×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
X-Rite ColorChecker® Classic Mini

X-Rite ColorChecker® Classic Mini

X-Rite ColorChecker® White Balance

X-Rite ColorChecker® White Balance

X-Rite ColorChecker® Digital SG

SKU
MACB007

ColorChecker Digital SG umożliwia osiągnięcie jak najszerszego gamutu barwnego! Nic nie jest w stanie zoptymalizować mocy aparatu cyfrowego tak, jak wzorzec ColorChecker Digital SG (półpołysk). Standardowy wzorzec ColorChecker dostosowany do fotografii cyfrowej.


Zaprojektowany specjalnie na potrzeby fotografii cyfrowej ColorChecker® SG uwzględnia najwyższe dostępne kolorystyczne standardy referencyjne. Każde ze 140 pól zostało wybrane specjalnie ze względu na swoje położenie w przestrzeni barwnej, aby zweryfikować maksymalny gamut urządzenia, dzięki czemu tworzone profile, oddają w pełni możliwości Twojego aparatu cyfrowego lub skanera.


ColorChecker SG zawiera w sobie standardowy wzorzec ColorChecker, w którym znajdują się naturalne barwy, takie jak odcienie ludzkiej skóry, liści i błękitu nieba. Dodatkowe pola z odcieniami skóry zapewniają większą dokładność i spójność w odtwarzaniu różnych kolorów skóry. Niezależnie od źródła światła próbki skali szarości pozwalają utrzymać właściwy balans kolorów. Wzorzec ColorChecker SG Digital może być również wykorzystany do ustawień balansu bieli w aparacie cyfrowym, zapewniając precyzyjną, neutralną oraz jednolitą biel w każdych warunkach oświetleniowych.


ColorChecker Digital SG dostarcza tych samych korzyści, co ColorChecker Classic i jest wykorzystywany w porównaniach cyfrowych reprodukcji do rzeczywistych scen lub jako wzorzec testowy. ColorChecker Digital SG zawiera szerszy gamut barw i zapewnia większą dokładność przez charakterystykę poszczególnych kolorów. Umieść ColorChecker Digital SG w pierwszym zdjęciu, jeśli robisz zdjęcia w JPEG lub jako dowolne zdjęcie w serii, jeśli fotografujesz w RAW. Później w studio porównaj, zmierz i przeanalizuj różnice w reprodukcji w każdym systemie odwzorowania kolorów. Obiektywny standard porównawczy pomoże uniknąć kosztownych prób i błędów oraz czasochłonnych korekt kolorystycznych.


ColorChecker Digital SG może być wykorzystywany w różnych sytuacjach, włączając:

  • Fotografia cyfrowa: weryfikacja kolorystyczna, korekta balansu bieli oraz precyzyjne korekty kolorów
  • Fotografia analogowa: weryfikacja kliszy, światła, filtrów i papieru
  • Cyfrowe obrazowanie: weryfikacja wizualna barw w procesie drukowania lub proofingu
  • Profilowanie skanerów: tworzenie własnych profili ICC dla skanerów używając oprogramowania i1Profiler (sprzedawane oddzielnie)
Specyfikacja techniczna
Producent X-Rite
Zastosowanie Fotograficzne
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:X-Rite ColorChecker® Digital SG
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!