×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Monitor NEC MultiSync EA271F

Monitor NEC MultiSync EA271F

Monitor NEC MultiSync EA271Q

Monitor NEC MultiSync EA271Q

Monitor NEC MultiSync EA245WMi-2

Zastosowania: domowe • biurowe • uniwersalne
Skrót parametrów: matryca IPS 24" • rozdzielczość 1920x1200 (16:10) • jasność: 300 cd/m² • kontrast: 1000:1 • kąty widzenia: 178° / 178° • gwarancja: 3 lata • kolor: czarny / jasny szary.

Pozostało tylko %1
SKU
60004486
Produkcja tego modelu została zakończona. Dostępność wersji czarnej jest ograniczona. Odmiana w obudowie jasno-szarej jest dostępna. 
Następcą jest NEC EA242WU. Wymieniony jest na dole strony.
NEC MultiSync® EA245WMi-2

NEC EA245WMi-2 bezramkowiec łączący w sobie zgrabne wzornictwo z pracą przyjazną dla zdrowia

Monitor o przekątnej 24” z ultracienką maskownicą pomaga osiągnąć najwyższą produktywność, doskonałą wydajność i nieprzeciętną jakość pracy, jednocześnie spełniając wymagania, jakie będą się pojawiać w zastosowaniach wymagających bezpiecznego obrazu, minimalnie obciążającego wzrok. Aby osiągać wysoką produktywność, trzeba zadbać o kwestie zdrowotne. Wbudowana technologia Low Blue Light Plus odfiltrowuje szkodliwe emisje niebieskiego światła, a technologia Flicker-Free (zasilacz podświetlenia DC) eliminuje wpływ migotania, co przekłada się na lepsze samopoczucie użytkownika. W ten sposób zapewniono ochronę oczu użytkownika, a jednocześnie zagwarantowano rzeczywiste oddawanie barw przez monitor niezależnie od kąta patrzenia. Panel z podświetleniem LED i technologią AH-IPS gwarantuje wysoką jasność monitora na poziomie 300 cd/m², a jednocześnie zmniejsza zużycie energii. Cienka maskownica wymaga mniej miejsca bez rezygnacji z dużych rozmiarów ekranu, a jego zgrabny i elegancki wygląd wnosi do biura świeży powiew profesjonalizmu.

 

NEC EA245WMi-2NEC EA245WMi-2

Różnice między spotykanymi wersjami:

NEC EA245WMi-2

Przeznaczenie: monitor korporacyjny, biurowy
Kalibracja: domyślnie niemożliwa, wymaga dokupienia licencji
Jakość wyświetlania: średnie błędy wyświetlania o dużej tolerancji zależnie od egzemplarza
Gwarancja: 3 lata

Podsumowanie: Monitor typowo uniwersalny, zaprojektowany z myślą o biurkach dyrektorów handlowych, użytkujących głównie Excela i programy do poczty. Możliwości graficzne projektowane pod kątem prezentacji biznesowych w Power Poincie.

NEC EA245WMi-2 ColorTuned

Przeznaczenie: amatorska fotografia
Kalibracja: możliwa samodzielnie, wymagane posiadanie kalibratora
Jakość wyświetlania: zależna od umiejętności użytkownika i prawdopodobieństwa trafienia na ładny egzemplarz. Wgrana jedna przykładowa kalibracja.
Gwarancja: 5 lat, standardowa

Podsumowanie: Monitor dokładnie taki sam jak wersja podstawowa, jednak z dołożoną licencją na oprogramowanie NEC SpectraView II oraz wydłużoną gwarancją do 5 lat. W kontekście zastosowań dla fotografa lub grafika należy rozumieć ten model jako "zestaw zrób to sam".

NEC EA245WMi-2 COLOR

Przeznaczenie: amatorska i półprofesjonalna fotografia, grafika webowa, niewymagające projekty graficzne do druku, projektowanie CAD.
Jakość wyświetlania: monitory są przebierane pod kątem egzemplarzy o najlepszej liniowości, równomierności wyświetlania. Stabilizowane i wygrzewanie w celu ujednolicenia parametrów. Dostarczane z wgranymi wieloma kombinacjami parametrów kalibracyjnych, pozwalających dopasować do praktycznie każdego zastosowania i warunków oświetleniowych. 
Gwarancja: 5 lat rozszerzona o gwarancję na piksele.

Podsumowanie: Podstawa bazowa jest taka sama jak w przypadku ColorTuned, jednak w wyniku selekcjonowania zapewnione są o klasę wyższe parametry wyświetlania. Monitory mają też modyfikowane ustawienia w oprogramowaniu wewnętrznym.

Przykładowe certyfikaty kalibracyjne do wglądu.

Sprzętowa kalibracjaSprzętowa kalibracja

Wysoka jakość reprodukcji barwnej

NEC EA245WMi-2 COLOR, dzięki budowie podobnej do profesjonalnych monitorów graficznych, umożliwia osiągnięcie bardzo dużej wierności wyświetlanych walorów barwnych. Jest to szczególnie istotne w dziedziach, gdzie występują odcienie łatwo uciekające w niepożądne rejestry. Do takich dziedzin należy np fotografia portretowa, ale i inne, gdzie występuje problem ze zreprodukowaniem ludzkiej skóry, np w fotografii dziecięcej, beauty.

Precyzja wyświetlania daje komfort pewności jak naprawdę wyglądają zdjęcia leżące na dysku. Pamiętamy bowiem, że w dobie fotografii cyfrowej, monitor jest jedynym urządzeniem, na którym można zobaczyć efekt swojej pracy.

W czasie przygotowania materiałów do internetu, również zwiększa się pewność jak fotografie będą wyglądały na ekranie przeciętnego odbiorcy, gdyż w czasie obróbki nie dokłada się błędów wynikających z przekłamań własnego monitora.

10 bitowa matryca

Poszerzeine zapisu ilości bitów na kanał przekłada się na dokładność wyświetlania. EA271U jest wyposażony w 10-bitowy panel AH-IPS typu LTM270WR3-SSA1 produkcji LG Display, który  wykorzystuje szersze od typowego słowa sterującego, pozwalającego na 256 odcieni na kanał. Paleta jaką dysponuje moniotr to 1024 na każdy z odcieni RGB, co daje sumarycznie ponad 1 mld walorów.

Technika tego typu do niedawna była zastrzeżona wyłącznie w rozwiązaniach profesjonalnych, najdroższych monitorach graficznych, np EiZO ColorEdge. Dzięki temu na ekranie nie ma błedów kwantyzacji na delikatnych przejsciach tonalnych.

Cyfrowa kompensacja nierówności - DUC

W serii EA producent zaimplementował mechanizm wyrównywania nierówności podświetlenia, znany z serii profesjonalnych. Układ DUC (Digital Uninformity Correction) ma zaprogramowaną mapę naturalnej dystrybucji podświetlenia i w czasie rzeczywistym nakłada "negatyw". W efekcie obraz jest rówiejszy, pozbawiony często spotykanych w innych produktach, zaciemnień przy brzegach i plam.

Kompensacja nierówności podświetleniaKompensacja nierówności podświetlenia
Bezramkowa obudowaBezramkowa obudowa

Ulracienkie ramki, bezramkowa obudowa

Wszystkie obecnie produkowane modele monitorów NEC serii EA mają budowę "bezramkową". Taka konstrukcja pozwala na zestawienie moniotrów maksymalnie blisko siebie, minimalizując odstępy pomiędzy sąsiednimi ekranami. Sama ramka od góry i z boków ma zaledwie 1mm grubości.

W przypadku stanowiska jedno monitorowego, niebagatelną zaletą jest zmniejszenie wymiarów zewnętrznych nawet o kilka cm w porównaniu do obudowy klasycznej.

Ergonomia

Regulacja wysokości w zakresie 15 cm. Obracanie do pozycji portretowej (pivot). Odchylanie ekranu przód - tył (tilt) w zakresie 35 stopni oraz obracanie w poziomie (swivel) na obrotowej podstawie w zakresie 180 stopni.

Wszystkie zakresy regulacyjne należą do najwyższego poziomu w branży monitorowej i umożliwiają wygodną konfigurację stanowiska pracy, niezależnie od wzrostu użytkownika, rodzaju fotela czy wysokości biurka.

W przypadku konieczności powieszenia na ścianie lub uchwycie, ramieniu, podstawę można zdjąć i wykorzsytać elementy montażowe w standardzie VESA100.

EA245WMi-2 PivotEA245WMi-2 Pivot

NEC EA245WMi-2 jest wyposażony we wszystkie współczesne standardy podłączeń:

 - Video: 1x DVI-D DualLink, 1x DisplayPort 1.1 IN 1x DisplayPort 1.1 OUT, 1x HDMI 1.4, 1x VGA
 - Komunikacja: 2x USB 3.1 z funkcją komunikacji z monitorem i hubem
 - Audio: 1x jack 3,5 mm wejście liniowe, 1x wyjście słuchawkowe
 - Zarządzanie: 1x port ControlSync IN/OUT
 - Obsługa mediów: Zaimplementowane HDCP 1.3 na wejściach DisplayPort i 1.4 / 2.2 na wejściach HDMI

EA245WMi-2 Interfejsy In / OutEA245WMi-2 Interfejsy In / Out

Cechy specjalne

Advanced NTAA; ControlSync®; Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia dla zachowania optymalnej jasności; Czujnik obecności użytkownika przed monitorem; ErgoDesign®: regulacja wysokości ekranu do (150 mm) oraz funcja Pivot 90°; Funkcja Customize Setting [przywracanie ustawień po zmianach użytkowników]; Kompatybilność z DDC/CI; Picture-by-Picture (obraz obok obrazu); Stopka i uchwyty z możliwością szybkiego odłączenia; Symulacja DICOM; System podświetlenia za pomocą diod LED; Tryby ekonomiczne; Wszechstronność i prosta instalacja (standard VESA) dzięki NaViSet i NaViKey; wsparcie dla standardu sRGB.

MST połączenie łańcuchoweMST połączenie łańcuchowe

MST Multi Stream Transport

NEC EA245WMi-2 posiada zarówno wejście DisplayPort jak i wyjście tego samego typu, które umożliwia podłączenie kolejnego monitora tym samym przewodem. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku laptopów, które z reguły mają jedno wyjście, przez co możliwe jest podłączenie tylko jednego monitora. Przy wykorzystaniu MST można do jednego wyjścia podłączyć dwa lub więcej monitorów.

Połączenie wykonuje się zwykłym, pełnowymiarowym przewodem DisplayPort.

Picture in Picture oraz Multi Picture

Wzorem serii PA oraz wyświetlaczy PublicDisplays, NEC EA271Q posiada funkcję wyświetlania obrazu z innego wejścia. Dodatkowe okno można wyświetlać na kilka sposób, jako okno lub połowę ekranu.

Konstrukcja bez ramek skłania do budowania stanowisk kilkumonitorowych, a oprogramowanie monitora ułatwia ustawienie takich układów. Każdy monitor może mieć przydzielone miejsce w ścianie, osobno konfigurowane, a mechanizm zdalnego zarządzania ułatwia organizację wszystkich razem lub każdego oddzielnie.

NaViSet Administrator 2

Zdalne sterowanie i zarządzanie:

Interaktywne zdalne sterowanie ustawieniami monitora przez sieć LAN (niektóre modele)
Łatwa regulacja ustawień monitora za pomocą protokołu DDC/CI
Zaawansowane monitorowanie i rejestrowanie

Zarządzanie zadaniami:

Zadania z poleceniami - zmiana ustawień lub wykonywanie działań w urządzeniach
Zadania warunkowe - sprawdzanie ustawień i/lub parametrów co określony czas; możliwość ustawienia alertów
Zadania informacyjne - odczyt ustawień lub parametrów i wyświetlanie wyników w czasie rzeczywistym

Naviset AdministratorNaviset Administrator
EA245WMi-2 MedView DICOMEA245WMi-2 MedView DICOM

Zastosowanie w medycynie, DICOM

NEC EA245WMi-2 ma możliwość wyświetlania zgodnie z medycznym standardem DICOM. Fabrycznie zaimplementowany tryb pracy Dicom pozwala na podgląd materiałów PACS, zdjęć RTG i trójwymiarowego zobrazowania CT/MR w środowiskach niewymagających certyfikowanego monitora medycznego.

Do celów, gdzie wyświetlanie podlega reżimom rozporządzenia Ministra Zdrowia, istnieje wersja EA245WMi-2 MedView przeprogramowana na standard medyczny, spełniająca formalne wymogi w części dziedzin zobrazowania medycznego. Monitor tak zaprogramowany przechodzi z powodzeniem okresowe badania specjalistyczne w następujących branżach:

• Stacja przeglądowa: tomografia komputerowa (CT), rezonans magnetyczny (MR), angiografia (angio-MR), mammografia (MRTG).
• Stacja opisowa: stomatologia, pantomografia.

Ekologia w praktyce

Podświetlenie ekranu to najbardziej energochłonny blok monitora i jednocześnie najszybciej zużywający się. Czujnik obecności użytkownika wykrywa, czy ktoś rzeczywiście przebywa przed moniotrem i w przypadku opuszczenia stanowiska, samoczynnie wyłącza podświetlenie. Włącza natomiast po powrocie.

Ponadto monitor może analizować na bieżąco poziom oświetlenia, dopasowując jasność do aktualnych warunków, oraz uwzględniać jasność aplikacji i modyfikować wyświetlanie w locie. Przykładowo, jasna kartka Worda może być nieco przyciemniona, aby nie powodować olśnienia, szczególnie wieczorem lub nocą przy słabym oświetleniu.

Co ważne, monitor zmieniając samoczynnie jasność ekranu zachowuje stały punkt bieli, (temperaturę barwową) nie przesuwa w stronę niebieskiego jak większość konkurencyjnych produktów.

Podsumowanie zalet

Rozwiązanie gotowe na technologie przyszłości – konstrukcja najlepsza pod względem formy i funkcjonalności z ultracienką maskownicą o szerokości 0,8 mm z 3 stron. Ochrona oczu przed nadmiernym wysiłkiem – wbudowana technologia Low Blue Light Plus odfiltrowuje szkodliwe emisje niebieskiego światła i eliminuje migotanie, chroniąc oczy przed zaćmą i zwyrodnieniem plamki żółtej bez pogarszania rzeczywistego oddawania barw przez monitor. Większa produktywność i wielozadaniowość – możliwość połączenia szeregowo za pomocą DisplayPort. Funkcja kontroli jednorodności Uniformity Control zapewnia homogeniczny obraz bez przebarwień. Ergonomia w biurze – regulacja wysokości wraz z możliwością zmiany orientacji ekranu (pivot), pochylenia (tilt) i obrotu w poziomie (swivel) pozwalają na doskonałe dostosowanie monitora do ergonomicznych wymagań użytkownika. Automatyczna regulacja zużycia energii – czujniki obecności człowieka i natężenia oświetlenia otoczenia dostosowują jasność, kiedy użytkownik odchodzi od biurka, aby zminimalizować zużycie energii. Pierwszorzędna jakość obrazu – Panel Advanced High-Performance IPS (AH-IPS) zapewnia najlepsze, w dzisiejszej technice LCD, kąty widzenia i wyraźnie lepszą reprodukcję barw.

Zawartość opakowania:

Monitor
Przewód DisplayPort
Przewód USB
Przewód zasilający
Przewodnik po instalacji

Specyfikacja techniczna
Producent Sharp NEC
Brand NEC
Wielkość 24
Format 16x10
Rozdzielczość 1920x1200
Jasność [cd/m2] 300
Kontrast 1000:1
HDR Nie
Gamut sRGB
Paleta barw 16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Wyświetlacz (producent) LG Display
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Wyświetlacz (model) LM240WUA-SSA1
Wyświetlacz (typ) IPS
Powłoka matrycy satynowa
Panel dotykowy Nie
Obszar wyświetlania [mm] 518.4 x 324
Plamka [mm] 0.270
Czas reakcji (black-white-black) [ms] 6
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 6
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
DUC / DUE Tak
Częstotliwość odchylania (wejście analogowe) H: 31.5 - 77 kHz V: 56 - 75 Hz
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H: 31.5 - 77 kHz V: 56 - 75 Hz
Wejście video (analogowe) 1 x mini D-sub 15 pin
Wejście video (cyfrowe) 1 x DisplayPort; 1 x DVI-D (z HDCP); 1 x HDMI; USB ver. 2.0 (4 down / 1 up)
Wejście USB-C Nie
Głośniki Tak
Gwarancja [lata] 3 lata, możliwość rozszerzenia do 5 lat
Gwarancja na piksele Brak
Kabel audio Nie
Kabel USB Tak
Kabel USB-C Nie
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (DVI) Nie
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Klasa energetyczna E
Pobór mocy (praca) [W] 22 (Tryb Eco) - 28 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] 0.3
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 30° góra, 5° dół / 170° prawo , 170° lewo
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 100
Uchwyt typu VESA Tak
Wymiary (głębokość) [mm] 204.3
Wymiary (szerokość) [mm] 531.5
Wymiary (wysokość max) [mm] 497.6
Wymiary (wysokość min) [mm] 397.6
Zasilanie 100-120 V/220-240 V
Dodatkowe funkcje ControlSync®; Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia dla zachowania optymalnej jasności; Czujnik obecności użytkownika przed monitorem; Dotykowy panel sterujący OSD; Fabryczny zestaw ustawień DICOM; Funkcja Customize Setting [przywracanie ustawień po zmi
Normy i cetryfikaty CE; EAC; EnergyStar 7.0; FCC Class B; Flicker-free; GEEA/Energy Label; ISO 9241-307 (pixel failure class I); Low Blue Light; RoHS; TCO 7.0; TÜV Ergonomics; TÜV GS; UL/C-UL lub CSA
Skrót właściwości

Zastosowania: domowe • biurowe • uniwersalne
Skrót parametrów: matryca IPS 24" • rozdzielczość 1920x1200 (16:10) • jasność: 300 cd/m² • kontrast: 1000:1 • kąty widzenia: 178° / 178° • gwarancja: 3 lata • kolor: czarny / jasny szary.

Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Monitor NEC MultiSync EA245WMi-2
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!