×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.

Monitor EIZO DuraVision FDH3601

Zastosowania: ruch lotniczy. - ekran 36.4" (92 cm), IPS - rozdzielczość naturalna 4096x2160 (1.9:1) - kontrast 1000:1 - jasność 700 cd/m² - kąty widzenia H 176° / V 176° - gwarancja 2 lata w systemie drzwi do drzwi - kolor czarny
SKU
eizo-duravision-fdh3601

DuraVision FDH3601 ma ekran o przekątnej 36.4" i rozdzielczości 4K x 2K. Nadaje się doskonale do wykorzystania na stanowiskach kontroli ruchu lotniczego oraz przy przygotowywaniu serwisów geofizycznych.


Poniżej opis wybranych cech:

Rozdzielczość 4K x 2K na jednym ekranie

DuraVision FDH3601 z przekątną 36.4” wyświetla obraz 8.8 MP  (z naturalną rozdzielczością 4096 x 2160). Jest to liczba pikseli, która wystarcza, żeby wyświetlić zawartość kilku monitorów, bez zakłócającej obrazu ramki oddzielającej poszczególne okna.

Monitor do kontroli ruchu lotniczego i serwisów geofizycznych

DuraVision FDH3601 nadaje się idealnie do wykorzystania w takich dziedzinach, jak kontrola ruchu lotniczego czy przygotowanie serwisów geofizycznych,  w których konieczne są duże monitory, mogące wyświetlić dużą ilość informacji.  FDH3601 rozszerza linię EIZO, dedykowaną do wykorzystania jako podstawowy monitor na stanowisku kontroli ruchu lotniczego, oferując nowy sposób wyświetlania informacji. Na przykład, może wyświetlać obraz o rozdzielczości 4K x 2K na całym ekranie lub obraz 2K x 2K wraz z pomocniczymi informacjami jednocześnie.

Szeroki zakres regulacji jasności

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii białych LED, jasność DuraVision FDH3601 można regulować w zakresie od 30 cd/m2 do 700 cd/m2. Dlatego sprawdzi się idealnie w prawie każdych warunkach oświetleniowych.

Kontrola równomierności podświetlenia oraz koloru na całej powierzchni matrycy (DUE)

W modelu FDH3601 wykorzystano znaną z zaawansowanych monitorów graficznych funkcję DUE. Odpowiada ona za równomierne wyświetlanie kolorów i wyrównanie podświetlenia panelu, eliminując charakterystyczną przypadłość matryc LCD, w których zazwyczaj jasność po środku ekranu jest dużo wyższa niż przy krawędziach.

Złącza DVI-D i DisplayPort

DuraVision FDH3601 posiada dwa złącza DVI-D dual-link oraz dwa złącza DisplayPort, co pozwala na podłączenie do czterech komputerów. Dodatkowo, dostępny jest hub USB z jednym portem upstream i dwoma downstream.

Płynne renderowanie i jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej.

16-bitowa tabela look-up generuje 278 trylionów kolorów, z których wyświetlanych jest 16.7 milionów najbardziej zbliżonych do oryginału kolorów. Monitor wykorzystuje 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorach, dzięki czemu wyświetlane szarości są gładkie, bez gradientu. Wykorzystując złącze DisplayPort monitor otrzymuje 10-bitową informację o kolorze*, co oznacza, że jednocześnie może być przetwarzana informacja aż 1 miliardzie kolorów! To o… 64 razy więcej niż w przypadku 16.7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.
*Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.

Precyzyjne renderowanie detali

Dzięki bardzo małej wielkości piksela, zaledwie 0.1995 mm, tekst czy szczegóły, takie jak kontury na mapach, mogą być wyświetlane bardzo precyzyjnie. Minimalna plamka umożliwia wyświetlenie na ekranie o przekątnej 36.4” zawartości czterech monitorów full HD, bez dzielących obraz ramek.

Oszczędzanie energii z czujnikiem ruchu EcoView Sense

Nowa funkcja EIZO EcoView Sense oferuje wygodę i oszczędność energii, dzięki wykrywaniu obecności użytkownika przed monitorem. EcoView Sense przełącza monitor w tryb oszczędności energii, kiedy nie wykryje ruchu przed monitorem oraz przywraca normalny tryb pracy po powrocie użytkownika. EcoView Sense odróżnia obiekty ruchome od nieruchomych, więc wykrycie w zasięgu czujnika np. oparcia krzesła nie przeszkodzi mu w przełączeniu urządzenia w tryb oszczędności energii.

 

 

Ergonomiczna stopka

DuraVision FDH 3601 posiada stopkę  typu „FlexStand 2”, która umożliwia odchylenie w płaszczyźnie poziomej o 344° i pionowej 25° oraz regulację wysokości w zakresie 100 mm. Monitor może być również zdjęty ze stopki i zamontowany na ramieniu z mocowaniem kompatybilnym ze standardem VESA lub na uchwycie ściennym.

Łatwiejsze korzystanie z przycisków menu

Podczas korzystania z menu OSD na ekranie wyświetlana jest kolorowa reprezentacja przycisków sterujących o siedmiostopniowej skali jasności, co pozwala na niezwykle wygodne dostęp do wszystkich funkcji sterujących, nawet w pomieszczeniach, w których jest ciemno. Ponadto, jasność może być regulowana w ośmiu poziomach, włączając pełne wyłączenie podświetlenia.

Podświetlenie z białych LED bez rtęci

Białe LEDy zapewniają bardzo stabilną jasność, nawet przy minimalnej wartości 30 cd/m2 . W odróżnieniu od konwencjonalnego podświetlenia CCFL, podświetlenie z wykorzystaniem białych LEDów nie zawiera rtęci, nie mając negatywnego pływu na otaczające środowisko.

Szerokie kąty widzenia

W modelu DuraVision FDH3601 zastosowano panel LCD z szerokimi kątami widzenia, sięgającymi 176°. Dzięki temu, nawet kilka osób może jednocześnie korzystać z monitora, ponieważ nawet patrząc z innej pozycji niż centralna przed ekranem rozmycie kolorów jest minimalne.

Predefiniowane tryby wyświetlania obrazu

Użytkownicy mają do dyspozycji pięć trybów wyświetlania obrazu: sRGB, Text i 3 tryby definiowane przez użytkownika, w których można określić preferowane wartości jasności, temperatury kolorów i gamma.

Zerowy pobór energii po wyłączeniu

Po wyłączeniu głównego wyłącznika zasilania, pobór mocy spada do zera.

Specyfikacja techniczna
Wymiary (głębokość) [mm] 323
Uchwyt typu VESA Tak
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 100
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 25° góra, 0° dół / 172° prawo , 172° lewo
Regulacja ekranu (pivot) Nie
Wymiary (szerokość) [mm] 896
Wymiary (wysokość max) [mm] 643
Wymiary (wysokość min) [mm] 543
Wejście video (cyfrowe) DVI-D 24 pin x 2, DisplayPort x 2
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Zasilanie AC 100 – 120 V / 200 – 240 V, 50 / 60 Hz
Wielkość 36
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 6
Pobór mocy (praca) [W] 350 (maks.)
Kabel video (analog) Nie
Kabel USB Tak
Kabel audio Nie
Jasność [cd/m2] 700
Gwarancja [lata] 2
Głośniki Nie
Dodatkowe funkcje Regulacja koloru (jasność, kontrast, gamma, temperatura, nasycenie, wzmocnienie, odcień, reset) Inne ustawienia: wybór sygnału, ustawienia sygnału wejściowego, ustawienia trybu pracy, ustawienia menu OSD (język, pozycja), informacje o sygnale, informacje
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 8
Normy i cetryfikaty CB, TUV/GS, CE, cTUVus, FCC-B, Canadian ICES-003-B, TUV/S, VCCI-B, C-Tick, RoHS, WEEE
Kabel video (DP) Nie
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (HDMI) Tak
Plamka [mm] 0.1995 x 0.1995
Panel dotykowy Nie
Paleta barw 16.77 miliona z palety 1.06 miliarda
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) 31 - 140 kHz, 29.5 - 61 Hz (obsługa VGA TEXT)
Obszar wyświetlania [mm] 817.1 x 430.9
Kontrast 1000:1
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 176
Kąty widzenia (pion) [stopni] 176
Kabel zasilający Nie
Kolor Czarny
Skrót właściwości Zastosowania: ruch lotniczy. - ekran 36.4" (92 cm), IPS - rozdzielczość naturalna 4096x2160 (1.9:1) - kontrast 1000:1 - jasność 700 cd/m² - kąty widzenia H 176° / V 176° - gwarancja 2 lata w systemie drzwi do drzwi - kolor czarny
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Monitor EIZO DuraVision FDH3601
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!