszy prekalibracyjnych do różnych dziedzin i wariantów oświetleniowych. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo dopasowania do docelowych warunków. W większości zastosowań półprofesjonalnych, prekalibracja wariantowa jest całkowicie wystarczająca. Jeśli jednak istnieje konieczność precyzyjnego dostrojenia monitora, szczególnie w zastosowniach graficznych, polecane jest skorzystanie z osobnej usługi kalibracji indywidualnej. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą, w celu uzgodnienia wariantów najbardziej odpowiednich do Państwa potrzeb. Kontakt: color@mastiff.pl


Cechy ogólne

Referencyjny monitor z rewolucyjnym panelem AH-IPS PFS LED +OCF

PA311D COLOR należy do grupy monitorów profesjonalnych obejmujących zawodowe monitory graficzne i fotograficzne. Jest następcą i rozbudowaną wersją niezwykle udanego i popularnego modelu PA322UHD-2. Łączy wysoką niezawodność, bezkompromisową jakość obrazu i doskonałą dokładność reprodukcji barw. Model PA311D może być użytkowany przez nieprzerwanie przez cały czas 24/7, prezentując obraz bez żadnych błędów nawet przy bardzo intensywnym wykorzystywaniu. Dołączona do monitora aplikacja SpectraView II współpracuje z wbudowanym silnikiem SpectraView wykorzystującym 3D LUT i (opcjonalnym) zewnętrznym czujnikiem, zapewniając najlepszą kalibrację sprzętową i uzyskanie naturalnej reprodukcji koloru. Dzięki czujnikowi natężenia oświetlenia otoczenia i miernikowi „śladu węglowego” monitor zapewnia profesjonalną, ekologiczną wydajność i w minimalnym stopniu oddziałuje na środowisko w całym okresie eksploatacji.

NEC MultiSync PA311D COLOR idealny monitor do zastosowań o kluczowym znaczeniu koloru dla wszystkich profesjonalistów z branży kreatywnej, projektantów, fotografów, fotografików, do zastosowań w projektowaniu CAD, CAM, wemasteringu, w montażu wideo, finansach, inżynierii precyzyjnej, obrazowaniu medycznym, w zastosowaniach transmisyjnych i przemysłowych, oraz dla innych osób, dla których istotna jest wysoka jakość obrazu i ergonomia.


Kalibracja sprzętowa oparta o NEC SpectraView 2

Oprogramowanie SpectraView II zostało zaprojektowane dla profesjonalistów wymagających dokładnego odwzorowania barw w fotografii i projektowaniu graficznym. Łączy w sobie funkcje silnika SpectraView wykorzystane w wielokrotnie nagradzanych monitorach biurkowych NEC serii PA i wielkoformatowych monitorach UHD, czujnik pomiaru kolorów oraz wyrafinowane oprogramowanie kalibracyjne. Uzyskano w ten sposób bardzo dokładne, niezawodne i powtarzalne rozwiązanie, oferujące wiele wartościowych funkcji kalibracji i profilowania monitorów.

System SpectraView II wykorzystuje czujnik koloru do pomiarów barw na monitorze podczas kalibracji. Oprogramowanie analizuje pomiary i wysyła bezpośrednio do monitora polecenia dotyczące dostosowania barw. W ten sposób regulacja barw odbywa się w monitorze, a nie w karcie graficznej. Dzięki SpectraView II w korekcji gamma i korekcji krzywej odpowiedzi tonalnej monitora w ogóle nie jest wykorzystywana karta graficzna, co gwarantuje zachowanie wierności barw w systemie.

Oprogramowanie NEC SpectraView 2 jest dostępne dla systemu Apple macOS , Microsoft Windows oraz Linuxa.

Duża głębia bitowa wewnętrznych tablic LUT (Look Up Table)
Każdy monitor LCD z oprogramowaniem SpectraView II korzysta z trzech wewnętrznych 14- 12- lub 10-bitowych tablic LUT (w zależności od modelu). Tablice te pozwalają na bardzo precyzyjne regulacje krzywej odpowiedzi tonalnej monitora bez ograniczania liczby wyświetlanych kolorów.

Blokowanie monitora
Po skalibrowaniu elementów menu ekranowego (OSD) można zablokować monitor, aby zapobiec przypadkowym lub nieupoważnionym regulacjom, które mogłyby spowodować rozkalibrowanie urządzenia.

Pełna automatyka kalibracji
Poprzez regulację monitora bezpośrednio na poziomie rozwiązań sprzętowych optymalne ustawienia są konfigurowane bez ingerencji użytkownika. System SpectraView II komunikuje się z monitorami za pomocą dwukierunkowego łącza komunikacyjnego DDC/CI (Display Data Channel – Command Interface) między kartą graficzną a monitorem przez zwykły przewód do przesyłania sygnału wideo. Nie są konieczne żadne dodatkowe kable.

Funkcja kolorymetru
Oprogramowanie jest wyposażone w funkcję kolorymetru, dzięki której czujnik koloru może wykonywać bezpośrednie pomiary, a wyniki mogą być wyświetlane w różnych formatach.

Wiele zestawów ustawień kalibracyjnych
Dzięki funkcji błyskawicznego wczytywania różnych ustawień kalibracyjnych monitora możliwe jest szybkie i łatwe przełączanie między różnymi kalibracjami bez konieczności ponownego kalibrowania monitora. Za każdym razem, gdy wczytywany jest zestaw ustawień kalibracyjnych, automatycznie uaktualniane są wymagane ustawienia monitora i profile ICC/ColourSync.

Profilowanie monitora
Po kalibracji monitor jest automatycznie profilowany, a dokładne profile barw ICC/ColourSync są generowane i automatycznie rejestrowane w systemie zarządzania kolorem. Profile te wykorzystują matrycę Bradford Chromaticity Adaptation.

Dostęp do wielu informacji
Po zakończeniu kalibracji monitora wyświetlane jest okno informacji z jej wynikami i wieloma parametrami monitora, pokazujące np. mierzoną przestrzeń barw, śledzenie barw w skali szarości, wartości Delta-E i wartości luminancji. Wyświetlane są również dodatkowe informacje o monitorze takie jak nazwa modelu, numer seryjny i łączna liczba godzin eksploatacji.

Kontrola stanu kalibracji
Oprogramowanie SpectraView II wysyła zapytanie do każdego skalibrowanego monitora, aby sprawdzić, czy od ostatniej kalibracji zmienił się stan jakichkolwiek elementów sterowania. W razie jakiejkolwiek zmiany można automatycznie przywrócić poprzednią kalibrację.

Uniwersalność
Liczne funkcje i opcje programu SpectraView II zapewniają mu uniwersalność. Oprogramowanie jest w pełni zgodne z normą DICOM na potrzeby obrazowania medycznego. Można ustawić konkretną luminancję monitora lub wybrać opcję maksymalnej wartości możliwej do uzyskania w monitorze.


Zalety

Rozwiązanie gotowe na technologie przyszłości – konstrukcja najlepsza pod względem formy i funkcjonalności z ultracienką maskownicą o szerokości 0,8 mm z 3 stron.
Ochrona oczu przed nadmiernym wysiłkiem – wbudowana technologia Low Blue Light Plus odfiltrowuje szkodliwe emisje niebieskiego światła i eliminuje migotanie, chroniąc oczy przed zaćmą i zwyrodnieniem plamki żółtej bez pogarszania rzeczywistego oddawania barw przez monitor.
Większa produktywność i wielozadaniowość – możliwość połączenia szeregowo za pomocą DisplayPort. Funcja kontroli jednorodności Uniformity Control zapewnia homogeniczny obraz bez przebarwień.
Ergonomia w biurze – regulacja wysokości wraz z możliwością zmiany orientacji ekranu (pivot), pochylenia (tilt) i obrotu w poziomie (swivel) pozwalają na doskonałe dostosowanie monitora do ergonomicznych wymagań użytkownika.
Automatyczna regulacja zużycia energii – czujniki obecności człowieka i natężenia oświetlenia otoczenia dostosowują jasność, kiedy użytkownik odchodzi od biurka, aby zminimalizować zużycie energii.
Pierwszorzędna jakość obrazu – Panel Advanced High-Performance IPS (AH-IPS) zapewnia najlepsze, w dzisiejszej technice LCD, kąty widzenia i wyraźnie lepszą reprodukcję barw.


Cechy dodatkowe

 1. ControlSync®
 2. Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia dla zachowania optymalnej jasności.
 3. Czujnik obecności użytkownika przed monitorem.
 4. Dotykowy panel sterujący OSD.
 5. Fabryczny zestaw ustawień DICOM. (*)
 6. Funkcja Customize Setting [przywracanie ustawień po zmianach użytkowników].
 7. Licznik Carbon footprint. Licznik carbon savings.
 8. NaViSet Administrator 2.
 9. System podświetlenia za pomocą diod LED.
 10. Tryby ekonomiczne.
 11. USB wer. 3.0 (3 porty downstream / 1 porty upstream).
 12. Wsparcie dla standardu sRGB.


  (*) - Uwaga: Monitor ma zaimplementowaną fabrycznie krzywą tonalną zgodną z Dicom, jednak nie jest to monitor medyczny. Nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia w zakresie wymagań technicznych monitorów opisowych ani diagnostycznych. Użycie wyłącznie na własną odpowiedzialność, ewentualnie w zastosowaniach medycznych nie wymagających zgodności formalnej, oraz w weterynarii.
Specyfikacja techniczna
Producent Sharp NEC
Brand NEC
Kolor Czarny
Wielkość 31.1
Format 17x9
Rozdzielczość 4096x2160
Jasność [cd/m2] 350
Kontrast 1000:1
HDR Nie
Gamut Adobe
Paleta barw 16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Wyświetlacz (typ) IGZO
Powłoka matrycy satynowa
Obszar wyświetlania [mm] 691.2 x 388.8
Plamka [mm] 0.180 x 0.180
Czas reakcji (black-white-black) [ms] 24
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 10
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
DUC / DUE Tak
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H: 31.5 - 134 kHz V: 24 - 120 Hz
Wejście video (cyfrowe) DVI-D, HDMI, DisplayPort
Wejście USB-C Nie
Głośniki Tak
Gwarancja [lata] 3 lata z możliwością przedłużenia do 5 lat
Gwarancja na piksele Tak (sprzedawcy)
Kabel audio Nie
Kabel USB Tak
Kabel USB-C Tak
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (DVI) Nie
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Klasa energetyczna D
Pobór mocy (praca) [W] 68 (typ.) - 95 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] 5
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 30° w górę, 5° w dół
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 150
Uchwyt typu VESA Tak
Wymiary (głębokość) [mm] 302
Wymiary (szerokość) [mm] 745
Wymiary (wysokość max) [mm] 619
Wymiary (wysokość min) [mm] 469
Zasilanie 1.51 A/0.6 A; 100-120 V/220-240 V
Dodatkowe funkcje Digital Uniformity Control (ColorComp); ErgoDesign®; GammaComp (14-bitowa Tablica LUT i 16-bitowe przetwarzanie); NaViSet Administrator 2; 3D LUT; Samodiagnoza; Symulacja DICOM; LED; RapidMotion; Tryb PiP; Tryb PiP/PbP; USB wer. 3.0
Normy i cetryfikaty CE; EAC; FCC Class B; ISO 9241-307 (pixel failure class I); RoHS; UL/C-UL lub CSA
Skrót właściwości Zastosowania: profesjonalne • grafika • fotografia • proofing • webdesign.
Skrót parametrów: IPS 31,1" • rozdzielczość 4096x2160x1440 (17:9) • jasność: 350 cd/m² • kontrast: 1400:1 • kąty widzenia: 178° / 178° • gwarancja: 5 lat • kolor: czarny.
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Monitor NEC Multisync PA311D COLOR
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!