×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Wzornik kontrolny

Wzornik kontrolny

X-Rite ColorChecker® Passport Photo 2

X-Rite ColorChecker® Passport Photo 2

X-Rite ColorChecker® Classic

Obiektywny standard porównawczy
SKU
MACB001

Wzorzec ColorChecker Classic zaprojektowano z myślą o dostarczaniu prawdziwych i przewidywalnych barw. Wzorzec umożliwia fotografom i filmowcom pełną kontrolę koloru w każdych warunkach oświetleniowych. Każde z 24 pól barwnych reprezentuje barwy naturalnych obiektów i odbija tą samą ilość światła, jak ich prawdziwe odpowiedniki. Doskonale sprawdza się podczas fotografowania i filmowania.


Wzorzec ColorChecker Classic zawiera 24 naukowo zaprojektowane referencyjne pola kolorystyczne, w skład których wchodzą barwy podstawowe, kolory występujące w naturze, chromatyczne i skala szarości. Pola te nie tylko cechuje kolorystyka naturalnych obiektów, takich jak ludzka skóra, liście czy niebo, ale również ten sam stopień odbijanego światła we wszystkich częściach widzialnego widma. Reprezentatywne pola odzwierciedlają kolory naturalnych obiektów w każdych warunkach oświetleniowych i każdym procesie reprodukcyjnym. Każda próbka formułowana jest indywidualnie, aby uzyskać czysty, równomierny i bogaty kolor.


ColorChecker Classic ma wiele zastosowań:

  • Fotografia cyfrowa: tworzenie profili aparatów, sprawdzanie zdjęć, korekta balansu bieli oraz korekta kolorystyczna.
  • Fotografia tradycyjna: sprawdzanie filmów, świateł, filtrów oraz papieru.
  • Filmowanie: gradacja kolorystyczna, sprawdzanie kamer oraz świateł.
  • Projektowanie graficzne: weryfikacja procesu drukowania i proofingu
  • Inne branżowe zastosowania

ColorChecker Classic zawiera 24 ułożone chromatycznie, kolory będące odpowiednikami naturalnych obiektów, barwy podstawowe oraz skalę szarości, rozmieszczone w czterech rzędach.


Korzystanie z wzorca Classic jest bardzo proste. Uchwyć ColorChecker Classic na zdjęciu lub nagraniu wideo, a następnie podczas edycji, wykorzystaj go do porównania, pomiaru oraz analizy różnic podczas reprodukcji kolorów w każdym systemie odwzorowywania barw.


Wzorzec Classic to doskonałe narzędzie do całościowych korekt w oparciu o precyzyjne informacje kolorystyczne. Jeśli robisz dużo zdjęć w danej sesji, które wymagają takiej samej korekty kolorystycznej, zdajesz sobie sprawę, że edycja kilku z nich i zastosowanie naniesionych zmian na pozostałe obrazy, może skutkować zmianą kolorów, których nie zamierzałeś zmieniać. Ujęcie wzorca ColorChecker Classic w tych samych warunkach oświetleniowych co zdjęcia w sesji, będzie stanowić punkt odniesienia. Dzięki temu można zaobserwować jak naniesione zmiany wpłyną na resztę zdjęć, zanim zostaną wprowadzone w życie.


Ten obiektywny standard porównawczy pomoże uniknąć kosztownych pomyłek i długich prób dopasowywania kolorów podczas edycji zdjęć lub korekty kolorystycznej.

Specyfikacja techniczna
Producent X-Rite
Zastosowanie Fotograficzne
Skrót właściwości Obiektywny standard porównawczy
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:X-Rite ColorChecker® Classic
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!