×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Torba dla ColorChecker® Video XL

Torba dla ColorChecker® Video XL

Kodak Grey Card R-27

Kodak Grey Card R-27

UGRA/Fogra Media Wedge CMYK v3.0

SKU
ugra002

UGRA/Fogra Media Wedge CMYK wersja 3.0

Pasek barw referencyjnych standardowo stosowany w certyfikowanych (kontraktowych) wydrukach próby koloru / proofach. Służy on do kontroli reprodukcji kolorów powstających w trakcie cyfrowej obróbki.

Ugra/Fogra Cmyk Media Wedge składa się z 72 pól kontrolnych z kombinacjami farb procesowych Cyan (C), Magenta (M), Yellow (Y) i Black (K). Każde z pól posiada zdefiniowane wartości kolorymetryczne zgodne z ISO 12647, zależne od użytej metody oraz materiału druku. W dostarczanych plikach znajdują się wartości referencyjne dla standardowych papierów zgodnie z klasyfikacją Instytutu Fogra, np:

  • papier typu 1 i 2: błyszczący lub matowy powlekany o gramaturze powyżej 70g/m2 (ISO 12647-2)
  • papier typu 3: błyszczący powlekany offsetowy, 60 do 70 g/m2 (ISO 12647-2)
  • papier typu 4: niepowlekany biały (ISO 12647-2)
  • papier gazetowy (ISO 12647-3)
  • rotograwiura na papierze powlekanym, 35 do 80 g/m2

 

Ugra/Fogra Cmyk Media Wedge to profesjonalne i niezbędne narzędzie warunkujące powstanie wiarygodnego kontraktowego proof'a. Zintegrowanie z wieloma systemami proofingowymi oraz programami do obróbki materiałów w formacie RIP pozwala na obserwowanie efektów zmian w czasie pracy oraz ich kontrolowanie bez wydruku kontrolnego. Sprawdzi się doskonale w cyfrowej kontroli materiałów w formacie CMYK.

Pakiet Ugra/Fogra Cmyk Media Wedge dostępny jest w dwóch formatach dając użytkownikowi kontrolę nad całym procesem i umożliwiając wprowadzanie zmian w każdym momencie. Taka ewentualność jest niezbędna w przypadku pojawienia się nowej wersji programu lub konieczności wdrożenia innych modyfikacji. Kontrola materiału w całym przebiegu pracy jak i w trakcie przygotowania do procesu proofingowego daje pewność, że transformacje w obrębie koloru będą przebiegały w standaryzowanej przestrzeni CMYK Ugra/Fogra Media Wedge. To zapewnia spóność materiału i pozwala uniknąć błędów produkcyjnych.

Ugra/Fogra Media Wedge CMYK v3.0 dostarczany jest w formie plików EPS i TIFF dla platformy Windows lub Macintosh.

 

 

Specyfikacja techniczna
Zastosowanie CMYK
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:UGRA/Fogra Media Wedge CMYK v3.0
Twoja ocena
Zadaj pytanie