×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Monitor EIZO FlexScan EV3285

Monitor EIZO FlexScan EV3285

Monitor NEC MultiSync EA271U

Monitor NEC MultiSync EA271U

Monitor NEC MultiSync EA271U COLOR

Już od 4 920,00 zł 4 000,00 zł
Zastosowania: półprofesjonalne • uniwersalne • fotografia • grafika • webdesign • CAD/CAM.
Skrót parametrów: Matryca IPS 27" • rozdzielczość 4K UHD 3840x2160 (16:9) • jasność: 350 cd/m² • kontrast: 1300:1 • kąty widzenia: 178° / 178° • gwarancja: 5 lat • gwarancja na piksele • kolor: czarny / jasny szary.
Pozostało tylko %1
SKU
60004302CR
Ten produkt został już wycofany. Użyj możliwości zapytania o dostępność aby sprawdzić, czy jest jeszcze możliwość sprowadzenia.
Modele będące następcąmi lub odpowiednikami, są wymienione na dole strony.
Pozycja o wydłużonym czasie oczekiwania. Aktualne informacje o dostępności udziela obsługa sklepu.

NEC MultiSync® EA271U COLOR

Kalibrowany monitor fotograficzny NEC EA271U COLOR

Wersja COLOR jest najbardziej zaawansowanym rozwinięciem serii EA. Są to prekalibrowane, selekcjonowane, półprofesjonalne monitory dla fotografa, do obróbki zdjęć, grafiki, gradingu, webmasteringu i projektowania. Dedykowane są do obróbki LR, Photoshop, również w przypadku trudnej tematyki, jak fotografia portretowa, dziecięca, okolicznościowa, ślubna. Każdy monitor tej serii przechodzi "sztuka w sztukę" procedurę weryfikacji i dostrojenia parametrów obrazu, aby spełnić wysoką jakość obrazu.

Zakres kalibracji, przygotowania i programowania monitora:

Selekcja, weryfikacja każdego egzemplarza, pod kątem defektów fabrycznych, liniowości, równomierności.
Stabilizacja ekranu, panelu LCD (matrycy) w kontrolowanych warunkach.
Wykluczenie ryzyka wad pikseli i rażących nierówności podświetlenia.
Gwarancja na wszystkie wady pikseli i subpikseli, nawet pojedyncze.
Wielowariantowa prekalibracja, uwzględniająca wiele popularnych dziedzin zastosowań.

- uniwersalne, domowe, biurowe, fotograficzne, media elektroniczne,
- fotografia uwzględniająca do współpracę z minilabami,
- przygotowanie video do internetu, grading,
- projektowanie architektoniczne,
- edycja tekstów,
- praca programistyczna.

Pod kątem ergonomii użytkowania, przygotowane są następujące korekcje:

- standardowa: naturalne ustawienia monitora,
- uniwersalna: przygotowana pod kątem długotrwałej pracy,
- ergonomiczna: korekcja typu LowBlue Emission,
- szeroki zakres dostosowania do warunków oświetleniowych - 40 do 120 cd/m2.
- istnieje możliwość bezpłatnego rozszerzenia warunków kalibracji

Wszystkie opracowane korekcje są zapisane w postaci bazy plików zarządzanych przez oprogramowanie monitora. Przełączanie scenariusza wyświetlania następuje przez wybranie odpowiedniej pozycji w programie kalibracyjnym. Przekonfigurowanie monitora następuje automatycznie.

W komplecie z monitorem dostarczane są:

Indywidualny certyfikat pomiarowy.
Wzornik barwny do oceny kalibracji, kontroli monitora i poprawności oświetlenia.
Oprogramowanie do samodzielnej kalibracji NEC SpectraView II
Gwarancja rozszerzona do 5 lat z gwarancją na wady pikseli.
Stosowne oznaczenia na monitorze i opakowaniu.


Rozwiązania kalibracyjne na przyszłość:

Monitor jest dostarczany z oprogramowaniem NEC SpectraView II oraz bazą techniczną, służącą do całkowicie zautomatyzowanego odświeżenia monitora (rekalibracji). Czynności obsługowe sprowadzają się tylko absolutnego minimum, powieszenia kalibratora na ekranie i naciśnięciu przycisku "Kalibracja". Firma oferuje możliwość wypożyczenia odpowiedniego czujnika do tego celu. Cały proces jest automatyczny, nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Ponadto:

W czasie rekalibracji nie można popełnić błędu.
Nie trzeba wzywać technika do kalibracji.

Zalecamy rekalibrację monitora tego typu raz na dwa lata, a przy bardzo intensywnym użytkowaniu, raz na rok.


Firma monitory.mastiff.pl jest autoryzowanym partnerem Sharp NEC Display Solutions Europe GmbH
NEC BusinessPARTNER oraz NEC SolutionsPLUS


WAŻNA UWAGA:

Wbrew potocznym opiniom, monitory ustawiane do jednego, hipotetycznego zestawu parametrów, nie są "skalibrowane". Kalibracja musi uwzględniać indywidualne zastosowania i warunki panujące w docelowym miejscu pracy. W tym celu seria COLOR ma zaprogramowanych szereg scenariuszy prekalibracyjnych do różnych dziedzin i wariantów oświetleniowych. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo dopasowania do docelowych warunków. W większości zastosowań prekalibracja wariantowa jest całkowicie wystarczająca. Jeśli jednak istnieje konieczność precyzyjnego dostrojenia monitora, szczególnie w zastosowaniach o krytycznym znaczeniu koloru, polecane jest skorzystanie z osobnej usługi kalibracji indywidualnej. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą, w celu uzgodnienia wariantów najbardziej odpowiednich do Państwa potrzeb. Kontakt: color@mastiff.pl

Ostrość obrazu przypominająca dobrej jakości wydruk. Piksel niewidoczny gołym okiem.

Rewolucja na miarę przejścia z ekranów czarno-białych na kolorowe.

Perfekcyjna reprodukcja detali z niezrównaną ostrością. Wysoka gęstość pikseli 4K UHD świetnie sprawdza się jako narzędzia dla fotografa, doskonale pokazując niuanse przy obróbce odcieni skóry, drobne detale w fotografii pejzażowej, krajobrazowej. Jako monitor graficzny świetnie odda ostrość materiałów przekazanych do druku, zarówno offsetowego jak i pigmentowego, atramentowego, czy przy współpracy z minilabem. Gęstość pikseli DPI (pikseli na cal) jest bowiem zbliżona do PPI (punktów na cal) papieru.

Pokrycie przestrzeni barwnej nieco ponad 100% sRGB zapewnia większą precyzję oddania najtrudniejszych odcieni w portrecie lub w zdjęciach dzieci, szczególnie fotografii noworodkowej. Paradoksalnie, na monitorach szerokogamutowych, odcienie skóry dużo łatwiej "uciekają" w niepożądane odcienie, jak również dużo trudniejsze jest opanowanie obiegu pracy, polityki profili ICC / ICM, zarządzanie barwą CMM / CMS.

NEC EA271U COLOR jest nie tylko narzędziem fotografa czy grafika. Dzięki bardzo łagodnemu, ergonomicznemu obrazowi, nie szkodzącemu na wzrok, świetnie nadaje się do zadań wybitnie męczących oczy, jak projektowanie, programowanie, zestawienia tabelaryczne, praca z tekstem, czyli wielogodzinne wpatrywanie się w statyczny obraz. Monitor graficzny, dedykowany wszak do fotografii, w takim środowisku zapewnia wybitnie zachowawczy, nieagresywny obraz. Satynowy ekran LCD natomiast zapewnia gładkość bieli, bez efektu "skrzenia", eliminując przy tym refleksy. Satynowa matryca jest bardzo drobnoziarnistą odmianą matowej, najlepszego obecnie typu wykończenia panelu LCD.

Wyróżniające się parametry ergonomiczne sprzyjają dobremu samopoczuciu i pozwalają tworzyć stanowiska pracy dostosowywane do potrzeb konkretnych osób. Użytkownik może utrzymać wysoki komfort pracy, bez ryzyka zmęczenia oczu. Kolokwialnie można stwierdzić, że prędzej boli tyłek od wielogodzinnej pracy a nie oczy. Dodatkowo zwraca uwagę wbudowany czujnik natężenia oświetlenia, technologie odfiltrowywania światła niebieskiego (Low Blue Light) i eliminacja migotania (Flicker Free), dzięki zasilaniu LED podświetlenia DC, zamiast popularnego PWM.

Porządek na biurku też ważna rzecz — złącze typu USB-C umożliwia przesyłanie sygnałów wideo, audio, zasilania i USB przez pojedynczy przewód.

NEC EA271U COLORNEC EA271U COLOR

Różnice między spotykanymi wersjami:

NEC EA271U

Przeznaczenie: monitor korporacyjny, biurowy
Kalibracja: domyślnie niemożliwa, wymaga dokupienia licencji
Jakość wyświetlania: średnie błędy wyświetlania o dużej tolerancji zależnie od egzemplarza
Gwarancja: 3 lata

Podsumowanie: Monitor typowo uniwersalny, zaprojektowany z myślą o biurkach dyrektorów handlowych, użytkujących głównie Excela i programy do poczty. Możliwości graficzne projektowane pod kątem prezentacji biznesowych w Power Poincie.

NEC EA271U ColorTuned

Przeznaczenie: amatorska fotografia
Kalibracja: Zaprogramowany przykładowy scenariusz CCT 6500K, Ɣ 2,2. Dołączone oprogramowanie Spectraview II umożliwiające samodzielną kalibrację. Uwaga, wymagane posiadanie kalibratora
Jakość wyświetlania po kalibracji: zależna od umiejętności użytkownika.
Gwarancja: 5 lat

Podsumowanie: Bazą serii CT jest EA271U, jednak monitory są sprawdzaone pod kątem poprawności wyświetlania. Dołożona licencja na oprogramowanie NEC SpectraView II, w kontekście zastosowań dla fotografa lub grafika umożliwia własną kalibrację według potrzeb.

NEC EA271U COLOR

Przeznaczenie: amatorska i półprofesjonalna fotografia, grafika webowa, nie wymagające projekty graficzne do druku, projektowanie CAD.
Jakość wyświetlania: monitory są przebierane pod kątem egzemplarzy o najlepszej liniowości, równomierności wyświetlania. Stabilizowane i wygrzewanie w celu ujednolicenia parametrów. Dostarczane z wgranymi wieloma kombinacjami parametrów kalibracyjnych, pozwalających dopasować do praktycznie każdego zastosowania i warunków oświetleniowych. 
Gwarancja: 5 lat rozszerzona o gwarancję na piksele.

Podsumowanie: Podstawa bazowa jest taka sama jak w przypadku ColorTuned, jednak w wyniku selekcjonowania zapewnione są o klasę wyższe parametry wyświetlania. Monitory mają też modyfikowane ustawienia w oprogramowaniu wewnętrznym.

Przykładowe certyfikaty kalibracyjne do wglądu.

Rozdzielczość 4K UHD 3840x2160

NEC EA271U COLOR jest wyposażony w matrycę high-dpi, o podwyższonej gęstości. Względem 24", na ekranie jest 4x więcej pikseli, dzięki czemu znika efekt nieostrości. Tekst, litery, dają złudzenie oglądania wydruku. W przypadku prac fotograficznych, daje znacznie lepszą zgodność ostrości z docelową odbitką lub wydrukiem oraz mediami elektronicznymi jak smartfony, tablety, gdzie ekrany high-dpi, np Retina, zagościły już sporo wcześniej.

Zalety techniki high-dpi:

 1. Gładki, ostry tekst, bez rozmyć,
 2. lepsza interpolacja mniejszych rozdzielczości "upscaling",
 3. poprawnie działające skalowanie w systemie operacyjnym.


Obawy przed 4K UHD:

 1. Czy na monitorze 4K wszystko nie jest zbyt małe?
 2. Czy skalowanie w Windows zaburza wygląd ekranu?
 3. Dlaczego spotyka się raz 4K a innym razem UHD?

 

4U UHD HighDPI4U UHD HighDPI
KalibracjaKalibracja

Wysoka jakość reprodukcji barwnej

NEC EA271U COLOR, dzięki budowie podobnej do profesjonalnych monitorów graficznych, (14 bitowy LUT) umożliwia osiągnięcie bardzo dużej wierności wyświetlanych walorów barwnych. Jest to szczególnie istotne w dziedzinach, gdzie występują odcienie łatwo uciekające w niepożądane rejestry. Do takich dziedzin należy np fotografia portretowa, ale i inne, gdzie występuje problem ze zreprodukowaniem ludzkiej skóry, np w fotografii dziecięcej, beauty.

Precyzja wyświetlania daje komfort pewności jak naprawdę wyglądają zdjęcia leżące na dysku. Pamiętamy bowiem, że w dobie fotografii cyfrowej, monitor jest jedynym urządzeniem, na którym można zobaczyć efekt swojej pracy.

W czasie przygotowania materiałów do internetu, również zwiększa się pewność jak fotografie będą wyglądały na ekranie przeciętnego odbiorcy, gdyż w czasie obróbki nie dokłada się błędów wynikających z przekłamań własnego monitora.

EA271U COLOR pokrywa ponad 100% barw przestrzeni sRGB co idealnie odpowiada wymogom publikowania treści w Internecie.

10 bitowa matryca, 14-bitowy LUT

Poszerzenie zapisu ilości bitów na kanał przekłada się na dokładność wyświetlania. EA271U COLOR jest wyposażony w 10-bitowy panel AH-IPS typu LTM270WR3-SSA1 produkcji LG Display, który  wykorzystuje szersze od typowego słowa sterującego, pozwalającego na 256 odcieni na kanał. Paleta jaką dysponuje monitor to 1024 na każdy z odcieni RGB, co daje sumarycznie ponad 1 mld walorów.

Technika tego typu do niedawna była zastrzeżona wyłącznie w rozwiązaniach profesjonalnych, najdroższych monitorach graficznych, np EiZO ColorEdge. Dzięki temu na ekranie nie ma błędów kwantyzacji na delikatnych przejściach tonalnych.

10-bitowa matryca10-bitowa matryca
Stabilizacja podswietleniaStabilizacja podswietlenia

Cyfrowa kompensacja nierówności - DUC

W serii EA producent zaimplementował mechanizm wyrównywania nierówności podświetlenia, znany z serii profesjonalnych. Układ DUC (Digital Uninformity Correction) ma zaprogramowaną mapę naturalnej dystrybucji podświetlenia i w czasie rzeczywistym nakłada "negatyw". W efekcie obraz jest równiejszy, pozbawiony często spotykanych w innych produktach, zaciemnień przy brzegach i plam.

Ultracienkie ramki, obudowa bezramkowa

Wszystkie obecnie produkowane modele monitorów NEC serii EA mają budowę "bezramkową". Taka konstrukcja pozwala na zestawienie monitorów maksymalnie blisko siebie, minimalizując odstępy pomiędzy sąsiednimi ekranami. Sama ramka od góry i z boków jest bardzo wąska, ma zaledwie 1mm grubości.

W przypadku stanowiska jedno monitorowego, niebagatelną zaletą jest zmniejszenie wymiarów zewnętrznych. Wąskie ramki dają nawet kilka cm oszczędności na biurku w porównaniu do obudowy klasycznej.

Bezramkowa obudowaBezramkowa obudowa
PivotPivot

Ergonomia

Regulacja wysokości w zakresie 15 cm. Obracanie do pozycji portretowej (pivot). Odchylanie ekranu przód - tył (tilt) w zakresie 30 stopni oraz obracanie w poziomie (swivel) na obrotowej podstawie w zakresie 180 stopni.

Wszystkie zakresy regulacyjne należą do najwyższego poziomu w branży monitorowej i umożliwiają wygodną konfigurację stanowiska pracy, niezależnie od wzrostu użytkownika, rodzaju fotela czy wysokości biurka.

W przypadku konieczności powieszenia na ścianie lub uchwycie, ramieniu, podstawę można zdjąć i wykorzystać elementy montażowe w standardzie VESA100.

NEC EA271U COLOR jest wyposażony we wszystkie współczesne standardy podłączeń:

 - Video: 1x DisplayPort 1.2, 2x HDMI 2.0, 1x USB-C z możliwością ładowania laptopa 60W
 - Komunikacja: 2x USB 3.1 z funkcją komunikacji z monitorem i hubem
 - Audio: 1x jack 3,5 mm wejście liniowe, 1x wyjście słuchawkowe
 - Zarządzanie: 1x port ControlSync IN/OUT
 - Obsługa mediów: Zaimplementowane HDCP 1.3 na wejściach DisplayPort i 1.4 / 2.2 na wejściach HDMI

Interfejsy EA271UInterfejsy EA271U

Cechy specjalne i dodatkowe zalety

Advanced NTAA; ControlSync®; Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia dla zachowania optymalnej jasności; Czujnik obecności użytkownika przed monitorem; ErgoDesign®: regulacja wysokości ekranu do (150 mm) oraz funcja Pivot 90°; Funkcja Customize Setting [przywracanie ustawień po zmianach użytkowników]; Kompatybilność z DDC/CI; Picture-by-Picture (obraz obok obrazu); Stopka i uchwyty z możliwością szybkiego odłączenia; Symulacja DICOM; System podświetlenia za pomocą diod LED; Tryby ekonomiczne; Wszechstronność i prosta instalacja (standard VESA) dzięki NaViSet i NaViKey; wsparcie dla standardu sRGB.

EA271U COLOR PiPEA271U COLOR PiP

Picture in Picture oraz Multi Picture

Wzorem serii PA oraz wyświetlaczy PublicDisplays, NEC EA271U COLOR posiada funkcję wyświetlania obrazu z innego wejścia. Dodatkowe okno można wyświetlać na kilka sposób, jako okno lub połowę ekranu.

Konstrukcja bez ramek skłania do budowania stanowisk kilku monitorowych, a oprogramowanie monitora ułatwia ustawienie takich układów. Każdy monitor może mieć przydzielone miejsce w ścianie, osobno konfigurowane, a mechanizm zdalnego zarządzania ułatwia organizację wszystkich razem lub każdego oddzielnie.

NaViSet Administrator 2

Zdalne sterowanie i zarządzanie:

 1. Interaktywne zdalne sterowanie ustawieniami monitora przez sieć LAN (niektóre modele)
 2. Łatwa regulacja ustawień monitora za pomocą protokołu DDC/CI
 3. Zaawansowane monitorowanie i rejestrowanie

Zarządzanie zadaniami:

 1. Zadania z poleceniami - zmiana ustawień lub wykonywanie działań w urządzeniach
 2. Zadania warunkowe - sprawdzanie ustawień i/lub parametrów co określony czas; możliwość ustawienia alertów
 3. Zadania informacyjne - odczyt ustawień lub parametrów i wyświetlanie wyników w czasie rzeczywistym
NEC NavisetNEC Naviset
Monitor DICOMMonitor DICOM

 Zastosowanie w medycynie

NEC EA271U COLOR ma możliwość wyświetlania zgodnie z medycznym standardem DICOM. Fabrycznie zaimplementowany tryb pracy Dicom pozwala na podgląd materiałów PACS, zdjęć RTG i trójwymiarowego zobrazowania CT/MR w środowiskach nie wymagających certyfikowanego monitora medycznego.

Do celów, gdzie wyświetlanie podlega reżimom rozporządzenia Ministra Zdrowia, istnieje wersja EA271U MedView, przeprogramowana na standard medyczny, spełniającego formalne wymogi w części dziedzin zobrazowania medycznego. Monitor tak zaprogramowany przechodzi z powodzeniem okresowe badania specjalistyczne w następujących branżach:

 1. Stacja przeglądowa: tomografia komputerowa (CT), rezonans magnetyczny (MR), angiografia (angio-MR), mammografia (MRTG).
 2. Stacja opisowa: stomatologia, pantomografia.

Ekologia w praktyce

Podświetlenie ekranu to najbardziej energochłonny blok monitora i jednocześnie najszybciej zużywający się. Czujnik obecności użytkownika wykrywa, czy ktoś rzeczywiście przebywa przed monitorem i w przypadku opuszczenia stanowiska, samoczynnie wyłącza podświetlenie. Włącza natomiast po powrocie.

Ponadto monitor może analizować na bieżąco poziom oświetlenia, dopasowując jasność do aktualnych warunków, oraz uwzględniać jasność aplikacji i modyfikować wyświetlanie w locie. Przykładowo, jasna kartka Worda może być nieco przyciemniona, aby nie powodować olśnienia, szczególnie wieczorem lub nocą przy słabym oświetleniu.

NEC SpectraView IINEC SpectraView II

Kalibracja sprzętowa NEC SpectraView II

Oprogramowanie SpectraView II to profesjonalne rozwiązanie kalibracyjne, spełniające wyśrubowane wymagania w fotografii, grafice, projektowaniu i video.

System SpectraView II wykorzystuje czujnik pomiarowy (kolorymetr lub spektrofotometr), do pomiarów poprawności wyświetlania na monitorze. Oprogramowanie analizuje pomiary i wysyła bezpośrednio do monitora polecenia dotyczące dostosowania barw. W ten sposób regulacja barw odbywa się w monitorze (sprzęcie), a nie w sterowniku karty graficznej (programie). Stanowi to clue idei sprzętowej kalibracji.

Dzięki SpectraView II w korekcji gamma i korekcji krzywej odpowiedzi tonalnej monitora w ogóle nie jest wykorzystywana karta graficzna, co gwarantuje zachowanie wierności barw w systemie.

Oprogramowanie NEC SpectraView II jest dostępne dla systemu Apple OSX, macOS , Microsoft Windows oraz Linux.

Duża głębia bitowa wewnętrznych tablic LUT (Look Up Table) - Każdy monitor LCD z oprogramowaniem SpectraView II korzysta z wewnętrznych tablic LUT (w zależności od modelu). Tablice te pozwalają na bardzo precyzyjne regulacje krzywej odpowiedzi tonalnej monitora bez ograniczania liczby wyświetlanych kolorów.

Blokowanie monitora - Po skalibrowaniu elementów menu ekranowego (OSD) można zablokować monitor, aby zapobiec przypadkowym lub nieupoważnionym regulacjom, które mogłyby spowodować rozkalibrowanie urządzenia.

Pełna automatyka kalibracji - Poprzez regulację monitora bezpośrednio na poziomie rozwiązań sprzętowych optymalne ustawienia są konfigurowane bez ingerencji użytkownika. System SpectraView II komunikuje się z monitorami za pomocą dwukierunkowego łącza komunikacyjnego DDC/CI (Display Data Channel – Command Interface) między kartą graficzną a monitorem przez zwykły przewód do przesyłania sygnału wideo. Nie są konieczne żadne dodatkowe kable.

Wiele zestawów ustawień kalibracyjnych - Dzięki funkcji błyskawicznego wczytywania różnych ustawień kalibracyjnych monitora możliwe jest szybkie i łatwe przełączanie między różnymi kalibracjami bez konieczności ponownego kalibrowania monitora. Za każdym razem, gdy wczytywany jest zestaw ustawień kalibracyjnych, automatycznie uaktualniane są wymagane ustawienia monitora i profile ICC/ColorSync.

Profilowanie monitora - Po kalibracji monitor jest automatycznie profilowany, a dokładne profile barw ICC/ColorSync są generowane i automatycznie rejestrowane w systemie zarządzania kolorem. Profile te wykorzystują matrycę Bradford Chromaticity Adaptation.

Dostęp do wielu informacji - Po zakończeniu kalibracji monitora wyświetlane jest okno informacji z jej wynikami i wieloma parametrami monitora, pokazujące np. mierzoną przestrzeń barw, śledzenie barw w skali szarości, wartości Delta-E i wartości luminancji. Wyświetlane są również dodatkowe informacje o monitorze takie jak nazwa modelu, numer seryjny i łączna liczba godzin eksploatacji.

Kontrola stanu kalibracji - Oprogramowanie SpectraView II wysyła zapytanie do każdego skalibrowanego monitora, aby sprawdzić, czy od ostatniej kalibracji zmienił się stan jakichkolwiek elementów sterowania. W razie jakiejkolwiek zmiany można automatycznie przywrócić poprzednią kalibrację.

Uniwersalność - Liczne funkcje i opcje programu SpectraView II zapewniają mu uniwersalność. Oprogramowanie jest w pełni zgodne z normą DICOM na potrzeby obrazowania medycznego. Można ustawić konkretną luminancję monitora lub wybrać opcję maksymalnej wartości możliwej do uzyskania w monitorze.

Podsumowanie zalet

Rozwiązanie gotowe na technologie przyszłości – konstrukcja najlepsza pod względem formy i funkcjonalności z ultracienką maskownicą o szerokości 0,8 mm z 3 stron. Ochrona oczu przed nadmiernym wysiłkiem – wbudowana technologia Low Blue Light Plus odfiltrowuje szkodliwe emisje niebieskiego światła i eliminuje migotanie, chroniąc oczy przed zaćmą i zwyrodnieniem plamki żółtej bez pogarszania rzeczywistego oddawania barw przez monitor. Większa produktywność i wielozadaniowość – możliwość połączenia szeregowo za pomocą DisplayPort. Funkcja kontroli jednorodności Uniformity Control zapewnia homogeniczny obraz bez przebarwień. Ergonomia w biurze – regulacja wysokości wraz z możliwością zmiany orientacji ekranu (pivot), pochylenia (tilt) i obrotu w poziomie (swivel) pozwalają na doskonałe dostosowanie monitora do ergonomicznych wymagań użytkownika. Automatyczna regulacja zużycia energii – czujniki obecności człowieka i natężenia oświetlenia otoczenia dostosowują jasność, kiedy użytkownik odchodzi od biurka, aby zminimalizować zużycie energii. Pierwszorzędna jakość obrazu – Panel Advanced High-Performance IPS (AH-IPS) zapewnia najlepsze, w dzisiejszej technice LCD, kąty widzenia i wyraźnie lepszą reprodukcję barw.

Zawartość opakowania:

Monitor
Przewód DisplayPort
Przewód USB
Przewód zasilający
Przewodnik po instalacji
Licencja NEC SpectraView II
Wzornik kontrolny
Certyfikat kalibracji

Specyfikacja techniczna
Producent Sharp NEC
Brand NEC
Wielkość 27
Format 16x9
Rozdzielczość 4K UHD 3840x2160
Jasność [cd/m2] 350
Kontrast 1300:1
HDR Nie
Gamut sRGB
Głębia bitowa 10 bit
Paleta barw 16.77 milionów z palety 1.06 miliarda
Wyświetlacz (producent) LG Display
Wyświetlacz (rodzaj) IPS
Wyświetlacz (model) LM270WR3-SSA1
Wyświetlacz (typ) IPS
Powłoka matrycy satynowa
Panel dotykowy Nie
Plamka [mm] 0.155
Czas reakcji (black-white-black) [ms] 5
Czas reakcji (gray-to-gray) [ms] 5
Kąty widzenia (pion) [stopni] 178
Kąty widzenia (poziom) [stopni] 178
DUC / DUE Tak
Częstotliwość odchylania (wejście cyfrowe) H: 31.5 - 135 kHz V: 30 - 75 Hz
Wejście video (cyfrowe) 1 x DisplayPort; 1 x DVI-D; 1 x HDMI; USB wer. 3 (port typu Uplink x 1 / port typu Downlink x 2) wer. 2 (port typu Downlink x 1)
Wejście USB-C Tak
Zasilanie przez USB-C 60W
Głośniki Tak
Gwarancja [lata] 5 lat
Gwarancja na piksele Tak (sprzedawcy)
Kabel audio Nie
Kabel USB Nie
Kabel USB-C Nie
Kabel video (analog) Nie
Kabel video (DP) Tak
Kabel video (DVI) Nie
Kabel video (HDMI) Nie
Kabel zasilający Tak
Klasa energetyczna F
Pobór mocy (praca) [W] 28 (Tryb Eco) - 49 (maks.)
Pobór mocy (czuwanie) [W] mniej niż 0.37
Regulacja ekranu (pivot) Tak
Regulacja ekranu (pochylenie) [stopni] 30° góra, 5° dół / 170° prawo , 170° lewo
Regulacja ekranu (wysokość) [mm] 130
Uchwyt typu VESA Tak
Wymiary (głębokość) [mm] 230
Wymiary (szerokość) [mm] 639,2
Wymiary (wysokość max) [mm] 547,9
Wymiary (wysokość min) [mm] 417,9
Zasilanie 1.2 A/0.65 A; 100-120 V/220-240 V
Dodatkowe funkcje ControlSync®; Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia dla zachowania optymalnej jasności; Czujnik obecności użytkownika przed monitorem; DisplayPort; ErgoDesign®: regulacja wysokości ekranu do (130 mm), Swivel (170°) oraz Pivot (90°); Kompatybilność z Win
Normy i cetryfikaty CE; EAC; EnergyStar 6.0; FCC Class B; ISO 9241-307 (pixel failure class I); MPR II/ MPR III; RoHS; TCO 6.0; TÜV Ergonomics; TÜV GS; UL/C-UL lub CSA
Skrót właściwości Zastosowania: półprofesjonalne • uniwersalne • fotografia • grafika • webdesign • CAD/CAM.
Skrót parametrów: Matryca IPS 27" • rozdzielczość 4K UHD 3840x2160 (16:9) • jasność: 350 cd/m² • kontrast: 1300:1 • kąty widzenia: 178° / 178° • gwarancja: 5 lat • gwarancja na piksele • kolor: czarny / jasny szary.
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:Monitor NEC MultiSync EA271U COLOR
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!