×

:

Not a valid Time
To jest wymagane pole.
Color Confidence Total Balance Grey Card

Color Confidence Total Balance Grey Card

X-Rite ColorChecker® Video

X-Rite ColorChecker® Video

X-Rite ColorChecker® Passport Video

SKU
XRIT255

X-Rite ColorChecker® Passport Video

Niezbędne narzędzie dla każdego filmowca. Zapewnia niezrównaną szybkość tworzenia, zbalansowanych i neutralnych obrazów z doskonałą ekspozycją. Ten podstawowy, zawarty w solidnej obudowie wzorzec pozwala na lepsze dopasowanie ujęć z wielu kamer, ustawienie właściwej ekspozycji, ułatwia filmowanie i edycję w mieszanym oświetleniu. ColorChecker Passport Video pomaga skrócić czas edycji wideo, dzięki czemu zyskujesz więcej czasu na pracę twórczą. Idealny dla filmowców.


Więcej czasu na kreatywną pracę!

ColorChecker® Passport Video to potężne narzędzie do „przechwytywania i edycji” dla każdego filmowca, który ceni swój czas. Narzędzie umożliwia spójny, przewidywalny i neutralny punkt wyjścia. Dzięki temu osiągniesz swój cel szybciej, niż kiedykolwiek dotąd. Wzorzec zabierz ze sobą na każdy plan – zarówno w studio, jak i w plenerze. Szybko stanie się on Twoim kluczowym przenośnym narzędziem w przedprodukcji, podczas filmowania i edycji.


Wszechstronność użycia

ColorChecker® Passport Video łączy w sobie 4 wzorce wideo w jednej, kompaktowej i trwałej obudowie, gwarantując funkcjonalność i mobilność.

Wzorzec kolorów wideo: Zawiera 6 chromatycznych pól zaprojektowanych dla produkcji wideo, 6 pól z odcieniami skóry, 6 pól z balansem szarości oraz 6 pól dla świateł i cieni (w tym pole czerni o wysokim połysku) dla osiągnięcia idealnego balansu kolorystycznego.

 • Wzorzec skali szarości: 3-stopniowy wzorzec skali szarości, który zawiera biel, średnią szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń.
 • Wzorzec balansu bieli: dla tworzenia spójnego i neutralnego punktu bieli, który w późniejszym etapie eliminuje konieczność korekty każdej klatki z osobna.
 • Wzorzec ostrości: ułatwiający ustawienie ostrości w części centralnej i na krawędziach.
 • Solidna, kompaktowa obudowa: można ustawić ją stabilnie pod różnymi kątami, dzięki czemu wzorzec dostosuje się do każdej sceny.

Zastosowanie wzorców:

 • gradacja kolorystyczna
 • balans kolorów
 • balans szarości
 • ustawienie doskonałej ekspozycji
 • dopasowanie kolorystyczne ujęć z wielu kamer
 • filmowanie i edycja w mieszanym oświetleniu

Obsługa przez oprogramowanie firm trzecich

ColorChecker® Passport Video jest obsługiwany przez oprogramowanie firm trzecich ułatwiające gradację kolorów:

DaVinci Resolve

3DLUT Creator


Funkcje

Umieść wzorzec ColorChecker® Video Passport w każdej scenie, aby praca nad tworzeniem filmu była szybsza, a jej efekty bardziej spójne, zbalansowane i powtarzalne. Zaoszczędzisz swój czas i pieniądze, unikając przy tym kosztownych błędów i frustrujących korek kolorystycznych. Najważniejsze, że dzięki wzorcowi szybciej osiągniesz zamierzony efekt, zyskując czas na twórczą pracę, a wszyscy wiemy, że kreatywne działanie jest tym, co kochasz robić.


Wzorzec kolorów wideo

Zaprojektowany specjalnie z myślą o współczesnej produkcji wideo.WzorzeckolorystycznyVideo zawiera cztery rzędy barwnych pól do przechwytywania i edycji wideo, dostarczając potężne narzędzie do szybkiej korekcji kolorystycznej.

 • Kolory chromatyczne: sześć pól zaprojektowanych specjalnie, aby dopasować oś koloru na wektoroskopie
 • Odcienie skóry: szereg pól dedykowanych odcieniom skóry od jasnego do ciemnego
 • Liniowa skala szarości: sześciostopniowy balans szarości z dodatkowymi polami dla świateł i cieni
 • Światła i Cienie: sześć białych i czarnych pól, włączając czarne pole o wysokim połysku, umożliwiające kamerze przechwytywanie pełnego zakresu tonów

Wzorzec skali szarości

Ulepszony wzorzec dla osiągnięcia idealnej ekspozycji w produkcji wideo.Wzorzec balansu szarości zawiera trzy rzędy odcieni bieli, szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń o wysokim połysku. Wzorzec pomaga:

 • dopasować ekspozycję i kontrast wielu kamer
 • sprawia, że półtony takie, jak odcienie skóry są dokładnie przechwycone

Wzorzec balansu bieli

Uzyskanie poprawnego balansu bieli na początku zdjęć, zapewnia przechwytywanie rzeczywistych kolorów i stanowi punkt odniesienia dla późniejszej edycji wideo. Wzorzec balansu bieli jest neutralny spektralnie, a tym samym stanowi wzorcowy punkt odniesienia dla każdych warunków oświetleniowych, które napotkasz podczas filmowania. Wzorzec odbija równe wartości światła, pozwalając na ustawienie balansu bieli, który prawidłowo zrekompensuje zmiany oświetlenia.

Wzorzec ostrości

Poręczny wzorzec, który możesz mieć zawsze w zasięgu ręki ułatwi skupienie ostrości w centrum sceny lub na jej obrzeżach.

ColorChecker Passport Photo jest przenośny i niezwykle wygodny. Upewnij się, że jest z Tobą na każdej sesji!Kompaktowy rozmiar Passporta zapewnia maksymalna wygodę. Wykonana z wytrzymałego materiału obudowa, zawiera cztery wzorce ColorChecker chroniąc je podczas codziennego użytkowania i zapewniając dłuższą żywotność.


Dzięki wzorcowi zyskujesz:

 • Eliminację zafarbów kolorystycznych
  • Poprawę podglądu kolorów na wyświetlaczu aparatu, dzięki czemu histogramy są bardziej wiarygodne
  • Szybszą i łatwiejszą edycję, eliminując konieczność ustawień balansu bieli dla każdej klatki z osobna
Specyfikacja techniczna
Producent X-Rite
Zastosowanie Fotograficzne
Napisz własną opinię
Napisz opinię o produkcie:X-Rite ColorChecker® Passport Video
Twoja ocena
Zadaj pytanie
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!