×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Monitor medyczny EIZO RadiForce MX242W

Monitor medyczny EIZO RadiForce MX242W

Monitor medyczny EIZO RadiForce GX240

Monitor medyczny EIZO RadiForce GX240

Monitor medyczny EIZO RadiForce GX540

Zastosowania: mammografia, wyświetlanie obrazów CR i DR. - ekran 21.3" (54 cm), IPS - rozdzielczość naturalna 2048x2560 (4:5) - kontrast 1200:1 - jasność 1.200 cd/m² - typowy czas reakcji 25ms - rozdzielczość 5MP - kąty widzenia 176° w pionie i w poziomie - gwarancja 5 lat - kolor czarny
SKU
UMMEIGX540P

Ten 5-megapikselowy monochromatyczny monitor o dużej rozdzielczości i dużej głębi odcieni szarości został zaprojektowany specjalnie do wyświetlania cyfrowych obrazów mammograficznych.

Oto spis najważniejszych cech:

Przyjazne dla środowiska podświetlenie LED

GX540_ledbacklightDzięki zastosowaniu do podświetlenia energooszczędnych diod LED RadiForce GX540 osiąga wysoką jasności przy niskim poborze mocy. W przeciwieństwie do konwencjonalnego podświetlenia lampami CCFL, podświetlacze LED wolniej się zużywają, dzięki czemu monitor charakteryzuje się dłuższą żywotnością. A ponieważ podświetlenie LED nie zawiera rtęci, minimalizowany jest potencjalny wpływ na środowisko naturalne, po zakończeniu „służby”.

Ostre obrazy i wysokim kontraście

Wysoki współczynnik kontrastu wydobywa subtelne różnice w podobnych odcieniach szarości i daje ostrzejszy obraz bez utraty szczegółów podczas wyświetlania monochromatycznych obrazów, których źródłem jest np. cyfrowa mammografia, MRI i obrazów ultrasonograficznych.

RadiForce GX540 - Ostre obrazy

Wysoka rozdzielczość

Monitory o wysokiej rozdzielczości 5 megapikseli lub wyższej spełniają wysokie normy wymagane do wyświetlania obrazów cyfrowej mammografii.

Wyświetlanie z różnymi poziomami jasności

W monitorach monochromatycznych, funkcja Hybrid Gamma automatycznie odróżnia obrazy medycznych od niemedycznych obszarów ekranu, takich jak palety narzędzi i wyświetla każdy z nich z optymalną dla niego jasnością. Zmniejszenie jasności obszaru palet narzędzi prowadzi do zmniejszenia zmęczenia oczu.

  • Dokładność rozpoznawania obszarów może zależeć od ich rozmieszczenia.
  • Wymagana jest weryfikacja zgodności programu przeglądarki.

Jednoczesne wyświetlanie wszystkich 10-bitowych odcieni szarości

Jednoczesne wyświetlanie wszystkich odcieni szarości z 10-bitowej palety (1024 odcienie) rozszerza dokładność odwzorowania do granic możliwości ludzkiej percepcji wizualnej i pomaga radiologom dostrzec najdrobniejsze szczegóły obrazu.

  • Do wyświetlania 10-bitowych obrazów wymagana jest 10-bitowa karta graficzna oraz 10-bitowe oprogramowanie.

Szerokie kąty widzenia umożliwiają jednoczesną pracę wielu osobom

Szerokie kąty widzenia z tylko minimalnymi zniekształceniami kolorów podczas patrzenia z boku.

Rozszerzona jakość obrazu dzięki wbudowanemu generatorowi plansz testowych

Wbudowany generator plansz testowych może być używany do wizualnej weryfikacji jakości obrazu bez podłączania zewnętrznego sprzętu lub podczas instalowania oprogramowania do kontroli jakości obrazu (QC) na stacji roboczej do mammografii. Może to być przydatne w początkowej fazie uruchamiania lub w systemach, w których użytkownik ma ograniczone uprawnienia do instalowania oprogramowania.

Zgodność ze standardami dot. kontroli jakości monitorów do mammografii cyfrowej

Łatwe w użyciu narzędzie do kontroli jakości EIZO RadiCS UX1 (sprzedawany oddzielnie) wykonuje precyzyjną kalibrację zgodną z DICOM Part 14 i umożliwia kontrolę jakości, zgodnie z wytycznymi ACR Practice Guideline oraz innymi standardami QC dotyczącymi cyfrowych monitorów dla mammografii.

Dokładna diagnostyka dzięki fabrycznemu wyregulowaniu zgodnie z DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych i spójnych odcieni szarości, EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i ustawia wszystkie odcienie szarości tak, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

Łatwa kalibracja dzięki wbudowanemu przedniemu sensorowi

Wbudowany w przednią ramkę sensor (IFS – Integrated Front Sensor) prowadzi pomiary jasności i odcieni szarości i kalibracje zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Bez ciągłego podłączania i odłączania kalibratora IFS wykonuje zadania kontroli jakości (QC), jednocześnie nie przesłaniając obszaru wyświetlania. To zdecydowanie obniża obciążenie pracą związaną z QC i koszty utrzymania.

RadiForce GX540 IFS

Szybka stabilizacja jasności umożliwia szybki podgląd zaraz po włączeniu

Opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu, szybko stabilizuje poziom jasności przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora. Ponadto czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane temperaturą otoczenia i upływem czasu.

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Przycisk CAL znajdujący się na przednim panelu, pozwala na wybranie różnych trybów wyświetlania, dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych. Ponadto dostępna jest również funkcja Auto CAL automatycznie wybierająca właściwy tryb.

Gwarantowana stabilność jasności w przewidywanym okresie użytkowania

Zaufanie EIZO do jakości swoich produktów rozciąga się na stabilność jasności, która również jest objęta gwarancją przez określony przez nią czas.

Oszczędność energii dzięki czyjnikowi obecności

Funkcja czujnika obecności łączy wygodę z oszczędnością. Dzięki niej monitor oszczędza energię, gdy nie jest w użyciu. Czujnik obecności przełącza monitor w tryb oszczędzania energii, gdy wykryje, że użytkownik odszedł od monitora, a następnie przywraca do normalnego działania, po powrocie użytkownika.

Optymalna jasność i skala szarości dzięki funkcji Ambient Light Tracking

W celu zapewnienia zgodności z DICOM w warunkach zmiennego oświetlenia w pomieszczeniu, funkcja Ambient Tracking Light (ALT) korzystając z wbudowanego czujnika, prowadzi pomiar otaczającego oświetlenia i automatycznie optymalizuje jasność monitora oraz odcienie szarości do wytycznych zawartych w DICOM Part 14.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej restrykcyjne normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMS.

5 lat gwarancji

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję.

Specyfikacja techniczna
Producent EIZO Nanao
Zastosowania Radiologia ogólna CR, DDR, Tomografia CT, Rezonans magnetyczny MRI, Mammografia FFDM
Wielkość 21
Megapikseli 1MP
Jasność [cd/m2] 1.200
Kontrast 1200:1
Paleta barw 16,77 miliona z palety 1.06 miliarda
Kąty widzenia (pion) [stopni] 176
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 176
Plamka [mm] 0,270 x 0,270
Kolor Czarny
Czas reakcji (black-white-black) [ms] 25
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 25
Wyświetlacz (producent) LG Display
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Wyświetlacz (typ) IPS
Panel dotykowy Nie
Głośniki Nie
Gwarancja [lata] 5 lat
Kabel audio Nie
Kabel USB Nie
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (DVI) Tak
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Obszar wyświetlania [mm] 337.9 x 422.4
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H 31 - 135 kHz, V 24 - 61 Hz, tryb synchronizacji klatek: 24.5 - 25.5 Hz, 49 - 51 Hz
Pobór mocy (praca) [W] 47 - 108 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] < 0.7
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 30° góra, 0° dół, 172° w prawo, 172° w lewo
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 89,5
Uchwyt typu VESA Tak
Wejście video (cyfrowe) DVI-D (dual link) x 1, DisplayPort x 1
Wymiary (głębokość) [mm] 93 (bez stopki)
Wymiary (szerokość) [mm] 496 (bez stopki)
Wymiary (wysokość min) [mm] 388 (bez stopki)
Zasilanie AC 100 – 120 V / 200 – 240 V, 50 / 60 Hz
Dodatkowe funkcje Zarządzanie enrgią: DVI DMPM, DisplayPort 1.1a
Normy i cetryfikaty CE (Medical Device Directive), EN60601-1, UL60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, Canadian ICES-003-B, C-tick, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, GOST-R
Skrót właściwości Zastosowania: mammografia, wyświetlanie obrazów CR i DR. - ekran 21.3" (54 cm), IPS - rozdzielczość naturalna 2048x2560 (4:5) - kontrast 1200:1 - jasność 1.200 cd/m² - typowy czas reakcji 25ms - rozdzielczość 5MP - kąty widzenia 176° w pionie i w poziomie - gwarancja 5 lat - kolor czarny
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Monitor medyczny EIZO RadiForce GX540
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!