×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Monitor medyczny EIZO RadiForce RX660

Monitor medyczny EIZO RadiForce RX660

Monitor medyczny EIZO RadiForce RX250

Monitor medyczny EIZO RadiForce RX250

Monitor medyczny EIZO RadiForce RX660-AR

Zastosowania: medyczne. - ekran 30" (76cm), IPS - rozdzielczość naturalna 3280x2048 (16:10) - kontrast 1500:1 - jasność 1000 cd/m² - typowy czas reakcji 25ms - rozdzielczość 6MP - kąty widzenia 176° w pionie i w poziomie - powłoka odblaskowa - gwarancja 5 lat - kolor czarny
SKU
eizo-radiforce-rx660-ar

6-megapikselowy monitor do jednoczesnego wyświetlania obrazów z kilku różnych badań, takich radiografia cyfrowa, tomografia komputerowa, rentgen czy rezonans magnetyczny.

Oto spis najważniejszych cech:

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi

W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce RX660 i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Funkcja Hide-and-Seek

Funkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów, danych pacjenta itp.

Funkcja Switch-and-Go

Dzięki funkcji Switch-and-Go przełączanie USB odbywa się wewnątrz monitora. Lekarz może więc obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Technologia kompensująca utratę ostrości

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,270 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 51%.

Praktyczny, nowoczesny design

Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w słabo oświetlonych pomieszczeniach, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.

Kompaktowe rozmiary

Model RadiForce RX660 jest o 9,5 mm węższy, 56,5 mm płytszy i 6 kg lżejszy od swojego poprzednika. Zmniejszyły się także rozmiary zasilacza, który został wbudowany w obudowę monitora. W efekcie kompaktowa konstrukcja RX660 zajmuje o 23% mniej miejsca, dając radiologom więcej przestrzeni na wykonywanie innych zadań.

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Monitor wyposażono w dwa złącza wejściowe i jedno złącze wyjściowe DisplayPort 1.2, dzięki czemu rozdzielczość 6 MP da się uzyskać korzystając z pojedynczego kabla. Złącze wyjściowe może posłużyć do szeregowego podłączenia dodatkowych monitorów bez zbędnego okablowania.

Funkcja Picture by Picture

Funkcja Picture by Picture (PbyP) pozwala wyświetlać na jednym ekranie obrazy z dwóch różnych źródeł.  Cienkie ramki dodatkowo ułatwiają pracę w konfiguracji wielomonitorowej, ponieważ nie przeszkadzają użytkownikowi przy przenoszeniu wzroku między ekranami.

Dwa rodzaje powłok do wyboru

W zależności od wymagań konkretnego środowiska, do monitora RadiForce RX660 można dobrać powłokę matową AG lub powłokę antyodblaskową AR. Powłoka AG skutecznie redukuje odblaski powstające w bardzo jasnych pomieszczeniach, natomiast powłoka AR zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych obrazów w średnio oświetlonych pomieszczeniach.

Fabryczna regulacja zgodna ze standardem DICOM Part 14

W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i ustawia wszystkie odcienie szarości, aby każdy wyprodukowany monitor był zgodny ze standardem DICOM Part 14.

 

Precyzja gwarantowana

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu do kontroli jakości RadiCS LE monitor RadiForce RX660 wykonuje uproszczoną kalibrację zgodną ze standardem DICOM Part 14, korygując jasność i odcienie szarości monitora. Ogranicza to ilość czasu konieczną na zarządzanie monitorem i zapewnia jednolite wyświetlanie obrazów w miarę upływu czasu.

Prosta kontrola jakości

Wbudowany w przednią ramkę czujnik IFS przeprowadza pomiary jasności i odcieni szarości, a następnie kalibruje monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Eliminuje to potrzebę podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów i pozwala na regularne kontrolowanie jakości bez zasłaniania obszaru wyświetlania. W efekcie proces kontroli jakości zajmuje dużo mniej czasu i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Jednolita jasność na całym ekranie

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

Szerokie kąty widzenia

RadiForce RX660 ma szerokie kąty widzenia, które gwarantują minimalne przesunięcie koloru podczas patrzenia na ekran z boku. Dzięki temu wyświetlany obraz może wygodnie oglądać kilka osób jednocześnie.

Wybór optymalnego trybu wyświetlania

Znajdujący się na przednim panelu przycisk CAL pozwala wybrać różne tryby wyświetlania odpowiednie dla różnych typów obrazów, takich jak CR, CT oraz obrazów endoskopowych. Dołączone oprogramowanie RadiCS LE umożliwia także automatyczny wybór trybu w zależności od rodzaju oglądanych obrazów.

10-bitowe kolory

Monitor może obsługiwać 10-bitowe sygnały dla każdej składowej RGB, wyświetlając ponad miliard kolorów jednocześnie. Gwarantuje to dokładne odtwarzanie odcieni kolorów podczas obrazowania 3D i łączenia obrazów.

Do wyświetlania kolorów 10-bitowych potrzebne są karta graficzna i oprogramowanie obsługujące sygnały 10-bitowe.

Oszczędność energii

RadiForce RX660 wyposażono w panel z energooszczędnym podświetleniem LED, które ogranicza pobór mocy o 26% w porównaniu z poprzednim modelem.

Pomiar EIZO wykonany przy rekomendowanej jasności monitora RX660 na poziomie 500 cd/m2.

Czujnik obecności

Specjalny czujnik wykrywa, gdy użytkownik odchodzi od monitora i przełącza urządzenie w tryb oszczędzania energii. Po powrocie użytkownika na miejsce czujnik rejestruje jego obecność i monitor płynnie wznawia normalne działanie. Najnowsze modele monitorów RadiForce reagują na ciepło, dlatego mają większy zakres i kąt wykrywania obecności w porównaniu z tradycyjnymi czujnikami i działają skutecznie nawet w konfiguracjach wielomonitorowych.

Elastyczna stopka

Elastyczna stopka EIZO umożliwia pochylanie i obrót ekranu oraz oferuje szeroki zakres regulacji wysokości, co znacznie poprawia komfort korzystania z monitora.

Stabilny poziom jasności

Producent ręczy za stabilną jasność swoich monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

Zgodność ze standardami medycznymi

Monitor spełnia najbardziej wymagające normy medyczne, bezpieczeństwa i emisji EMC.

 

5-letnia gwarancja

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pięcioletnią gwarancję ograniczoną.

  Specyfikacja techniczna
  Producent EIZO Nanao
  Zastosowania Radiologia ogólna CR, DDR, Tomografia CT, Rezonans magnetyczny MRI, Mammografia FFDM
  Wielkość 30
  Megapikseli 1MP
  Jasność [cd/m2] 1000
  Kontrast 1500:1
  Paleta barw 16,77 miliona z palety 1.06 miliarda
  Kąty widzenia (pion) [stopni] 176
  Kąty widzenia (poziom) [stopni] 176
  Plamka [mm] 0,1968 x 0,1968
  Kolor Czarny
  Czas reakcji (black-white-black) [ms] 25
  Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 25
  Wyświetlacz (producent) LG Display
  Wyświetlacz (rodzaj) IPS
  Wyświetlacz (typ) IPS
  Panel dotykowy Nie
  Głośniki Nie
  Gwarancja [lata] 5 lat
  Kabel audio Nie
  Kabel USB Tak
  Kabel video (analog) Nie
  Kabel video (DP) Tak
  Kabel video (DVI) Tak
  Kabel video (HDMI) Nie
  Kabel zasilający Tak
  Obszar wyświetlania [mm] 645,5 x 403,0
  Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H: 31 - 127 kHz; V: 22 - 61 Hz
  Pobór mocy (praca) [W] 93 (typ.) - 190 (maks.)
  Pobór mocy (czuwanie) [W] < 1.6
  Regulacja ekranu (pivot) Tak
  Uchwyt typu VESA Tak
  Wejście video (cyfrowe) DVI-D (dual link) x 1, DisplayPort x 2
  Zasilanie AC 100 – 120 V / 200 – 240 V, 50 / 60 Hz
  Dodatkowe funkcje Zarządzanie energią: DVI DMPM, DisplayPort 1.2a
  Normy i cetryfikaty CE (Dyrektywa o wyrobach medycznych), EN60601-1, ANSI/AAMI ES60601-1, CSA C22.2 No. 601-1, IEC60601-1, VCCI-B, FCC-B, CAN ICES-3 (B), RCM, RoHS, China RoHS, WEEE, CCC, EAC
  Skrót właściwości Zastosowania: medyczne. - ekran 30" (76cm), IPS - rozdzielczość naturalna 3280x2048 (16:10) - kontrast 1500:1 - jasność 1000 cd/m² - typowy czas reakcji 25ms - rozdzielczość 6MP - kąty widzenia 176° w pionie i w poziomie - powłoka odblaskowa - gwarancja 5 lat - kolor czarny
  Napisz własną opinię
  Napisz opinię o produkcie:Monitor medyczny EIZO RadiForce RX660-AR
  Twoja ocena
  Zadaj pytanie
  Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!