×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Monitor NEC Multisync PA322UHD-2-SV2

Monitor NEC Multisync PA322UHD-2-SV2

Monitor NEC MultiSync EA275WMi-CT ColorTuned

Monitor NEC MultiSync EA275WMi-CT ColorTuned

Monitor NEC MultiSync EA275UHD COLOR

Zastosowania: domowe, biurowe, fotografia, grafika, webmastering. - ekran: 27", IPS - rozdzielczość naturalna: 3840x2160 (16:9) - jasność: 350 cd/m² - kontrast: 1000:1 - kąt widzenia: H 178° / V 178° - gwarancja: 5 lat - gwarancja na piksele - kolor: czarny
SKU
60003865CR
 
 

          MultiSync® EA275UHD COLOR

NEC MultiSync® EA275UHD COLOR - prekalibrowany monitor fotograficzny

Produkt wycofany z produkcji. Monitory będące następcami lub modelami równoważnymi, znajdziesz na dole strony.

Półprofesjonalny monitor do fotografii, grafiki, webmasteringu i projektowania.

Wersja COLOR jest rozwinięciem znakomicie przyjętych na rynku monitorów ColorTuned. Z uwagi na duży potencjał tej serii, firma monitory.mastiff.pl proponuje następujące przygotowanie:

 1. Stabilizacja panelu (matrycy) w kontrolowanych warunkach.
 2. Wykluczenie ryzyka wad pikseli i rażących nierówności podświetlenia.
 3. Gwarancja na wady pikseli i subpikseli.
 4. Prekalibracja, uwzględniająca następujące zastosowania:
  - uniwersalne, domowe, biurowe,
  - fotograficzne pod media elektroniczne,
  - fotograficzne do współpracy z minilabami,
  - projektowanie architektoniczne,
  - edycja tekstów,
  - praca programistyczna.
 5. Po kątem ergonomii użytkownia, przygotowane są następujące korekcje:
  - standardowa, naturalne ustawienia monitora,
  - uniwersalna: przygotowana pod kątem długotrwałej pracy,
  - ergonomiczna: korekcja typu LowBlueEmission, pod kątem obniżenia intensywności niebieskiej części widma, do pracy z tekstem, arkuszami danych, na stanowiskach gdzie występuje ekstremalnie długotrwałe obciążenie wzroku,
  - szeroki zakres dostosowania do warunków oświetleniowych.
 6. Załączony indywidualny certyfikat pomiarowy.
 7. Wzornik barwny do oceny kalibracji, kontroli monitora i poprawności oświetlenia.
 8. Oprogramowanie do samodzielnej kalibracji NEC SpectraView II.
 9. Gwarancja rozszerzona do 5 lat.
 10. Stosowne oznaczenia na monitorze i opakowaniu.

Wszystkie opracowane korekcje są zapisane w postaci bazy plików importowanych oprogramowania zarządzającego monitorem. Przełączanie scenariusza wyświetlania następuje przez wybranie odpowiedniej pozycji w programie kalibracyjnym. Przekonfigurowanie monitra następuje automatycznie.


Kompletne pliki prekalibracyjne mogą również służyć, do odświeżenia monitora (rekalibracji) po pewnym czasie. Firma oferuje możliwość wypożyczenia odpowiedniego czujnika do tego celu. Rekalibracja sprowadza się wówczas do powieszenia kalibratora na ekranie i naciśnięciu przycisku rekalibracji. Cały proces jest zautomatyzowany i ma następujące zalety:

 1. w czasie rekalibracji nie można popełnić błędu,
 2. niższe koszty eksloatacji, nie trzeba wzywać technika do kalibracji.


Firma monitory.mastiff.pl jest autoryzowanym partnerem NEC Display Solutions Europe GmbH i uczestnikiem programów NEC BusinessPARTNER oraz NEC SolutionsPLUS.

Monitory w wersji COLOR są dostępne wyłącznie w ofercie monitory.mastiff.pl.


WAŻNA UWAGA:

Wbrew potocznym opiniom i wielu amatorskim opisom w zwykłych sklepach komputerowych, monitory ustawiane do jednego, hipotetycznego zestawu parametrów, nie są "skalibrowane"! Kalibracja musi uwzględniać indywidualne zastosowania i warunki panujące w docelowym miejscu pracy. Wersja COLOR, przygotowywana przez monitory.mastiff.pl ma zaprogramowanych nawet kilkanaście scenariuszy prekalibracyjnych, dzięki czemu istnieje duże prawdopodobieństwo dopasowania "w ciemno" do docelowych warunków. Nie należy jednak z góry zakładać, że jest taka kalibracja to kompletne i wystarczające rozwiązanie. W celu precyzyjnego dostrojenia monitora, bezwzględnie koniecznego w zastosowniach graficznych i fotograficznych, polecane jest skorzystanie z osobnej usługi kalibracji. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą, w celu uzgodnienia wariantów najbardziej odpowiednich do Państwa potrzeb. Kontakt: color@mastiff.pl


Cechy ogólne

Standard 4K UHD wchodzi do monitorów półprofesjonalnych.

Pomimo upływu czasu, rozdzielczość 4K UHD upowszechnia się zaskakująco powoli w monitorach średniej i wyższej klasy. NEC EA275UHD, obok modelu uniwersalnego EIZO FlexScan EA2785, to unikaty w tej branży, w kategorii rozdzielczości UHD na panelu IPS 27". Przy takim połączeniu rozdzielczości i rozmiaru, uzyskuje się nieprzeciętną szczegółowość i ostrość obrazu. W porównaniu do popularnej rozdzielczości FullHD 1920x1080, każdy piksel jest zamieniony na cztery piksele na EA275UHD. Takie zwiększenie rozdzielczości jest nieocenioną zaletą jeśli na monitorze wyświetla się drobne detale. Świetnie to widać w aplikacjach do projektowania CAD, przy wszelakich rysunkach technicznych i architektonicznych. W przypadku fotografii i grafiki, ostrość obrazu jest bardziej zbliżona do finalnego efektu na papierze. Przy retuszu w fotografii portertowej i beauty odwzorowanie faktury i deali skóry wchodzi na zupełnie inny poziom jakościowy.

Unikatowe połączenie monitora amatorskiego i profesjonalnego.

Monitor EA275UHD pierwotnie został zaprojektowany do zastosowań uniwersalnych. Dziełem przypadku, komputer sterujący, odpowiedzialny w 80-85% za efekt finalny na ekranie, jest blisko spokrewniony z zaawansowanymi monitorami profesjonalnymi. Dzięki temu uzyskuje się niespotykane możliwości kreowania właściwości użytkowych monitora. Istnieje kilka różnych odmian, różniących się konfiguracją oprogramowania wewnętrznego i wykorzystaniem wbudowanych możliwości. Wersja COLOR jest specjalnie przygotowana pod kątem wymagań stawianych w fotografii, amatorskiej grafice i webmasteringu.


Kalibracja sprzętowa SpectraView 2

Oprogramowanie SpectraView II zostało zaprojektowane dla profesjonalistów wymagających dokładnego odwzorowania barw. Łączy w sobie funkcje silnika SpectraView wykorzystane w wielokrotnie nagradzanych monitorach biurkowych NEC serii PA i wielkoformatowych monitorach UHD oraz czujnik pomiaru kolorów oraz wyrafinowane oprogramowanie kalibracyjne. Uzyskano w ten sposób bardzo dokładne, niezawodne i powtarzalne rozwiązanie, oferujące wiele wartościowych funkcji kalibracji i profilowania monitorów.

System SpectraView II wykorzystuje czujnik koloru do pomiarów barw na monitorze podczas kalibracji. Oprogramowanie analizuje pomiary i wysyła bezpośrednio do monitora polecenia dotyczące dostosowania barw. W ten sposób regulacja barw odbywa się w monitorze, a nie w karcie graficznej. Dzięki SpectraView II w korekcji gamma i korekcji krzywej odpowiedzi tonalnej monitora w ogóle nie jest wykorzystywana karta graficzna, co gwarantuje zachowanie wierności barw w systemie.

Oprogramowanie SpectraView 2 jest dostępne dla systemu Apple macOS / OSX, Microsoft Windows i kilku dystrybucji systemu Linux.

Najważniejsze funkcje:

 • Duża głębia bitowa wewnętrznych tablic LUT (Look Up Table)
  Każdy monitor LCD z oprogramowaniem SpectraView II korzysta z trzech wewnętrznych 14-, 12- lub 10-bitowych tablic LUT (w zależności od modelu). Tablice te pozwalają na bardzo precyzyjne regulacje krzywej odpowiedzi tonalnej monitora bez ograniczania liczby wyświetlanych kolorów.

 • Blokowanie monitora
  Po skalibrowaniu elementów menu ekranowego (OSD) można zablokować monitor, aby zapobiec przypadkowym lub nieupoważnionym regulacjom, które mogłyby spowodować rozkalibrowanie urządzenia.

 • Pełna automatyka kalibracji
  Poprzez regulację monitora bezpośrednio na poziomie rozwiązań sprzętowych optymalne ustawienia są konfigurowane bez ingerencji użytkownika. System SpectraView II komunikuje się z monitorami za pomocą dwukierunkowego łącza komunikacyjnego DDC/CI (Display Data Channel – Command Interface) między kartą graficzną a monitorem przez zwykły przewód do przesyłania sygnału wideo. Nie są konieczne żadne dodatkowe kable.

 • Funkcja kolorymetru
  Oprogramowanie jest wyposażone w funkcję kolorymetru, dzięki której czujnik koloru może wykonywać bezpośrednie pomiary, a wyniki mogą być wyświetlane w różnych formatach.

 • Wiele zestawów ustawień kalibracyjnych
  Dzięki funkcji błyskawicznego wczytywania różnych ustawień kalibracyjnych monitora możliwe jest szybkie i łatwe przełączanie między różnymi kalibracjami bez konieczności ponownego kalibrowania monitora. Za każdym razem, gdy wczytywany jest zestaw ustawień kalibracyjnych, automatycznie uaktualniane są wymagane ustawienia monitora i profile ICC/ColourSync.

 • Profilowanie monitora
  Po kalibracji monitor jest automatycznie profilowany, a dokładne profile barw ICC/ColourSync są generowane i automatycznie rejestrowane w systemie zarządzania kolorem. Profile te wykorzystują matrycę Bradford Chromaticity Adaptation.

 • Dostęp do wielu informacji
  Po zakończeniu kalibracji monitora wyświetlane jest okno informacji z jej wynikami i wieloma parametrami monitora, pokazujące np. mierzoną przestrzeń barw, śledzenie barw w skali szarości, wartości Delta-E i wartości luminancji. Wyświetlane są również dodatkowe informacje o monitorze takie jak nazwa modelu, numer seryjny i łączna liczba godzin eksploatacji.

 • Kontrola stanu kalibracji
  Oprogramowanie SpectraView II wysyła zapytanie do każdego skalibrowanego monitora, aby sprawdzić, czy od ostatniej kalibracji zmienił się stan jakichkolwiek elementów sterowania. W razie jakiejkolwiek zmiany można automatycznie przywrócić poprzednią kalibrację.

 • Uniwersalność
  Liczne funkcje i opcje programu SpectraView II zapewniają mu uniwersalność. Oprogramowanie jest w pełni zgodne z normą DICOM na potrzeby obrazowania medycznego. Można ustawić konkretną luminancję monitora lub wybrać opcję maksymalnej wartości możliwej do uzyskania w monitorze.

Funkcja kolorymetru

Wiele zestawów ustawień kalibracyjnych

Dostęp do wielu informacji

Uniwersalność


Zalety

 • Bogate szczegóły i możliwość zobaczenia całego obrazu – rozdzielczość 4K UHD 3840 x 2160.
 • Ergonomia w biurze – pełna regulacja wysokości (130 mm) wraz z możliwością zmiany orientacji ekranu (pivot), pochylenia (tilt) i obrotu w poziomie (swivel) pozwalają na doskonałe dostosowanie monitora do ergonomicznych wymagań użytkownika.
 • Zużycie energii ograniczone do minimum – czujnik obecności człowieka wykrywa obecność osoby przed ekranem oraz automatycznie włącza/wyłącza monitor w zależności od obecności użytkownika.
 • Bezkompromisowa jakość obrazu i bardziej realistyczne odtwarzanie barw – 10-bitowa, paleta barw IPS sRGB (symulacja HiFRC 8+2).
 • Bezpośrednia analiza zdjęć radiologicznych – symulacja DICOM. (*)
 • Wszechstronne możliwości podłączania – 4 wejścia sygnałów (DVI-D, DP, HDMI, USB) pozwalają na współpracę z najnowszymi urządzeniami biurowymi.
 • Darmowe pobranie oprogramowania do zarządzania wieloma monitorami – dzięki NaViSet Administrator 2 można zarządzać wszystkimi podłączonymi monitorami z centralnej lokalizacji.

Cechy dodatkowe

 • ControlSync®
 • Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia dla zachowania optymalnej jasności.
 • Czujnik obecności użytkownika przed monitorem.
 • Dotykowy panel sterujący OSD.
 • Fabryczny zestaw ustawień DICOM. (*)
 • Funkcja Customize Setting [przywracanie ustawień po zmianach użytkowników].
 • Licznik Carbon footprint. Licznik carbon savings.
 • NaViSet Administrator 2.
 • System podświetlenia za pomocą diod LED.
 • Tryby ekonomiczne.
 • USB wer. 3.0 (3 porty downstream / 1 porty upstream).
 • Wsparcie dla standardu sRGB.

(*) - Uwaga: Monitor ma zaimplementowaną fabrycznie krzywą tonalną zgodną z Dicom, jednak nie jest to monitor medyczny. Nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia w zakresie wymagań technicznych monitorów opisowych ani diagnostycznych. Użycie wyłącznie na własną odpowiedzialność, ewentualnie w zastosowaniach medycznych nie wymagających zgodności formalnej, oraz w weterynarii.

Specyfikacja techniczna
Producent Sharp NEC
Brand NEC
Kolor Czarny
Wielkość 27
Format 16x9
Rozdzielczość 4K UHD 3840x2160
Jasność [cd/m2] 350
Kontrast 1000:1
HDR Nie
Gamut sRGB
Paleta barw 16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Wyświetlacz (producent) LG Display
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Wyświetlacz (model) AH-IPS LG Display LM270WR2-SPA1
Wyświetlacz (typ) IPS
Powłoka matrycy satynowa
Panel dotykowy Nie
Plamka [mm] 0.155
Czas reakcji (black-white-black) [ms] 5
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 5
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
DUC / DUE Nie
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H: 31.5 - 135 kHz V: 30 - 75 Hz
Wejście video (cyfrowe) 1 x DisplayPort; 1 x DVI-D; 1 x HDMI; USB wer. 3 (port typu Uplink x 1 / port typu Downlink x 2) wer. 2 (port typu Downlink x 1)
Wejście USB-C Nie
Głośniki Tak
Gwarancja [lata] 3 lata
Gwarancja na piksele Tak (sprzedawcy)
Kabel audio Nie
Kabel USB Nie
Kabel USB-C Nie
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (DVI) Nie
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Klasa energetyczna B
Pobór mocy (praca) [W] 28 (Tryb Eco) - 49 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 0.37
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 30° góra, 5° dół / 170° prawo , 170° lewo
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 130
Uchwyt typu VESA Tak
Wymiary (głębokość) [mm] 230
Wymiary (szerokość) [mm] 639,2
Wymiary (wysokość max) [mm] 547,9
Wymiary (wysokość min) [mm] 417,9
Zasilanie 1.2 A/0.65 A; 100-120 V/220-240 V
Dodatkowe funkcje ControlSync®; Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia dla zachowania optymalnej jasności; Czujnik obecności użytkownika przed monitorem; DisplayPort; ErgoDesign®: regulacja wysokości ekranu do (130 mm), Swivel (170°) oraz Pivot (90°); Kompatybilność z Win
Normy i cetryfikaty CE; EAC; EnergyStar 6.0; FCC Class B; ISO 9241-307 (pixel failure class I); MPR II/ MPR III; RoHS; TCO 6.0; TÜV Ergonomics; TÜV GS; UL/C-UL lub CSA
Skrót właściwości Zastosowania: domowe, biurowe, fotografia, grafika, webmastering. - ekran: 27", IPS - rozdzielczość naturalna: 3840x2160 (16:9) - jasność: 350 cd/m² - kontrast: 1000:1 - kąt widzenia: H 178° / V 178° - gwarancja: 5 lat - gwarancja na piksele - kolor: czarny
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Monitor NEC MultiSync EA275UHD COLOR
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!