×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Monitor EIZO DuraVision FDF4627W-IP

Monitor EIZO DuraVision FDF4627W-IP

Monitor NEC Multisync E244FL

Monitor NEC Multisync E244FL

Monitor medyczny RadiForce RX1270

Zastosowania: profesjonalne • stacja opisowa CT, MR, RTG • pantomografia • mammografia • teleradiologia • USG • endoskopia • tomosynteza • PACS / RIS
Skrót parametrów: IPS 30" • rozdzielczość 12MP • jasność: 1200 cd/m² • kontrast: 1500:1 • kąty widzenia: 178° / 178° • gwarancja: 5 lat • kolor: czarny • 2 rodzaje powłok: czarny matowy(AG), czarny antyodblaskowy(AR).
SKU
eizo-radiforce-rx1270
 
RadiForce RX1270

12-megapikselowy ekran w rozdzielczości 4200 x 2800 potrafi wyświetlać wiele różnych obrazów w dowolnym układzie. Wbudowana lampa subtelnie oświetla ścianę znajdującą się za monitorem, nie zakłócając typowego, przygaszonego oświetlenia panującego w pomieszczeniach diagnostycznych.

 

 

Wysoka ostrość obrazu


Monitor wyświetla piksele w rozmiarze 0,1554 mm, dzięki czemu obraz widoczny na ekranie jest ostry i wyraźny.

Technologia poprawy ostrości

 

Monitor medyczny musi odznaczać się wysokim poziomem jasności, aby spełniać obowiązujące w medycynie standardy. Osiągnięcie wysokiej jasności na panelu LCD wymaga jednak zwiększenia współczynnika apertury piksela, co nieuchronnie powoduje utratę ostrości. Unikalna technologia EIZO o nazwie Sharpness Recovery przywraca pierwotną ostrość obrazu, określaną współczynnikiem MTF (Modulation Transfer Function – funkcja przeniesienia modulacji). Dzięki temu obrazy wyświetlane na monitorze są ostre nawet przy wysokiej jasności ekranu.

Wartość współczynnika MTF informuje o tym, jak wiernie panel odtwarza szczegóły wyświetlanego obrazu. Po włączeniu funkcji Sharpness Recovery przy częstotliwości przestrzennej 1,182 cykli/mm współczynnik MTF zwiększa się o ok. 50%.

Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji


Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Wybrane modele z serii RadiForce wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo.

Algorytm wykorzystywany przez sztuczną inteligencję (AI) w modelu RX1270 umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.

Prosta kontrola jakości


Wbudowany w przednią ramkę czujnik IFS przeprowadza pomiary jasności i odcieni szarości, a następnie kalibruje monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14. Eliminuje to potrzebę podłączania i odłączania zewnętrznych kalibratorów, a także pozwala na regularne kontrolowanie jakości bez zasłaniania obszaru  wyświetlania. W efekcie proces kontroli jakości zajmuje dużo mniej czasu i wymaga mniejszych nakładów finansowych.

Stabilny poziom jasności


EIZO ręczy za stabilną jasność swoich monitorów i obejmuje ją gwarancją na określony czas użytkowania.

Jednolita jasność na całym ekranie


Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) zapewnia optymalną, równomierną jasność podświetlenia, co zwykle jest trudne do osiągnięcia ze względu na specyfikę monitorów LCD.

Jasność na stałym poziomie


Wbudowany czujnik podświetlenia stale kontroluje luminancję panelu. Oznacza to, że jasność dopasowywana jest już w kilka sekund po włączeniu monitora i nie zmienia się przez cały czas pracy.

Miliard kolorów dzięki 13-bitowej tabeli LUT


Za reprodukcję kolorów odpowiada 13-bitowa tabela LUT. Gdy monitor odbiera sygnał DisplayPort, na ekranie może wyświetlać się obraz 10-bitowy. W efekcie dostępnych jest aż miliard kolorów, co ułatwia rozróżnianie drobnych struktur w procesie diagnostycznym.

Zgodność ze standardami AAPM/Euref/DIN


Własności obrazu (w szczególności jasność i kontrast) są zgodne z normą DIN 6868-157. Konfigurację trybu DICOM® GSDF przeprowadza się w fabryce, co gwarantuje stałą reprodukcję skali szarości, wyjątkowo istotną w diagnostyce.

Stała kontrola jakości obrazu


EIZO RadiCS, opcjonalne oprogramowanie do kontroli jakości obrazu, umożliwia kompleksowe zarządzanie monitorami, w tym przeprowadzanie kalibracji i testów zgodności. Dla środowisk, w których korzysta się z wielu stacji roboczych, polecamy RadiNET Pro – oprogramowanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie kalibracją wszystkich podłączonych monitorów. Odciąża to administratorów i pracowników serwisu IT, znacznie obniżając przy tym koszty związane z kontrolą jakości monitorów. Podstawowa wersja oprogramowania RadiCS LE jest dołączona do każdego monitora RadiForce.

Nowa jakość pracy z obrazami medycznymi


W nowoczesnym szpitalu coraz więcej badań ogląda się w postaci cyfrowej, dlatego radiolodzy potrzebują monitorów umożliwiających sprawne nawigowanie między wieloma obrazami. Unikalna technologia EIZO Work-and-Flow znacznie upraszcza im pracę, oferując szereg funkcji przygotowanych specjalnie z myślą o zastosowaniach diagnostycznych. Aby korzystać z Work-and-Flow, potrzebny jest monitor RadiForce i dołączone do niego oprogramowanie RadiCS LE.

Funkcja Point-and-Focus


Korzystając z funkcji Point-and-Focus, radiolog może zaznaczyć wybrane obszary obrazu za pomocą myszki i klawiatury, aby dokładnie je ze sobą porównać. Ocenę dodatkowo ułatwia możliwość zmiany jasności i skali szarości dla konkretnych punktów na ekranie.

Funkcja Hide-and-Seek


Funkcja Hide-and-Seek służy do szybkiego chowania i pokazywania okna PinP (Picture in Picture). W tym celu wystarczy przesunąć kursor myszki do krawędzi ekranu albo nacisnąć odpowiedni klawisz skrótu. Dzięki temu można wyeliminować dodatkowy monitor, nie rezygnując z szybkiego przeglądania raportów, danych pacjenta, itp.

Jednoczesna reprodukcja kolorów i skali szarości

 

Funkcja Hybrid Gamma PXL automatycznie rozróżnia obrazy kolorowe i monochromatyczne, wyświetlając je w taki sposób, aby każdy piksel miał optymalną skalę szarości. Dzięki temu obrazy monochromatyczne z badań takich jak CR lub DR wyświetlane są zgodnie ze standardem DICOM Part 14, a obrazy kolorowe, wykorzystywane np. w endoskopii, medycynie nuklearnej czy renderingu 3D, są odtwarzane zgodnie ze standardem Gamma 2.2. W efekcie radiolog może wygodnie oglądać wszystkie badania na jednym ekranie.

Lepsza widoczność detali z funkcją Instant Backlight Booster


Funkcja Instant Backlight Booster polega na tymczasowym podwyższeniu jasności obrazu do wartości maksymalnej, aby poprawić widoczność szczegółów obrazu. Korzystając ze skrótu klawiszowego, użytkownik może włączyć tę funkcję dla kilku monitorów jednocześnie – dzięki temu wszystkie ekrany będą wyświetlane z taką samą, podwyższoną jasnością.

Funkcja Switch-and-Go 


Funkcja Switch-and-Go pozwala obsługiwać dwa komputery jednocześnie za pomocą jednej myszki i klawiatury (kursor porusza się między ekranami). Lekarz może również przełączać sygnały między stacjami roboczymi, nie musząc za każdym razem zmieniać urządzeń peryferyjnych. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy i uzyskać wygodną, intuicyjną w obsłudze przestrzeń roboczą.

Komfort obsługi


Monitory z serii RadiForce wyposażono w zestaw funkcji, które ułatwiają pracę personelowi medycznemu i usprawniają proces diagnostyczny.

Wiele obrazów na jednym ekranie

Na 12-megapikselowym ekranie w wysokiej rozdzielczości (4200 x 2800) można wyświetlać wiele obrazów jednocześnie, w dowolnym układzie. Dzięki temu wszystkie potrzebne dane są lepiej i łatwiej widoczne niż w konfiguracjach wielomonitorowych.

Przemyślana konstrukcja


Monitor wyposażono w ekran o przekątnej 30,9 cala i rozdzielczości 12 MP. Zajmuje on mniej miejsca niż dwa tradycyjne modele 5 MP ustawione obok siebie. Jednocześnie RX1270 ma wbudowane oświetlenie i wewnętrzny zasilacz, które nie zabierają przestrzeni na biurku.

Elegancka obudowa


Czarne ramki z przodu obudowy pomagają skupić wzrok na ekranie podczas pracy w ciemnych pomieszczeniach diagnostycznych, a biały pasek biegnący po bokach monitora nadaje mu lekkiego, nowoczesnego wyglądu.

 

Kwintesencja komfortu


Kompaktowy, 12-megapikselowy monitor multimodalny wyposażony w bogaty zestaw funkcji zwiększających produktywność i komfort pracy.

 

  1. Ulga dla oczu
    Wbudowana lampa subtelnie oświetla ścianę znajdującą się za monitorem, nie zakłócając typowego, przygaszonego oświetlenia panującego w pomieszczeniach diagnostycznych. Takie rozwiązanie zmniejsza kontrast między ścianą a monitorem, zapobiegając zmęczeniu wzroku, ale nie powodując jednocześnie odbijania się światła od ekranu.
  2. Poręczna lampka
    Monitor wyposażono w lampkę punktową, która ułatwia czytanie papierowych dokumentów i pisanie na klawiaturze. Jej położenie można z łatwością regulować.

Dwa rodzaje powłok do wyboru

W zależności od wymagań konkretnego środowiska można wybrać model monitora z powłoką matową (AG) lub powłoką antyodblaskową (AR).

Powłoka AG skutecznie redukuje odblaski powstające w bardzo jasnych pomieszczeniach, natomiast powłoka AR zapewnia dobrą widoczność wyświetlanych obrazów w średnio oświetlonych pomieszczeniach.

Testy technologii Hybryd Gamma PXL


W japońskim szpitalu Kumamoto Chuo przeprowadzono testy, w ramach których oceniono technologię Hybrid Gamma PXL pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa. Okazało się, że przy wyświetlaniu obrazów kolorowych monitory z włączoną funkcją Hybrid Gamma PXL spisywały się albo tak samo jak monitory, w których ta funkcja została wyłączona, albo lepiej (w ok. 37% przypadków). Badanie wykazało również, że monitor z funkcją Hybrid Gamma PXL wyświetla monochromatyczne obrazy tak samo dobrze, jak monochromatyczne monitory z trybem GSDF.

 

Fabryczna regulacja zgodna z DICOM Part 14


W celu zapewnienia jak najdokładniejszych, spójnych odcieni szarości EIZO przeprowadza na linii produkcyjnej dokładne pomiary i reguluje każdy monitor tak, aby był zgodny ze standardem DICOM Part 14. Z kolei przy uruchamianiu lub wznawianiu pracy monitora opatentowana przez EIZO funkcja korekcji dryftu szybko stabilizuje poziom jasności, a specjalny czujnik mierzy jasność podświetlenia i kompensuje jej wahania wywołane przez temperaturę otoczenia i upływ czasu.

 

Wygodna kontrola jakości


Parametry wyświetlania obrazu (m.in. kolory i jasność) w monitorach LCD zmieniają się wraz z upływem czasu. Proces ten przebiega powoli i stopniowo, dlatego trudno jest go zauważyć. Aby utrzymać parametry wyświetlania na stałym poziomie, należy wdrożyć odpowiednie rozwiązanie do kontroli jakości.

Korzystając z wbudowanego czujnika IFS oraz dołączonego oprogramowania RadiCS LE, możesz z łatwością skalibrować monitor zgodnie ze standardem DICOM Part 14 bez konieczności podłączania zewnętrznego kalibratora.

 

Gwarancja stabilnej jasności
 

Producent ręczy za stabilną jasność swoich monitorów w okresie użytkowania określonym w gwarancji.

Proste tworzenie konfiguracji wielomonitorowych

Wbudowane złącze wyjściowe DisplayPort umożliwia szeregowe połączenie ze sobą kilku monitorów, aby z łatwością stworzyć konfigurację wieloekranową bez zbędnego okablowania.

 

Hub USB i złącze USB-C do ładowania urządzeń


Monitor wyposażono w dwa porty USB-A downstream umożliwiające podłączenie myszy, klawiatury lub innych urządzeń USB. Ma również złącze USB-C do ładowania smartfonów i tabletów z pomocą do 15 W. Gdy urządzenie jest podłączone przez USB-C, komputer nie ma dostępu do jego pamięci ani ustawień – przechowywane na nim dane są więc bezpieczne.

Gwarancja

 

 5-letnia gwarancja
 

Firma EIZO i jej autoryzowani dystrybutorzy zapewniają pełną pięcioletnią gwarancję.  Jest to możliwe dzięki rozwiniętemu procesowi produkcyjnemu opartemu na prostej zasadzie: tworzenie innowacyjnego sprzętu z najwyższej jakości materiałów.

 
Zrównoważony rozwój


Zgodnie z filozofią EIZO produkt wysokiej jakości to produkt o długim cyklu życia, przyjazny dla środowiska i powstały w duchu zrównoważonego rozwoju. Monitory RadiForce powstają więc zgodnie z międzynarodowymi przepisami środowiskowymi, oferują inteligentne funkcje energooszczędne i mają długą żywotność, dzięki której ograniczają zużycie zasobów

 

 

Opakowanie przyjazne dla środowiska


 RX370 jest pierwszym produktem EIZO pakowanym przy pomocy pulpy papierowej, wytwarzanej z pochodzących z recyklingu kartonów i gazet. Pulpa ta, zwana również masą papierową, ma mniejszy wpływ na środowisko naturalne niż tradycyjne materiały używane do pakowania, takie jak styropian czy plastik. EIZO konsekwentnie dąży do wprowadzania odpowiedzialnych rozwiązań produkcyjnych, dzięki którym może dostarczać wysokiej jakości produkty, mając jednocześnie na uwadze dobro planety.

Monitor przyjazny środowisku


Monitory RX370 produkowane są we własnej fabryce EIZO, w której wdrożono system zarządzania środowiskowego zgodny z normą ISO 14001. Obejmuje to m.in. ograniczenie odpadów i emisji, zmniejszenie zużycia wody, zasobów i energii oraz promowanie ekologicznej postawy wśród pracowników. EIZO relacjonuje te działania w corocznym, udostępnianym publicznie raporcie dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu.

 
Społecznie odpowiedzialna produkcja


Produkcja monitora RX370 odbywa się w sposób odpowiedzialny społecznie. Na żadnym jej etapie nie wykorzystuje się pracy dzieci ani pracy przymusowej. Wszyscy dostawcy EIZO zostali starannie wyselekcjonowani, tak aby zapewnić odpowiedzialność społeczną całego łańcucha dostaw. Dotyczy to w szczególności pozyskiwania minerałów „konfliktowych”. EIZO co roku publikuje szczegółowy raport dotyczący odpowiedzialności społecznej.

 

Troska o planetę


Projektując monitor RX370, wzięliśmy pod uwagę jego wpływ na środowisko naturalne i zadbaliśmy o to, by miał jak najdłuższy cykl życia – zazwyczaj znacznie wykraczający poza 5-letni okres gwarancyjny. Części zamienne są dostępne do pięciu lat po zakończeniu produkcji. Długa żywotność monitora i możliwość jego naprawy pozwalają oszczędzać zasoby i chronić środowisko. W procesie produkcji zwracamy szczególną uwagę na stosowanie wyłącznie komponentów i materiałów wysokiej jakości.

Specyfikacja techniczna
Producent EIZO Nanao
Zastosowania Radiologia ogólna CR, DDR, Tomografia CT, Rezonans magnetyczny MRI, Angiografia subtrakcyjna DSA, Mammografia FFDM
Wielkość 30
Megapikseli 8MP
Jasność [cd/m2] 1200
Kontrast 1500:1
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
Plamka [mm] 0.1554 x 0,1554
Kolor Czarny
Wyświetlacz (model) AH-IPS
Wyświetlacz (producent) LG Display
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Wyświetlacz (typ) IPS
Panel dotykowy Nie
Głośniki Tak
Gwarancja [lata] 5 lat
Kabel audio Nie
Kabel USB Tak
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (DVI) Nie
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Obszar wyświetlania [mm] 652,7 x 435,1
Częstotliwość odchylania (wejście analogowe) H: 31.5 - 77 kHz V: 56 - 75 Hz
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H: 31.5 - 77 kHz V: 56 - 75 Hz
Pobór mocy (praca) [W] 77 (min.) - 188 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] 0.2
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 30° góra, 5° dół / 170° prawo , 170° lewo
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 100
Uchwyt typu VESA Tak
Wejście video (analogowe) 1 x mini D-sub 15 pin
Wejście video (cyfrowe) 2 x DisplayPort; 1 x HDMI; 2 x USB ver. 2.0 typ B; 3 x USB ver. 2.0 typ A
Wymiary (głębokość) [mm] 225
Wymiary (szerokość) [mm] 689,8
Wymiary (wysokość max) [mm] 608
Wymiary (wysokość min) [mm] 508
Zasilanie 100-120 V/220-240 V
Dodatkowe funkcje ControlSync®; Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia dla zachowania optymalnej jasności; Czujnik obecności użytkownika przed monitorem; Dotykowy panel sterujący OSD; Fabryczny zestaw ustawień DICOM; Funkcja Customize Setting [przywracanie ustawień po zmi
Normy i cetryfikaty CE; EAC; EnergyStar 7.0; FCC Class B; Flicker-free; GEEA/Energy Label; ISO 9241-307 (pixel failure class I); Low Blue Light; RoHS; TCO 7.0; TÜV Ergonomics; TÜV GS; UL/C-UL lub CSA
Skrót właściwości Zastosowania: profesjonalne • stacja opisowa CT, MR, RTG • pantomografia • mammografia • teleradiologia • USG • endoskopia • tomosynteza • PACS / RIS
Skrót parametrów: IPS 30" • rozdzielczość 12MP • jasność: 1200 cd/m² • kontrast: 1500:1 • kąty widzenia: 178° / 178° • gwarancja: 5 lat • kolor: czarny • 2 rodzaje powłok: czarny matowy(AG), czarny antyodblaskowy(AR).
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Monitor medyczny RadiForce RX1270
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!